• |
ide | kryesore

Lajme të mira nga Italia, bie numri i viktimave nga Covid-19. 542 të vdekur në 24 orët e fundit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 542 viktima si pasojë e COVID-19, ku në total janë 17,669 të vdekur.

Gjithashtu 26491 persona janë shëruar ditën e sotme. Brenda 24 orëve janë konfirmuar 3886 raste të reja, duke e rritur në 139442 të infektuar në total.


 

1 Comment

  1. Lajmi me i rendesishem dhe me i sakte eshte se ne spitale jane liruar rreth 200 shtreter. Psh numri i te infektuarve ishte pak me i madh sot pasi ne 24 oret e fundit ishin bere me shume tampone, rreth 51 mije gje qe ka influencuar ne numrin e te infektuarve. Eshte e qarte se sa me shume tampone te behen aq me i madh eshte probabiliteti qe te kete me shume te infektuar. Pra numri i tamponeve te bere ingluencon ne numrin e te infektuarve. Ndersa te numri i te shtruarve ne spital eshte nje e dhene e sakte dhe e painfluencueshme nga cdo faktor tjeter. Pakesimi i numrit te njerezve ne spitale eshte treguesi me i mire i kurbes se infektimit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu