• |
ide | kryesore

Rama për masat e reja ndëshkimore: Uroj që të mos e pësoni

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama u ka bërë sërish thirrje qytetarëve që gjatë ditës në qendrat urbane të mos dalin pa autorizim. Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se shumica janë korrektë, ndërsa flet për masa të reja ndëshkimore duke shtuar se “uroj të mos e pësojë as edhe një, prandaj ju lutem të gjithëve korrektesë”.

Postimi i plotë:


“U lutem të gjithë qytetarëve që lëvizin gjatë ditës në qendrat urbane të mos dalin pa autorizim! Shumica dërrmuese janë super korrekt dhe kështu duhet të jenë të gjithë! Masat e reja ndëshkimore, të cilat duhet të garantojnë nismat e mëpasme lehtësuese, do të jenë shumë të forta, por uroj të mos e pësojë as edhe një, prandaj ju lutem të gjithëve korrektesë. Po bëjmë diçka që do të mbajmë mend si një mrekulli, nëse do të dimë të rezistojmë kështu deri në fund.”

9 Comments

 1. Po vertet per ty eshte nje mrekulli te sundosh mbi nje popull te uritur e te mbyllur

  brenda. Eshte vertet nje mrekulli te kesh nje popull kaq te dorezuar e pa pike

  dinjiteti. Nderkohe qe gazeta me e spcializuar dhe me me ndikim ne bote “The Economist”

  thoshte se detyra paresore e qeverive per perballimin e pasojave te pandemise eshte

  ndihma ndaj familjeve. Kurse ti as nuk e ve ujin ne zjarr ne kete drejtim ku ka me

  mijera famelje pa asnje pjesetar te tyre ne pune kurse familjet socialiste i kane

  te gjithe pjesetaret ne pune shteti dhe qe pervec rroges kane ( sic thoshte ne nje

  interviste para dy muajsh drejtori i pergjitheshem i Kadastres Artan Lame) edhe

  benefice te tjera. Ti ke sjelle varferi, mjerim , e percarje sa nuk ka arritur ta beje

  asnje pushtues dhe pasojat e mbreterimit tend do te duhen dekada per tu riparuar.

 2. Do mbahesh mend gjate e shume gjate per vjedhjet e skandalet e panumerta e me pasoja shume te renda per Shqiperine e Shqiptaret !Edvin,ti je fatkeqesia e vertete me e madhja qe i ka ndodhur ketij vendi,nga koha e pushtimit Turk !Mashtrues i paskrupullut,i pafytyre,i pa shpirt,maskara i pa limit !!!Hajdut ne shifra marramendese,as qe ta ndjen fare per leket e taksave e shqiptareve qe i ke çuar ne xhepat e thelle qe ke vete dhe miqte tuaj ne krim !Turp me te madh nuk u ka ndodhur ndonjehere ketyre trojeve qe ti perfaqesoje nje mallist,nje anti vlere ku perdhunuesin e ben kryetar bashkie,e ministra rendi te lidhur me drogen rresht njeri pas tjetrit !Po çfare mrekullie pret nga nje i semure psiqik,i cili çdo gje ne jeten e tije e ka kthyer ne tmerr e sketerre…!Familjen e pare….,ka proces gjygjesor qe akuzon te jatin qe i pallonte gruan,pese kurva te tjera me foto publike qe i ka trajtuar me benefite te ndryshme pushteti pas te pares derisa i mori linden shokut te tij Çfare mrekullie presin nga nje djall me brire si edvin rama qe shpirti i tij eshte i nje monstre !Ju rilindas qe edhe pse te paguar mbroni kete lloj perbindeshi,ju meshiroj,jeni pak shume pak,me nofka te ndryshme por njiheni si pjelle e ndyre e kesaj toke !Me kujdes,ju funderrina me mire nje mut se rama kryeminister !

 3. publikon sot, një artikull interesant të botuar në 9 maj 1984 në gazetën “Zëri i Popullit”, nga pedagogu i Fakultetit të Mjekësisë së atëhershme, Sali Berisha.

  Artikulli titullohet “Njohja e epidemiologjisë së sëmundjeve, çështje kryesore në shërbimet e specializuara”.

  “Eshtë vënë re plogështi dhe vonesë e pajustifikueshme në drejtimin profilaktik në veprimtarinë e shërbimeve të specializuara.

  Mjekësia profilaktike mund të parandalojë në masë të konsiderueshme, jo vetëm sëmundje ngjitëse, por edhe shumë e shumë sëmundje të tjera”, shkruan Sali Berisha në artikullin e majit ’84 në “ZP”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu