• |
ide | kryesore

OBSH publikon FAKTET e reja: Nëse prekesh nga koronavirusi…

Lajme, Të fundit

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Shqipëri ka publikuar disa fakte të cilat duhen ditur në lidhje me koronavirusin, përndryshe ka rrezik. Një prej tyre thekson se pirja e metanolit, etanolit apo zbardhuesve të lëngshëm, ndryshe nga ç’mund të thuhet, nuk e parandalon apo kuron COVID-19 dhe mund të jetë jashtëzakonisht e rrezikshme.

“FAKT: Ju mund të shëroheni nga COVID-19. Nëse prekesh nga #koronavirusi i ri NUK do të thotë se do ta kesh sëmundjen për jetë.


FAKT: Ekspozimi ndaj diellit ☀️ apo ndaj temperaturave më të larta se 25°C NUK e parandalon COVID-19.

FAKT: Pirja e metanolit, etanolit apo zbardhuesve të lëngshëm NUK e parandalon apo kuron COVID-19 dhe mund të jetë jashtëzakonisht e rrezikshme” – shkruhet në faqen e OBSH-së në Facebook.

2 Comments

  1. se mos na shoqerojne gjith jeten sic,kemi nje flutur qe eshte desantuar 35 vite me pare ne shqiperi quhet flutra amerikane ,dhe qe atehere e shohim te perhapur ne mana qershi dardha kumbulla e tj kur ajo rishfaqet cdo vit ne maj pas dates 20 dhe qershorin thuajse na prish prollimet e ketyre pemeve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu