• |
ide | kryesore

VIDEO 3D/ Si përhapet covid-19 dhe pse distanca 1.5 m nuk të mbron

Syri i Lapsit

Në një video ilustruese të publikuar nga Daily Mail tregohet sesi spërklat që njerëzit lëshojnë nga goja gjatë vrapimit përhapen me një shpejtësi të lartë në një sipërfaqe më të gjerë, ku për pasojë preken personat që qëndrojnë edhe paralel me ta, edhe pse ruhet largësia 1.5 metër.

Prandaj për të gjithë ata persona që dëshirojnë që të dalin për vrap gjatë krizës së koronavirusi ekspertët rekomandojnë një distancë më e madhe dhe më shumë mbrojtje.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu