• |
ide | kryesore

I infektuar me koronavirus, deputeti Alimadhi vijon të jetë i shtruar në Spitalin Infektiv

Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti Adriatik Alimadhi i cili është prekur nga koronavirusi po trajtohet në spitalin infektiv me oksigjenoterapi.

Mësohet se Alimadhi ka shfaqur vështirësi me frymemarrjen, ndërsa vuan edhe nga hepatiti kronik.


Alimadhi u konfirmua pozitiv me koronavirusin së bashku me bashkëshorten.

Të dy u vetëkarantinuan në shtëpinë e tyre, ndërkohë Alimadhi tha se analizat i kanë marrë që në mars. Pas komplikacioneve deputeti u dergua ne spital.

Nga ana tjetër ai ka kritikuar Kryeministrin për mungesën e vëmendjes totale ndaj tij.

3 Comments

  1. publikon sot, një artikull interesant të botuar në 9 maj 1984 në gazetën “Zëri i Popullit”, nga pedagogu i Fakultetit të Mjekësisë së atëhershme, Sali Berisha.

    Artikulli titullohet “Njohja e epidemiologjisë së sëmundjeve, çështje kryesore në shërbimet e specializuara”.

    “Eshtë vënë re plogështi dhe vonesë e pajustifikueshme në drejtimin profilaktik në veprimtarinë e shërbimeve të specializuara.

    Mjekësia profilaktike mund të parandalojë në masë të konsiderueshme, jo vetëm sëmundje ngjitëse, por edhe shumë e shumë sëmundje të tjera”, shkruan Sali Berisha në artikullin e majit ’84 në “ZP”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu