• |
ide | kryesore

Përkeqësohet gjendja e kryeministrit britanik, kalon në terapi intensive

Lajme, Të fundit

Është përkeqësuar mesa duket gjendja e kryeministrit britanik Boris Johnson i prekur nga koronavirusi. BBC shkruan se orët e fundit ai ka kaluar në terapi intensive.

Sipas të njëjtave burime ai i ka kërkuar ministrit të jashtëm Dominic Raab që ta zëvendësojë në detyrën e tij nëse do të jetë e nevojshme. Lajmi u konfirmua zyrtarisht nga një zëdhënës i qeverisë britanike.


Johnson u shtrua një ditë më parë në spitalin “St Thomas” të Londrës, siç u tha, për të bërë disa analiza më shumë, por mesa duket gjendja ka qenë më serioze. ©LAPSI.al

13 Comments

  1. Po e ngatarron me kete tonin me duket. Johnson tha qe nuk ja vlen te mbyllim te gjith popullin per kete virus pasi do te vdesin shume pak veta dhe kush ta ket rrisk le te vdesi.
   Duhet te kuptosh cfar do te thote Demokracia te kuptosh pikpamjen e Boris Johnson, por per shumicen e shqiptarve eshte e pa mundur, ato kuptojne vetem diktaturen.

 1. Ezhte antiestabilishment dhe ka folur me shume se duhet per semundjen dhe vaksinat dhr eshte i vetmi lider qe eshte ne gjendje te rende. Teori konspirative kjo

 2. Shyqyr zotit qe nuk eshte semure KM-ja yne se nuk kishte kush ta menazhonte

  aq mire sa ai dhe numri i te infektuarve ne Shqiperi do te ishte 2 miliard

  ndersa i vdekjeve diku tek 400 milion. E shkreta Britani e Madhe qe nuk e ka

  nje KM si yni. Tani qe Boris Xhonson u semur mire do ishte ta merrte me

  koncension KM-ja yne.

 3. AS une nuk jetoj ne SHqiperi dhe i ndjek lajmet perdite. Dy shtete kishin teorine e imiunitetit te tufes, Anglia dhe Suedia qe akoma vazhdon pa mbyllur asgje. Ate idiotin qe keni per KM as e llogaris fare pasi ai perben lajm vetem per nje pakice interesaxhie ne ate vend

 4. Imuniteti i turmes eshte bjeri t’i biem. Mund te çonte ne situaten ku njerezit te liheshin te vdisnin literalisht si qen pa i’u ofruar dot sherbim shendetsor. Do ishte skandal i denje as per mbreterine e xhungles, e jo me per Mbreterine e Bashkuar. Por kjo nuk do te thote qe njerezit te lihen te vdesin per buke brenda kater mureve per mustaqet e oligarkeve dhe mjekrren e liderit global.

 5. Neri ai ndryshoi strategji kur situata ne Angli filloi te perkeqesohej ku viktime ngeli dhe vete. As une nuk jam dakort me masat e marra nga i semuri mendor ne SHqiperi. Mund te aplikonte nje orar te ngjashem me Tailande, dmth te lejohej levizja nga ora 5 e mengjesit deri ne 8 te darkes, sepse diapazoni kohor do ishte mese i mjaftueshem per te pastur nje levizje te moderuar te njerzve per nevojat e dites ose qofte dhe per pak ajer te paster. Por ti izolosh per 48 gjate fundjaves eshte e patolerueshme, do ta kishte zili dhe Kim Jongu

  1. o vlla ai kellire i ka lene njerzit 48 ore pa farmaci t thua izolim. Te zuri nje diarre apo nje dhemballe tregoja varrit se me gomarin nuk meresh dot

 6. Neri ai ndryshoi strategji kur situata ne Angli filloi te perkeqesohej ku viktime ngeli dhe vete. As une nuk jam dakort me masat e marra nga i semuri mendor ne SHqiperi. Mund te aplikonte nje orar te ngjashem me Tailanden, dmth te lejohej levizja nga ora 5 e mengjesit deri ne 8 te darkes, sepse diapazoni kohor do ishte mese i mjaftueshem per te pastur nje levizje te moderuar te njerzve per nevojat e dites ose qofte dhe per pak ajer te paster. Por ti izolosh per 48 gjate fundjaves eshte e patolerueshme, do ta kishte zili dhe Kim Jongu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu