• |
ide | kryesore

“Shkodra, bombë me sahat”, Rama i bën një apel të fortë shkodranëve

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama deklaroi se Shkodra është kthyer në një bombë të kurdisur me sahat, për shkak të numrit të lartë të të infektuarve, duke shtuar se do të bëjë gjithçka për të këputur zinxhirin e infeksionit.

Edi Rama iu ka bërë një apel të fortë të gjithë qytetarëve shkodranë, që të tregojnë kujdes maksimal dhe të zbatojnë me përpikmëri masat e marra kundër koronavirusit.


Dua t’iu bëj apel gjithë banorëve të shkodrës: Ju lutem shumë bëni kujdes maksimal dhe respketoni rregullat, se është kthyer Shkdora në një bombë të kuridusr me sahat. Ne po punpjmë shumë fort për të bërë gjithcka mundemi për të këputur zinxhirin e infeksionit, por në fund të ditës është disiplina e hekurt dhe masat e vet banorëve.

Do mundohemi të izolojmë të gjithë të dyshuarit. Situata është shumë delikate. Ajo që ka rëndësi të thuhet edhe njëherë është fakti se kemi të bëjmë me një rezultat për të cilin të gjithë duhet të jemi shumë të vetëdijshëm dhe shumë të inkurajuar, një rezultat shumë pozitiv”, tha Rama.

9 Comments

 1. Leri Shkodranet se nuk i kap virusi ata se jane malsore dhe trima dhe jane mesuar me bythe ne uje e gishtat perpjete ne kohen e qoftlargut Berishoviç….

 2. Një gjë nuk po e marim vesh se çfarë kërkon të na thotë me këto akuzat e tij Rama për qytetarët shkodranë që sipas tij qenkan “të pa disiplinuar” dhe i çon Shkodrës gjeneral kimikun që ti “disiplinojë”.
  Mos e ka gozhdën me këtë qytet që e ka përzënë disa herë megjithë kryetarin e kriminalizuar që i emëroi ?
  Nga reportazhet e mediave kemi parë skena të filmuara që janë qytete të tjera që nuk i respektojnë fare regullat e epidemisë e jo Shkodra, e megjithëate në ato qytete na dalin ose zero të infektuar ose numura të ulët.
  Asnjëher nuk pamë të publikojë ministria e shëndetësisë sa sa qytetarë janë testuar për çdo rreth e vetëm kur mjekët e Shkodrës dhanë alarmin se atje nuk po bëhen testime, u kujtuan të bëjnë testime në 15 persona të dy familjeve ku dolën të infektuar 12 syresh.,
  Por nëse do të bëheshin testime në të gjitha familjet e karantinuara në Shqipëri, sa do të na dilte numuri i të infektuarve për një milion banorë ?
  Në Shqipëri vazhdon të jetë numuri i të testuarve për një milion banorë vetëm rreth 830 persona, ndonëse ka mbi një muaj që ka nisur testimi me pikatore. kur në Maqedonin fqinjë ka mbi 2500 personë të testuar për një milion., për të mos shkuar në vëndet e tjera ku mezatarisht numuri i të testuarve për një milion banorë i kalon 5000.
  Nuk po i kërkon kush kryeministrit të na japë leksione të epidemiollogjisë e të matematikës statistikore, se ka Shqipëria plot ekspertë që dijnë ta bëjnë këtë shumë herë më mirë se ai e bile edhe një gjimnazist di ta bëjë hesapin qoftëedhe me shifrat që jep “komiteti” i tij, se sa përqind e shqiptarëve janë testuar.
  Detyra e tij është që me paratë e taksapaguesve shqiptarë të kishte siguruar me kohë mjetet e testimit e pajisjet mborojtëse apo spitalore, pasi pati shëmbullin e Kinës e Italisë fqinje.
  Edhe me paratë që u grumbulluan për tërmetin , nuk mendoi zgjidhjet e shpejta për strehimin e njerëzve të ngelur jashtë, por bënte plane për qytete tre dimesionale moderne si Kim Jong uni i Koresë së Veriut, si dhia e zgjebosur me bishtin përpjetëë
  Falë Zotit që Shqipëria ka akoma një opozitë që ja nxjerr lakrat se po të mos ishte edhe ajo, edhe Shqipëria do të figuronte si Koreja e Veriut pa epidemi fare.
  Qofsha i gabuar por më duket se ai po i gëzohet kësaj situate e po e shfrytëzon epideminë për ti mbyllur njerëzit me forcë e dhunë në shtëpi, pasi nuk e mbajnë nervat të dëgjojë qindra mijë shqiptarët të thërrasin Rama ik.

 3. Te dhimbset shume Shkodra ty shpirtmut ?!Prandaj ua ben tamponet kur vdesin rruges ?Ti,Shkodren dhe Veriun dhe gjithe ata qe mendojne ndryshe,i do te vdekur,te gjithe o kriminel !Mendja jote monstruoze punon vetem per propagande dhe ata qe nuk te votojne ty,nuk do fare ti te ekzistojne !Ti je me katil se yt ate!Ka ndonje kelysh kurve qe e mbron kete djall qe le mes doganes shqiptaret ?Ka ndonje qelbesire qe mbron kete djall qe nuk ben tampone per te shtyre epidemine dhe pushtetin bashke me te !?!?!?!?
  Zoti ua shofte rracen,bije bushtrash e kriminele te lindur !

 4. Nuk jane mesuar shkodranet te shohin ERTV o qenje e pashpirt. Pastaj mos harro, Shkodra nuk kishte asnje te infektuar pas dy javeve karantine dhe ketu mundesite jane dy, ose ka qene urdher qe te mos behen teste, ose ka shkuar ndonje zyrtar nga Tirana qe i ka infektuar. Edhe Vlora qe ka shume lidhje me Italine, cuditerisht ka shume pak te infektuar apo sepse kjo qenje eshte perfaqesues i saj, ne ate halene qe quhet parlament shqiptar. Por kulmi eshte se kjo qenje eshte kaq e trembur nga virusi, saqe e quan lufte, imagjinoni po te kishte lufte te vertete se sa do ia degjonim zerin. Kushedi se ku do te fshihej, se ne 1997 iku nga Shqiperia nga frika.

 5. I paemer 15:08 !Me siguri je devijance humane ?!Nuk ka mundesi,çfare urrejtje e çfare gjuhe perdor ndaj min.70 % te popullsise qe nuk e duan aspak kete palo kryeministet drogaxhi e hajdut te pashpirt!
  Monster gunge a çfare leshin je,duhet te jesh shume i/eshemtuar,i braktisur nga gruaja/burri,femijet po ashtu i tradhetuar keq dhe shume me keq se aq !Fajin e kotekzistences tende mos e kerko te Sali Berisha, as te ata qe e votojne me dy gishtat lart ?Ata jane krenar per ate qe jane dhe ju monstra e vrate Shkodren me 2 Prill 91 dhe tani inatin tuaj bastard nuk ka gje ne bote qe ua largon nga Shkodra,Kavaja,Tirana e gjithe Shqiperia qe ua shkerrmoqi prinderit tuaj te ndyre ne ’90 dhe fati i tyre ju pret edhe ju qelbsa,se shpejtido merrni dhe haqet e atyre kermave qe iken paq !
  Shkodra dhe e gjithe Shqiperia do e perballojne vete kete situate,se narkos eshte i zene me mall ne Surel dhe tendera per te vjedhur !
  Mbase ti do varesh veten,si miku yt,Klosi !?

 6. Ne shkoder te vjen polici mrapa me makine edhe kur ke autorizim, jane budallenj se verifikohet targa me sallen dhe ska nevoje te vije verdalle neper lagje me pa se ku iku makina
  Ne vend qe te rrine ne supermarkete dhe te detyrojne pergjegjesit e supermarketeve te vene rregull qe te gjithe bleresit te futen me maska e doreza e te rrine larg njeri tjetrit
  Edhe pastaj e ka fajin populli shkodran
  Shko mor pallosh orientoji njerezit si te mbahet rregull e disipline higjene e jo ti vesh gjoba e lesh
  Te gjithe jane te interesuar te kene disipline e te gjithe kane frike ket mut virusi, po meqenese ka injoranta verdalle, duhen mesuar, e jo te besh prralla me gjoba e me kufizime.
  Mjafton zbatim rregullash higjene

 7. Ke nje gabim o ram mos i fut te gjithe ne nje thes,jo shkodranet por te gjithe shpellkaret malok te zbritur me urdher te salihut per ta shkatarruar ate qytet me themel ashtu sipas programit serb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu