• |
ide | kryesore

Franca në alarm/ Humbin jetën 1427 persona në 24 orë nga pandemia

Lajme, Të fundit

Me 1 427 persona që humbën jetën në 24 orët e fundit Franca ka tashmë mbi 10 mijë jetë të humbura nga pandemia (10 328 për të qenë më të saktë). Pas Italisë dhe Spanjës, Franca është vendi i tretë në Europë dhe i katërti në botë për rastet e vdekjeve.


“Epidemia e koronavirusit vazhdon të përparojë”, – tha Jerome Salomon, drejtori i përgjithshëm i shëndetësisë. Gjysma e viktimave ditore janë në spitale ndërsa pjesa tjetër në azilet e të moshuarve. ©LAPSI.al


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu