• |
ide | kryesore

Filma që na dërgojnë në destinacione të veçanta (Video)

Paparazzi, Slider

Kemi mirëbesimin dhe shpresën se gjendja do të përmirësohet para se sezoni turistik të nisë siç i ka hije. Nëse jo, do të udhëtojmë përmes njerëzve të tjerë, aktorëve dhe personazheve të filmave të mëposhtëm. Nga brigjet italiane deri në peizazhet keniane, urdhëroni dhjetë filma që do “ju nxjerrin nga shtëpia.”

The Talented Mr Ripley (1999) do ju çojë në brigjet e rivierës itali.


Out of Africa (1985) do ju çojë në Kenia

The Motorcycle Diaries (2004) do ju çojë në në Amerikën e Jugut.

Amélie (2001) do ju çojë në Paris

Wild (2014) do ju çojë në malet e Amerikës

The English Patient (1996) do ju çojë në Egjipt

The Beach (2000) do ju çojë në Tailandë

Loss in Translation (2003) do ju çojë në Tokio

The Darjeeling Limited (2007) do ju çojë në Indi

Stealing Beauty (1996) do ju çojë në Toskanë

Burimi: Harper’s Bazaar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu