• |
ide | kryesore

Për herë të parë/ Si duken pamjet brenda infektivit, ku po luftohet me Covid 19 (foto+video)

-Instant, Lajme, Të fundit

Spitali infektiv që është kthyer në vijën e frontit të betejës me Covid=19 nuk ka treguar ndonjëherë pamje të tij që kur ka filluar izolimi. Kapacitetet e këtij spitali është 140 shtretër dhe më pak se 15 mjekë për të përballuar këtë situatë të jashtëzakonshme. Por në ndihmë të tyre ka ardhur edhe personeli që ka dalë në pension ose që shërben në qendrast shëndetësore. Deri më 6 prill në shërbimin e infektivit rezultonin të shtruar 64 pacientë. Pesë prëj tyrë janë në terapi intensive ndërsa një gjendej i intubuar.

Ministrja Ogerta Manastirliu ka publikuar pamjet  nga brenda spitalit Infektiv në Tiranë, ku po kurohen të sëmurët me COVID-19. Mjekë dhe infermierë që u shërbejnë të sëmurëve dhe me masa mbrojtëse për të mos u infektuar vet. Janë këto pamjet që vijnë nga spitali Infektiv.


.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu