• |
ide | kryesore

Elbasan/ Rezultojnë pozitivë edhe tre persona të tjerë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndërsa është raportuar se janë shëruar nga Covid- 19 pjesëtarët e familjes së parë në Elbasan të infektuar nga koronavirusi, në Elbasan edhe tri raste të tjera janë identifikuar pozitivë.

Rasti i parë u bë me dije në 12 mars në qytetin e Elbasanit dhe ai ishte një 35-vjeçar, i kthyer nga Italia i cili rezultoi se kishte infektuar edhe prindërit.


Sipas burimeve zyrtare të tre pjesëtarët e familjes së 35-vjeçarit përkatësisht të moshës 31, 57 dhe 59 vjeç, janë shëruar nga Covid-19, por për fat të keq gjatë të enjtes tre persona të tjerë nga Elbasani kanë rezultuar pozitivë.

Ndërkohë personat e shëruar që pas ekzaminimeve të radhës rezultuan negativë do të duhet të qëndrojnë për 14 ditë të tjera të vetkarantinuar. Po kështu edhe tre personat që rezultuan pozitivë do karantinohen. Edhe këta sipas burimeve jo zyrtare kanë lidhje me të infektuarit në Restorantin pranë Gjykatës së Elbasanit.

4 Comments

 1. Namin kane keta qytetet e vogla.
  Tirana vuuuuuu 200 raste, asnje info per personat, as iniciale as adresa as lontakte….

 2. Jo po shkoni hani prap ne restorante tani. Mjafton nje kamarjer te jete i infektuar dhe i infektoi nja 50 persona te tjere qe shkojne ne restorant per te ngrene ose pire kafe.

 3. SI DUHET KUJTSIN time nga kjo kompani e madhe

  Përshëndetje njerëzit e mi të dashur, unë jam Linda McDonald, aktualisht jetoj në Austin Texas, SHBA. Unë jam një e ve në këtë moment me tre fëmijë dhe kam ngecur në një situatë financiare në Prill 2018 dhe më duhej të rifinancoj dhe të paguaj faturat. Unë u përpoqa të kërkoja hua nga firma të ndryshme kredie si private ashtu edhe korporata por kurrë me sukses, dhe shumica e bankave nuk pranuan kredinë time, mos u preni plotësisht për ato hoodlums atje që i quajnë ata huazues të vetë-parave që janë të gjitha mashtrime, gjithçka që ata dëshirojnë është juaji para dhe ju mirë nuk keni dëgjuar prej tyre përsëri ata më kanë bërë dy herë para se të takoja zotin David Wilson pjesa më interesante e saj është se kredia ime ishte transferuar tek unë brenda 74 orësh, kështu që unë do t’ju këshilloj të kontaktoni zotin David nëse jeni të interesuar të merrni kredi dhe jeni të sigurt që mund ta paguani atë në kohë, pasi mund ta kontaktoni me email ……… ([email protected]) Pa kontroll kredie, asnjë kosigner me vetëm 2% normë interesi dhe plane më të mira të ripagimit dhe orari nëse duhet të kontaktoni ndonjë firmë në lidhje me sigurimin e një kredie pa kolateral, atëherë kontaktoni z. David Wilson sot për kredinë tuaj

  Ata ofrojnë të gjitha llojet e kategorive të kredisë që ata

  Kredi afatshkurtër (5_10 vjet)
  Kredi afatgjatë (20_40)
  Kredi me afat mediatik (10_20)
  Ata ofrojnë kredi si
  Kredia për shtëpi …………., Kredia e biznesit …….. Kredia e borxhit …….
  Kredi studentore ………., Kredi për fillimin e biznesit
  Kredia e biznesit ……., kredia e ndërmarrjes ………….. etj
  Email ………. ([email protected])
  Kur bëhet fjalë për krizën financiare dhe huazën, atëherë huaja financiare e David Wilson është vendi ku duhet të shkoni ju lutem thjesht thuajini se zonja Linda McDonald ju drejtoj juve Lucky … ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu