• |
ide | kryesore

Pyjet në Krujë në flakë prej 24 orësh, kërkohet ndërhyrje nga ajri

Arkiva, Lajme, Të fundit

Vijon që prej ditës së djeshme zjarri në pyjet e malit të Krujës, ndërkohë që raportohet se deri më tani nuk është bërë asnjë ndërhyrje për shuarjen e flakëve.

Terreni ku ka rënë zjarri është i vështirë dhe e bën të pamundur ndërhyrjen nga toka të e zjarrfikësve.


Kërkohet që ndërhyrja të bëhet nga ajri pasi dhjetëra hektarë pyje po digjen pa ndalim

Ditët e fundit ka një numër të madh zjarresh të cilët sipas ekspertëve janë të qëllimshëm dhe dyshohet se bëhen për hapje parcelash për kultivim kanabisi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu