• |
ide | kryesore

Sanders tërhiqet/ Joe Biden mbetet i vetmi rival i Trump për zgjedhjet presidenciale

-Instant, Lajme, Të fundit

Senatori i Pavarur Bernie Sanders njoftoi ekipin e tij këtë të mërkurë, në 8 prill, se ai doe braktisë garën për Shtëpinë e Bardhë, duke i dhënë fund përpjekjes së tij të dytë për të fituar nominimin brenda Partikë Demokratike, Ky vendim u mor pas një serie humbjesh të rënda kundër ish zv presidentit, Joe Biden.

“Senatori Bernie Sanders njoftoi në një telefonatë të gjithë ekipin e tij të Mërkurën se po pezullonte fushatën e tij për t’u bërë president,” tha ekipi i tij i fushatës në një deklaratë. “Fushata përfundon, lufta vazhdon”, shtoi deklarata.


Ish Nënpresidenti Joe Biden, 77 vjeç, tani është i vetmi kandidat demokrat që po përballet me Donald Trump në 3 nëntor.

©Lapsi.al/ Burimi: Huffington Post

13 Comments

 1. Po normal qe do terhiqej. Ku ka shans me mbajt primarie ne kete situate. Eshte cmenduri. Ky ishte 90% i mundur dhe me merite te plote. Nje humbes i pasherueshem!Me komuniste leshi si ky milioneri dhe te rinjte qe e ndjekin jemi te sigurte per shume e shume kohe qe liria do rezistoje dhe triumfoje .

  1. Ku i lexon/degjon keto qe shkruan mor aman, vdeksha une per shqipen tende gjithe logos!
   Ik bej ndonje detyre kursi andej, mja na dhe ment edhe per politiken amerikane tani,

  2. Neri o lopcar qe mbron te pasujt. Po gjyshit tend iu be majasill nga gjethet e fikut o rrot kari. Ik o kar se paske probleme. NUK KANDIDON E JO ME TE FITOJE NJE PROPONENT I TAKSES ULTRAPROGRESIVE PER TE PASURIT. Kaq fort te ka qire kapitalizmi ne trru. Saqe edhe kur bie ndesh me situaten tende sociale prap te ben ta perqafosh dhe ti perulesh.. E mos me thuaj qe je i pasur, se te ishe nuk rrije duke komentuar tek lapsi me elokuence google. Rritu o adoleshent.

   1. Adoleshent je ti qe kujton se do mendojne per ty keta milioneret hipokrite qe vazhdojne shesin perralla si te jete fillimi i shekullit XX. Amerikanet qe nuk e kane provuar socializmin mund t’i quajme naive, por ty dhe sojin tend vecse rrota kari dhe e keni pak. Sa per gjyshin tim ka bere shkolla dhe ka frekuentuar rrethe qe edhe sterniperit e tu do t’i kene enderr. Nderkohe ti vazhdo enderro se do mendojne per ty ato qe te thone te mos mendosh per veten.

    1. Ah mor i shkrete! Dukesh i rrotkarizuar koke e kemb dhe ekstremisht naiv. Je ekstrakti me i paster i ideologjise se deleve te verbuara. Lum gjyshi qe ste sheh se do i percellohej bytha me keq. Me vjen keq nga komentet te lexoj si adoleshent, mbase ne jete ke qeliza me te plakura.
     Sa per temen, ty te duket hipokrit Sanders keshtu qe vendose te perkrahesh miliarderin Trump? Ik degjo debatin midis Sanders dhe Alan Greenspan dhe do kuptosh me shume nga kjo jete.

 2. Ti qe shqipen e shkruake sikur ke ndonje gje ne dore, me siguri edhe e flet sikur ke ndonje gje ne goje. Ceshtje refleksesh te fituara

  1. hahhaahahh gjigand je o presor!Gjithe keto gjera qe s’i paskemi ditur po na thua; pa na trego ndonje gje tjeter nga politika amerikane, aman?!Kur te mbarosh me Ameriken, na sqaro edhe te metat e modelit nordik presor se po mbaj shenim gjithe sy e laps!

 3. Joe Baiden favorit kryesor dhe shanse te medha per t’u zgjedhur president.
  D.Trapi “moron”zhgenjeu 62,980,160 amerikan.
  Hilari kishte vota popullore 65,845,063.
  Shikoni diferencen.Ndersa B.Sanders asht i pabesueshem per premtimet qe bani.
  Personalisht m’vjen keq per republikanet.Ky karaxhoz nuk duhej zgjedhur,dhe historia nuk do ishte kjo.

 4. Joe Baiden favorit kryesor dhe shanse te medha per t’u zgjedhur president.
  D.Trapi “moron”zhgenjeu 62,980,160 amerikan.
  Hilari kishte vota popullore 65,845,063.
  Shikoni diferencen.Ndersa B.Sanders asht i pabesueshem per premtimet qe bani.
  Personalisht m’vjen keq per republikanet.Ky karaxhoz nuk duhej zgjedhur,dhe historia nuk do ishte kjo.

 5. O cope derr.

  Joe Biden duke diskutuar me kompanite e sigurimeve eshte shprehur:

  Nen Presidencen time asgje nuk do ndryshoje.

  Siguracioni ne Amerike eshte nje mashtrim

  Skllever te perjetshem.

  Harrojne qe bashke me punen humbasin dhe siguracionin.

  Sa larg jane me Gjermanine dhe Skandinavet. ku Sherbimi Shendetesor e drejte eshte per te gjithe, she nuk falimenton qutetaret.

  Ne Germani, Kanada she kudo, fatura NE SPITAL = ZERO

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu