• |
ide | kryesore

Covid-19 godet rëndë edhe SHBA-në, 907 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Planet, Të fundit

SHBA vijon me rritjen e shifrave të koronavirusit teksa ka shënuar 1 mijë viktima duke e çuar nr. total në 11 mijë e 907.


Vetëm Spanja dhe Italia qëndrojë sipër saj sai përket viktimave me 16 mijë e 523 dhe 13 mijë e 897 viktima por me këto ritme duket çështje ditësh derisa SHBA të marrë kryesimin edhe për numrin tragjik të viktimave.


Ndërkohë sa i përket të infektuarve SHBA 380 mijë e 774 ose rreth 25% të të infektuarve në botë. Vetëm sot u shënuan rreth 12 mijë të infektuar të rinj teksa gjendja paraqitet më problematike në Nju Jork.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu