• |
ide | kryesore

Koronavirusi në Greqi: 83 viktima dhe 1,884 të infektuar

Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 2 viktima nga Covid-19 duke e çuar në 83 numrin total të vdekjeve.


Ndërkohë janë regjistruar eedhe 52 raste të reja. Numri i të infektuarve ka arritur në 1,884.


Njpftimin e dha zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë në vend Sotiris Tsioridas.

Mosha mesatare e viktimave është 74 vjeç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu