• |
ide | kryesore

Rama: Bashës do i mbetet vetëm turpi e dështimi, ëndërron protesta të mëdha

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama sulmoi Lulzim Bashën në “Twitter” se nuk ndihmon për të luftuar koronavirusin, por vazhdon avazin e vjetër 7×7=42 dhe ëndërron protesta të mëdha nesër.


Sipas kryeministrit Rama, Shqipëria do ta fitojë këtë luftë dhe Bashës do t’i mbetet vetëm turpi e dështimi i radhës.


LBPD nuk mendon si të ndihmojë,se as nuk do as nuk di, po vazhdon avazin e vjetër 7×7=42 dhe ëndërron protesta të mëdha nesër,duke i thënë popullit sot se Covidi është Sudja me thasë me para! Shqipëria do ta fitojë këtë luftë dhe LBPD do t’i mbetet vetëm turpi e dështimi i radhës”, shkruan Rama.

27 Comments

 1. A ka me turp e deshtim se je ti o mallist ?I degraduar komplet,leket e taksapaguesve shqiptare i do per vete dhe banden e plaçkitesve te shqiptareve !1 klm rruge 20 ml euro !Ti je kampion i hajduterise,monster e kaluar monstres !Po te rreshqet dheu nen kembe,e ndjen eren e zemrimit popullor dhe hidhesh ne sulm ndaj Bashes !?Ai ta ka fajin se ti vjedh ne dite fatkeqesie ?Vjedh ngado e kudo ?Deshtak ke qene,je dhe do ngelesh gjithe jeten o kerme,qelbs !Var veten si miku yt,Klosi !

 2. Z. Rama. Bej nje nder te madh popullit dhe vetes.
  Dorzoja bashes qeverin, qe sot po pati mundesi. Dhe populli do e kaloj kete kriz shume me kollaj. Se do qeshim pa fund.

  1. Nuk do të qeshësh o idiot se nuk do të të qeshet kur të hiqet profesioni i tastieristëve me pagesë.

 3. E nxorri kokën monstra drogaxhi, pikërish kjo është arësyeja se pse na ka mbyllë si miu në çark me vetëm 1 orë leje në 24 orë, frika nga protestat dhe jo coronavirusi. dhe këtë e bëri sidomos pas protestës së organizuar nga Presidenti më 2 Mars, ku idioti pa se askush nuk e do më në këtë vend, biles as rilindasit e tij të cilët ndjehen më pak e të pasigurtë pas këtyre dështimeve të turpshme e të njëpasnjëshme të këtij rugaçi hajdut ordiner që ne e zgjodhëm për ministër, kryetar të tiranës, kryetar të PS, e më në fund kryeministër.

  Historia jonë na provoi që në 1944, se të majtët komunistë, janë absolutisht të paaftë të qeverisin, për të ritur mirëqenien e njerëzve, ata janë të zotë, duke pasur edhe origjinë fukarenjsh dhe të paarsimuarish , vetëm të jenë cuba me të pambrojturit dhe më të varfërit.

  Nqs ne nuk kemi zënë mend duke e provuar që nga 1944 të majtën, dhe do të vazhdojmë ta mbështesim pa u dënuar krimet e enver hoxhës e të edvin kristaq ramës, zor se do të bëhemi vend normal. këto krime duhen dënuar mbështetur në ligje e norma ndërkombëtare, e jo në ligjet e reformës rilindase komuniste në drejtësi,

  Problemi nr 1 i shqqiptarëve është çrrënjosja e komunizmit që ka fytyrën e shëmtuar të rilindjes dhe edvin kristaq ramës.

 4. Po ti more kellire e ben si puna e asaj qe i ha suma ,dhe kur e krruan prape thote jo sme ha ,po Basha ska pushtet more mut ti ke 7 vite ne pushtet dhe sta ka njeri fajin se vjedh ti,nje gje te kesh te qarte qe mbas ikjes se pandemise ti dhe soji jot nuk mund te qendrojne,dhe sduhet te qendrojne,por do hiqen zvarre nga populli,ti je aq i zgjuar dhe po e kupton qe po te vjen fundi,dhe po fillon dhe ben ligje absurde nuk te ka ikur nga goja fjala burg ,po kush po e rruan nga ty e sera jote more hale.

 5. Hajde tani Rame, mos bëj kot, juve të dy vllezër jeni, shaheni ditën dhe përqafoheni natën …. “LBPD” risia e kohës.

 6. O ti drop… Ca po thua?
  Nuk do qeshim, po do qajm. Do qaj pooulli. E do qesh basha me salen. Do qeshi vampiri. Dhe do tallet, do filloj te tregoj se tani qe e ka ai qeverin. Cdo gje shkon vaj. Kurse per virusin asnje fjal. Se ate e zhduku doktori sali. Dhe lum si ne qe patem kete fat. Pervec asaj do na thot qe tani kaluam dhe gjermanin. Dhe po synojm te kalojm dhe ameriken.

 7. Dhe tani fillo si kurvat, kur do takohemi ,kur do flasim,po ti dihet boterisht qe je isemur mendor ,ta ka thene vete shoku Mero gelbaza e”ķovituar”kush po e qeveris vendin ti apo Basha se s,po kuptoj ,qe do te bjeri turpi mbi Bashen, kush propozon fjalen burg tani dhe shtate vite,ti apo Basha, kush I ka celsat e parase ti apo Basha ja kete shpegoju shqiptareve se na cave trapin duke ja hedhur fajin te tjereve, po behu nje here te vetme pak burre dhe prano te pakten nje deshtim sado te vogel ,nuk mbushet thesi me pordhe o Edvin .

 8. Mire e ke ti ram. Ke gjet piken e dobet te opozites dhe tallesh. Po nuk ke dhe faj. Me ato qe derdellis dhe gjumashi, e ka hak te tallesh.

 9. mor pleh sekti keq por shqiperia nuk ka vazhduar se jetuari ne momentin qe erdhe ti ne pushtet shqiperia dhe basha jane ata qe u pranuan ne NATO HEQEN VIZAT BENE RRUGENE E KOMBIT RRUGENE E ELBASANIT TE KUJTOHET KUR THOJE ESHTE RRUG QE STE CONE GJEKUNDI se ne faket keshtu e doje keshtu e kishe ne program coptim shqiperi ja ka dale te MBIJETOJ DHE PAS PARAVE PIRAMIDALE QE MORI VJEHRRA E MINISTRES TENDE ………………

 10. BASHA. KOLLOSI I POLITIKES SHQIPETARE.
  THEMELUESI I REPUBLIKES SE re..
  NDALUSI I ZGJEDHJEVE TE 30 qershorit.
  FITUSI I CDO KAUZE.
  MATEMATICENI ME FAM BOTRORE.
  SHPIKSI I TABELES SE RE TE SHUMEZIMIT.
  BASHA TE LUTEM, BEHU KRYETARI I PERHERSHEM I PD.
  BASHA RRI.
  BASHA RRI.

 11. Ky m….. kryeministri gjendjen e jadhtezakoneshme nuk ka per ta hequr ferì ne zgjedhjet e reja ,me kete ai po terorizon popuullin , po Sulmon opoziten , po shperndan ndihma per te blere votat ,po ben difencim ne paketen fiskale , ky m…… kryeminister do e beje Shqiperine zi eme zi sa do kujtojme me mall Enver Hoxhen . Pasojat do shikojme mbas qershorit ky fo katandisemi

  1. Ca opozite o pall. Opozita lutet qe mos te behen zgjedhje dhe per nja 3 vjet. I kan nr pertoke. Vertet mendon se basha donte te futej ne zgjedhjet e 30 qershorit. Vetem mos futja i interesonte. E dinte shume mire se si do dilte. Dhe tani i njeh nr. Ca kujton se po te kishte nr me anen e tij. Do rrinte kaq qet? Partit bejn sondazhe cdo 90 dite. Per te pare trendin. Opozita e bashkuar eshte 5 pike mbrapa. E ke iden se cdo te thote? E kupton ku e kan hallin?

 12. Nastradin Rama vazhdon propaganden e fitoreve te Ridhjerjes.
  Asgja e re nga gjirizi i tij,ne PS.

 13. A nuk ishte ky “matematikani” ogurzi që ju ndolli shqiptarëve “28 mijë dëshmorë”” si komandanti suprem i Luftës kundër Covidit si Don Kishoti kundër mullijve të erës ?
  Kur sipas gënjeshtrave të ndyra të tij, Basha nuk di të bëjë mirë llogari se sa bëjnë 7 herë 7, atëherë përse u detyrua që të bëjë ato që ja rekomandoi LB e PD për të dalë nga situata e pandemisë ?
  Ka 7 vite që meret me një farë lapsusi arithmetikor që se ku e paska bërë diku e nuk dihet përse Basha , jo më
  lapsuese apo gafa llogjike, por ai në dhjetë fjalime e deklarata që mban çdo ditë në televizione e media sociale, gënjen si derr dhjetë herë në çdo paraqitje të tij publike.
  Një këshillë po i jap këtij shakaxhiu xhahil :
  Nëse do vërtetë që të mos bëhesh qesharak para publikut normal shqiptar , përfshi edhe tru shpëlarët komunistë, para se të nisësh për të dalësh në publik me idiotësitë e karagjozllëqet tënde, dëgjoje me vëmendje Bashën se si komunikon ai me njerëzit, qetësisht, urtësisht e veç me fakte e argumenta llogjikë.
  A e ke parë ate ndonjëherë që të aktrojë duke tundur krahët e prapanicat e duke zgërdheshur surratin siç bën ti duke imituar Hitlerin apo Musolinin ?

  1. Kot lodhesh, edvini merr vesh vetëm me dru, ajo është gjuha që njeh ai, jam kureshtar ta shoh atë moment kur të mos ketë badigardë e ushtri për ta mbrojtur.

 14. publikon sot, një artikull interesant të botuar në 9 maj 1984 në gazetën “Zëri i Popullit”, nga pedagogu i Fakultetit të Mjekësisë së atëhershme, Sali Berisha.

  Artikulli titullohet “Njohja e epidemiologjisë së sëmundjeve, çështje kryesore në shërbimet e specializuara”.

  “Eshtë vënë re plogështi dhe vonesë e pajustifikueshme në drejtimin profilaktik në veprimtarinë e shërbimeve të specializuara.

  Mjekësia profilaktike mund të parandalojë në masë të konsiderueshme, jo vetëm sëmundje ngjitëse, por edhe shumë e shumë sëmundje të tjera”, shkruan Sali Berisha në artikullin e majit ’84 në “ZP”.

 15. O Berati, i duhet ta perserise 25 here komentin per te treguar se ka qene ne pune dhe per te marre sufllaqen e rradhes. Kaq ia ka vene normen nena mavi

 16. Ore mavrite mavi, po si sulmoni te vetmin aleat qe ju ka mbetur dhe po ju jep buken e gojes. Po Basha eshte mik i Rames o te pafytyre qe peshtyni aty ku hani, se po te mos ishte Basha i 7×7=42, ky i 51 te vdekurve nga covid 19 sot do ishte ne burg dhe juve do ju duhej te kthenit prapa ato qe keni marre duke vjelle vrer neper rrjete te ndryshme. Po shikoni pak nivelin dhe kapacitetin e atyre qe i shkojne pas Rames ju qe keni kurajon te shkruani budallelleqe ne rrjete. Rama vete eshte mesues zhgarravinash, pas tij i shkon Manja, Balla, Spiropali na thoni pak se per cfare shquhen keta njerez pervecse per larje goje para lepirjes se bythes. Ministrja e shendetesise te pakten e ka bere nje master apo doktorature duke ia vjedhur studimin nje afrikani dhe e ka perkthyer me google translate, po Xhacka per cfarr shquhet? Po mesuesi i anglishtes, per cfare shquhet, hajt mo se Cuci e ka bere nje pune duke mos lene ne mes te kater rrugeve ish gruan nudiste te Rames. Ky eshte niveli i atyre qe drejtojne kete vend. Cfare ndodhi me Spiropalen kur u hoq nga drejtoria e doganave dhe pse u hoq? Si u rregullua prape me mesuesin e zhgarravinave, kujtoni se nuk e di Basha. Ai e di, por nuk flet. Prandaj mos u merrni me 7×7=42, po merruni me kete vend qe ne mos ka rene, po bie ne gremine duke na marre me vete te gjitheve

 17. Leje Bashen ti ngelet turpi e deshtimi se e ka dhi fare qeverisjen keto 7 vjet. Mezi po presim te vish ti ne pushtet e te besh noj pune te hajrit, psh: te hapesh ato 350,000 vendet e punes qe ky Bash legeni i premtoi para 7 vjetesh.

 18. O berat c’kar e pate fat,ta lexosh mire ti dhe te gjithe shpellkaret e llapaQenolloget e salihut se cfare sek i partise komuniste ka qene salihu dashnori i perjetshem i rraces tuaj shpellkar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu