• |
ide | kryesore

VIDEO/ I bie të fikët emigrantit shqiptar në Kapshticë

Lajme, Të fundit

Prej disa ditësh dhjetëra shtetas shqiptarë, emigrantë nga Greqia janë bllokuar në Kpashticë, pasi nuk lejohet të kthehen në shtëpi. Shumë prej tyre vazhdojnë të qëndrojnë në pikën kufitare në kushte të vështira, por shteti shqiptar ka mbyllur kufirin dhe nuk i lejon të futen në territorin e vendit të tyre për shkak të pandemisë.


Video më poshtë është shpërndarë nga rrjetet sociale nga Gazment Bardhi, ish deputet i PD dhe sipas tij, tregon një prej emigrantëve që rrëzohet në gjendje të fikti, pas disa ditëve që jeton në kushte të vështira.


16 Comments

 1. E dhimbshme dhe e turpshme! Te braktisur si qentë! Ky është shembull tipik i “kujdesit” te shtetit për qytetarët e vet.

  1. Ky PERBINDESH dhe BANDA, e bejne Berishen, te denje per ta shpallur SHENJTE, ne VATIKAN dhe per HERO KOMBETAR, ne Shqiperi.
   Sjellja e ketij VAMPIRI dhe BANDES e ben racistin grek dhe armikun shekullor te shqiptareve Greqine, te duken si copeza parajse, per shqipetaret e mjere.
   Ky KRIMINEL dhe BANDA i ktheu shqiptaret, ne PALESTINEZE, ne atdheun e tyre.
   Cdo hallexhi shqiptar, perfshi ata qe ka marre dheun nga syte kembet, paguajne taksa pafund, 20% per cdo gje, perjashtim ben vetem ajri qe thithim, nga 20% takse!
   Ne paguajme nga buka e jone dhe e femijeve tane por s’kemi sherbim mjekesor, s’kemi mjeke, infermiere, ilace, spitale, tampona virusi, maska, asgje!
   Ne paguajme por s’kemi sistem arsimor, s’kemi shkolla, mesues, tekste, asgje!
   Ne paguajme por s’kemi siguri jete sepse gansteri, krimineli, hajduti, drogaxhiu, vrasesi me uniforme nuk ka asnje dallim nga ai ordiner!
   Ne paguajme per sherbime por taksat tona i vjedh, OLIGARKU EDI RAMA dhe BANDA, me; tendera, ppp, koncesione, droge, krim, rrushfete!
   Ne paguajme per sherbime por BASTARDI dhe BANDA, kur i kerkojme pune thote; s’ka, kur i kerkojme buke thote; s’ka, kur i kerkojme drejtesi thote; s’ka, kur i kerkojme arsim thote; s’ka, atehere perse na i VJEDH dhe GRABIT parate me taksa, o DERR.
   Nese DIKTATORI dhe kjo GERRMADHE-SHTET, i ofron shqiptarit vetem, burg, pranga, vdekje, padrejtesi, “lufte donkishoteske, nga ai qe as per zbor se pranonin sepse eshte me kartel psikopat”, karantine, pamundesi, fatkeqesi, atehere u shofte kjo gerrmadhe dhe e zente poshte DIKTATORIN dhe BANDEN!
   Per ata mjeranet, te lene pa atdhe, ne toke neutrale, te mospresin dhe te moshumbin kohen kot, me shprese se DJALLI i ZI dhe BANDA do te tregojne ndonje shenje njerzilleku, le te kthehen perseri ne Greqi. Eshte e vertete shprehja popullore; “grek dhe m… te mire s’ka” por me ARMIK, per Shqiperin dhe shqiptaret se i MALLKUARI EDI RAMA, s’ka dhe s’ka per te patur ndonjehere!

  1. Ty nuk ka car kari te te plasi se je kar komplet. Asnje vend i Europes nuk i ndalon shtetasit e vet te kthehen ne atdhe o Idiot Analfabet.

 2. Tani del se njoftimin per tu kyhyer ne Atdhe e ka dhene vete M P J dhe axhensia teleg. SHQIPETARE.
  Per tu kthyer e karantinuar sipas rregullave.
  Ky lajm dhene nga gazetari i njhur nga Greqia. Turp per shtetin rrumpalle.

 3. Insistimi per te bllokuar shqiptaret ne kufi, eshte zgjidhja me idiote. U bene kaq dite dhe akoma pa zgjidhje. Kaq e veshtire eshte te orientohen keta njerez! Qe mos rrine si kafshe per ore e dite te tera ne kufi. Shume prej tyre jane punetore sezonale, nuk e kane idene si mund te aplikojne ne konsullate. Por kjo nuk do te thote qe shteti te rrij i ngrire ne kete pozicion. HAP kufijte Z Kryeminister. Jane shqiptare, po vijne ne shtepite e tyre.

 4. Po Basha tha i pari mbyllini. Rama si dikrator qe eshte e degjon opoziten.
  Mbyllini kur themi ne. E hapini kur duam ne. Opozit me mendime te qarta sipas interesit.

 5. O shtet legen po si i le shqiptaret te rrine si qen jashte e ne te ftohte ne kufirin neutral. As me rrefugjatet Siriane apo Afgan nuk po i trajton se ata i ke cuar ne gjirokaster. Po pse mor shtet kurve nuk i merr ata shqiptar e ti cosh ne ndonje repart ushtarak ne Gjirokaster apo Bilisht qe te rrine si njerez per 14 dite karantine. Do te jete turp i madh te vdesi ndonjeri prej tyre.

 6. Fjala te mbyllen kufijte eshte qe mos hyje derri e dosa.
  Po Shqipetaret sezonale dhe jo rezidente duhet te futen sipas rregullave me testim e karantinim.
  Kane familjet grua e femije ketu.
  Gjynah.

 7. Turp per qeverine shqiptare qe le shtetasit e vet si qente jashte ne te ftohte. Kur mund ti coj ne ndonje repart ushtarak aty afer te rrine si njerez per 14 dite karantine.

 8. meta sot po dhe me pare duhet te ishte ne kufi me ushqime uj veshmbathje ilace..dhe jo ne lezh e as ne natyre. fytyra e vertete e ” shqiptaret per shqiptaret”

 9. Ky PERBINDESH dhe BANDA, e bejne Berishen, te denje per ta shpallur SHENJTE, ne VATIKAN dhe per HERO KOMBETAR, ne Shqiperi.
  Sjellja e ketij VAMPIRI dhe BANDES e ben racistin grek dhe armikun shekullor te shqiptareve Greqine, te duken si copeza parajse, per shqipetaret e mjere.
  Ky KRIMINEL dhe BANDA i ktheu shqiptaret, ne PALESTINEZE, ne atdheun e tyre.
  Cdo hallexhi shqiptar, perfshi ata qe ka marre dheun nga syte kembet, paguajne taksa pafund, 20% per cdo gje, perjashtim ben vetem ajri qe thithim, nga 20% takse!
  Ne paguajme nga buka e jone dhe e femijeve tane por s’kemi sherbim mjekesor, s’kemi mjeke, infermiere, ilace, spitale, tampona virusi, maska, asgje!
  Ne paguajme por s’kemi sistem arsimor, s’kemi shkolla, mesues, tekste, asgje!
  Ne paguajme por s’kemi siguri jete sepse gansteri, krimineli, hajduti, drogaxhiu, vrasesi me uniforme nuk ka asnje dallim nga ai ordiner!
  Ne paguajme per sherbime por taksat tona i vjedh, OLIGARKU EDI RAMA dhe BANDA, me; tendera, ppp, koncesione, droge, krim, rrushfete!
  Ne paguajme per sherbime por BASTARDI dhe BANDA, kur i kerkojme pune thote; s’ka, kur i kerkojme buke thote; s’ka, kur i kerkojme drejtesi thote; s’ka, kur i kerkojme arsim thote; s’ka, atehere perse na i VJEDH dhe GRABIT parate me taksa, o DERR.
  Nese DIKTATORI dhe kjo GERRMADHE-SHTET, i ofron shqiptarit vetem, burg, pranga, vdekje, padrejtesi, “lufte donkishoteske, nga ai qe as per zbor se pranonin sepse eshte me kartel psikopat”, karantine, pamundesi, fatkeqesi, atehere u shofte kjo gerrmadhe dhe e zente poshte DIKTATORIN dhe BANDEN!
  Per ata mjeranet, te lene pa atdhe, ne toke neutrale, te mospresin dhe te moshumbin kohen kot, me shprese se DJALLI i ZI dhe BANDA do te tregojne ndonje shenje njerzilleku, le te kthehen perseri ne Greqi. Eshte e vertete shprehja popullore; “grek dhe m… te mire s’ka” por me ARMIK, per Shqiperin dhe shqiptaret se i MALLKUARI EDI RAMA, s’ka dhe s’ka per te patur ndonjehere!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu