• |
ide | kryesore

“Qeveria të rrisë numrin e testimeve”/ Rama i përgjigjet Bashës me një kunjë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama i është përgjigjur Lulzim Bashës lidhur me numrin e testimeve për koronavirusin në Shqipëri.

Rama thotë se testimi është strategji e Komitetit Teknik që udhëheq këtë luftë në vijën e zjarrit dhe se detyra si e opozitës dhe e qeverisë është të dëgjojë ekspertët.


Nga ana tjetër Basha prej më shumë se një muaji i propozon qeverisë të rrisë numrin e testimeve pasi çdo ditë e humbur kushton jete dhe testet e pakta zgjasin karantinën dhe thellojnë krizën ekonomike.

STATUSI I EDI RAMËS

PD s’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit! Strategjia e testimit është detyrë e Komitetit Teknik që udhëheq luftën në vijën e zjarrit.Detyra e politikës, qeverisë a opozitës është të dëgjojë dhe mbështesë ekspertët. Të tjerat janë 7×7=42.

9 Comments

 1. Luli te ndigjoje specialistet e mjeksise ne vecanti Piperon qe ka punuar me administraten e salihut dhe lulit kur kata qeverisnin me bythe shtetin

 2. Komiteti teknik i thote ketij mos mbani maka???
  Cekia Sllovakia Kosova Turqia .
  Vendet Skandinave mbajne maska me detyrim.
  Ky virus shkon ne mushkeri vetem nepermjet hundes e gojes.
  Cfare ka ketu per te pyetur Piperon apo pipidhin.
  Ku jane maskat??? Pse kjo qeveri nuk ka pridhuar por u mjaftua vetem me stogje nga qeveria e mepareshme.
  MASKA MASKA MASKA MASKA
  TESTIME TESTIME TESTIME.
  O morrat e kuq o bytheqire mjaft i lepite bythen qeverise se PPO ve.
  Sala e mori verdiktin e gabimeve te tij.
  Kush qeveris tani ore pushta???

 3. Eshte nje komedi tragjike qe po luhet nga keta te dy e ata qe u mbajne iso ne kurriz te popullit.

  Luli ben lojen e Rames dhe te dy sebashku kane vetem nje qellim, te grabitin kete populle te

  mjere qe s’eshte i zoti te largoje cizmen e rende qe u kane vene ne fyt.

 4. Po te qifsha Komitetin e Eksperteve, qe komandohet prej teje more moster!. Po te kemi qi ty me gjithe komitetin kur OBSH thote testime, testime, testime……………. TESTIME ti ke do degjosh more makut. Pa testime masive si do ta marresh vesh kush eshte Simptomatik e kush Asimptomatik, keta te fundit jane potencialisht transemtues te heshtur….. Do te te varin ne mes te sheshit more qelbesire per kete KRIM MONSTRUOZ

 5. Stalini qeveris dhe komenton pa u lodhur ne pordhalin e Karandashit duke u munduar te edukoje popullin injorat te mbaje maka per te mbrojtur hunden gojen dhe pipidhin nga virusi qe shkon ne mushkeri sepse kjo qeveri nuk ka pidhuar,….pirdhuar,……pridhuar por u mjaftua vetem me stogje nga qeveria vicidoliste ku Sala mori verdiktin e gabimeve te tij.
  MASKA MASKA MASKA MASKA
  TESTIME TESTIME TESTIME.
  SUFLLAQE SUFLLAQE SUFLLAQE SUFLLAQE SUFLLAQE SUFLLAQE SUFLLAQE SUFLLAQE SUFLLAQE
  SUFLLAQE…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 6. I paemri i 13 e 37 nga komenti patjeter do jet o Topalli o Patozi te dy te shitur te Rama . Sa per komentuesin tjeter i cili shan qeverin e Berishes ha keput kot , ne qeverin e Berishes pagato u rriten mbi 70 % , pensionet ne fshat u tre fishuan , u hoqen vizat , taksat ishin me te vogla , energia elektrike puguhesh me pak , beri mjera km rruge che autostrada u ben qindra shkolla e qendra shendetesore e shume gjera te tjera . Me thoni cfar ka bere ky palaco kryeminister per 7 vjet ? ka bere 0 investime serioze , vetem ka vjedhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu