• |
ide | kryesore

PD i ‘plas’ Ramës fjalët e këshilltarit të tij: Gjithçka lidhet me rritjen sa më shpejt të testimeve (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

PD ka zgjedhur t’i përgjigjet kryeministrit Edi Rama me fjalët e këshilltarit të tij Tony Blair, sa I takon cështjes së testimeve për COVID-19.

Përmes një postimi në facebook, sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi, poston videon e Tony Blair I cili thekson se gjithçka lidhet me rritjen sa më shpejt të numrit të testimeve.
“Koha nuk pret. Nga testimet varet identifikimi i personave të infektuar, shkëputja e zinxhirit të transmetimit e më pas clirimi i ekonomisë dhe tejkalimi i kësaj krize.” shkruan Bardhi


Postimi i plotë:

Edi Rama dëgjoje edhe Toni Blair: “Gjithçka lidhet me rritjen sa më shpejt të numrit të testimeve. Na duhet të dimë se kush e ka sëmundjen apo kush e ka kaluar. Në mënyrë që t’i japim fund bllokimit dhe t’i kthejmë njerëzit në punët e tyre. Të kthejmë pak normalitet në jetët tona të përditshme.”

Edi Rama mos e fshih mungesën e përgatitjeve dhe të kiteve testuese, pas një ekipi mjekësh dhe specialistësh që kanë sakrifikuar edhe shëndetin e tyre duke u infektuar vetë nga virusi.

Koha nuk pret. Nga testimet varet identifikimi i personave të infektuar, shkëputja e zinxhirit të transmetimit e më pas clirimi i ekonomisë dhe tejkalimi i kësaj krize.

17 Comments

 1. Keta po lajne duart me rradhe. Dmth si e nxori BE nje gjenerate shqiptaresh jashte loje eshte makaber. Jane perhapesit e mosmirnjohjes dhe keqjeteses se nje pjese shume te madhe te pooullsise.

  1. Votojeni, por mutra të nivelit tuaj, jeni shumë pak, thjesht një mut jeni, as edit nuk i plas për ju, nuk e kuptoj se si një mut mund të ndjehet i rëndësishëm!

 2. Pd ngeli duke ber plasje e perplasje, cadra e shatrapatra, vetem ne pushtet spo vjen e spo vjen

  nje parti qe eshte njehsuar me malokerine ska oer te ardhur kurre ne pushtet se ne qytete e ka shume veshtire

 3. Gazi o gei i pd e kavajes,bler nuk eshte mjek e para e dyta nuk eshte keshilltar i rames e treta shko fol me specialistet shqiptar o bythqiri i pd

 4. E paguan mire e mire dhe tani po e shesin Tonin keta morrat e kuq
  Me bytheqira se ju o vemje te kuqe o lakuriqe mavi nuk ka.
  Keni fillu me Jugosll. Rusin Kinen
  Si ajo kurva semaforeve ama femijet i keni te gjithe ne perendim.
  Nuk ka vaksine qe ju ben derman.

  1. Keshtu luajne filmin edhe te huajte…kur keta jane kunder ndonjerit dalin e thone hapur. Akoma i shihni si hyjnore keta legena ? Paskeni vuajtur rende nga inferioriteti, njelloje si rama por ai ja hodhi se ja lepiu gjitha lajthite e mutit cdo evropiani. Dhe evropianeve ju pelqen tja lepish bythen se ndihen te gjalle dhe ne jete.

 5. Kodoshet komentues rilindas, i sulen nje opinioni qe eshte ne veprim si ne shume shtete, por qe nuk e pranojne se kjo qeveri kuqalesh nuk shpenzon per mjeksine kohore e per emergjenca, por per koncensione, e PPPte qe i kane per qejf te tyre sepse u dihet tashme se sa kane vjedhur, e kur ua permend qe duhet kontrolli per koronen, hidhen perpjete e sulmojne opozitenDhe nese ka shtete qe te kycet ne shtepi kaqe shume si ne kohe e orar, eshte vetem shqiperia, qe kete pune e ben me mire ky idiot me tipare diktatori. Virusi nuk njeh territor, si ne shtepi, rruge e kudo, nese eshte te infekton, andaj kur kontrollon, dinsifekton, e mban karantinen aqe sa ceshte per tu mbajtur, cdo gje shkon sipas rregullave te kerkuara. Prandaj jo cdo dalje, apo lajmerim nga organet e ketij pushteti nuk eshte egzagt mbasi edhe fshihen te dhenat, sepse guackimi i institucioneve shendetsore, por edhe kufizimi i gazetareve, le shteg qe ky pushtet, me formen, e metoden qe ka zgjedhur, eshte ABUZIV..

 6. Kodoshet komentues rilindas, i sulen nje opinioni qe eshte ne veprim si ne shume shtete, por qe nuk e pranojne se kjo qeveri kuqalesh nuk shpenzon per mjeksine kohore e per emergjenca, por per koncensione, e PPPte qe i kane per qejf te tyre sepse u dihet tashme se sa kane vjedhur, e kur ua permend qe duhet kontrolli per koronen, hidhen perpjete e sulmojne opozitenDhe nese ka shtete qe te kycet ne shtepi kaqe shume si ne kohe e orar, eshte vetem shqiperia, qe kete pune e ben me mire ky idiot me tipare diktatori. Virusi nuk njeh territor, si ne shtepi, rruge e kudo, nese eshte te infekton, andaj kur kontrollon, dinsifekton, e mban karantinen aqe sa ceshte per tu mbajtur, cdo gje shkon sipas rregullave te kerkuara. Prandaj jo cdo dalje, apo lajmerim nga organet e ketij pushteti nuk eshte egzagt mbasi edhe fshihen te dhenat, sepse guackimi i institucioneve shendetsore, por edhe kufizimi i gazetareve, le shteg qe ky pushtet, me formen, e metoden qe ka zgjedhur, eshte ABUZIV..

  1. No shit sherlok. Me te vertet, pse mumd te jete edhe abuziv e ? Shi shi ku paska vajt puna…

   Mesojme gjera te reja…

   Kjo eshte e keqja, meriten e merr evropiani neve rrijme merremi me retorike qe e dinim para te iluminuarve prej france italie anglie dhe gjermanie. Mir rama po dhe basha me salen ju bashkuan masturbimit mendor.

   Pirdhni o shqiptar pirdhni fort deri sa tju grrrisen breket. Brrrrrap njeri brrrrrrap tjetri brek grisur ngelet gjithe jetes. Hakde se ju mban baba rama me te mire ju meson ai cfare eshte jeta. Ja ka dhene lejen EU te beje si profesor dashakires mbasi janu shkerdheu motren do cepi shqiperise.

 7. Kur nuk ju pelqen ju diçka rilindas apo nuk i shkon per shtat te semurit te Surreli,hidheni si bije kurvash qe jeni,nuk leni njeri pa share e marre ne goje ,jo gojore se vdiqni ju per te,apo jo kavajs,lapraks,dorjana,ne fakt jeni nje !Dhe nje tjeter eshte i paemer rilindas qe duket si i ngjizur me ndonje kafshe ne kopshtin zoologjik,por kafshe te pista !Ketij qe ju shani e mallkoni o qelbesira,ka qene kryeministri i Anglise !Mik i shqiptareve eshte dhe bujtes i vilave te panumerta…te edvin rame Shpellarit te Surrelit !Te mbrosh idene e çmendur qe pengon mungesen e testeve,jeni mjerane pafund e covid 19 pushtofte familjet tuaja,lutem zot !Ka vetem nje realitet dhe strategji kriminale qe zgjat agonine e shoqerise shqiptare,duke bere sa me pak teste,duke mos izoluar dhe nderprere zinxhirin e transmetimit te infektimit,dhe i semuri strateg kriminel me i zi se i jati,ka deshire qe ta shtyje me idene se do te shtyje edhe pushtetin e tij banditesk,hajdut e kriminal !Edvin je i marre fund,me mire zgjidh variantin e mikut tend,Klosi !

 8. publikon sot, një artikull interesant të botuar në 9 maj 1984 në gazetën “Zëri i Popullit”, nga pedagogu i Fakultetit të Mjekësisë së atëhershme, Sali Berisha.

  Artikulli titullohet “Njohja e epidemiologjisë së sëmundjeve, çështje kryesore në shërbimet e specializuara”.

  “Eshtë vënë re plogështi dhe vonesë e pajustifikueshme në drejtimin profilaktik në veprimtarinë e shërbimeve të specializuara.

  Mjekësia profilaktike mund të parandalojë në masë të konsiderueshme, jo vetëm sëmundje ngjitëse, por edhe shumë e shumë sëmundje të tjera”, shkruan Sali Berisha në artikullin e majit ’84 në “ZP”.

 9. Replike, ketij shkrusit, apo komentuesit te fundit, qe ka dale me linkun tim, XIXA, dhe me kujton se komentin tim e kam bazuar ne nje shkrim qe paska bere z Berisha vite me pare. JO, i dashur kopic,, ai eshte mendimi im, e koncepti im, por ti si studijues, e analizator komentesh, ipe qendrimin tend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu