• |
ide | kryesore

Stabilizohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Kryeministrit britanik prej 12 ditësh është infektuar me COVID-19.

Mediat britanke raportojnë se Johnson është në oksigjenim dhe në gjendje të stabilizuar në terapi intensive.


Burime pranë qeverisë thonë për mediat britanike se Johnson nuk ka pneumoni. Zakonisht personat që kanë pneumoni nuk e kalojnë testin e jetës me koronavirusin.

Johnson tani është zëvendësuar në krye të qeverisë nga Dominic Raab. Por nëse ky i fundit i cili është edhe Sekretar i Parë i Shtetit si dhe me marrëdhëniet me jashtë sëmuret me koronavirus, atëhere vendin do e marrë Kancelari i Thesarit, Rishi Sunak.

2 Comments

  1. Lum si ne per kete jajm te gezuar. Tani s’ka cna ben me koronavirusi sepse hormonet qe leshohen gjate kenaqesise se madhe per sherimin e Boris Xhonsot krijojne nje imunitet te atille sa viruseve nuk ua mban
    jo te hyjne ne mushkeri por as te afrohen tek dera e avllise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu