• |
ide | kryesore

Bilanc tragjik edhe në SHBA, 15 mijë të vdekur nga koronavirusi

Planet, Të fundit

Ende vendi më i goditur nga koronavirusi i ri në botë, me më shumë se 454 500 raste, SHBA regjistroi sot mbi 14 820 vdekje. Në total, 24 223 persona janë shëruar nga pandemia. Shteti amerikan i Nju Jorkut vazhdon të jetë epiqendra, me më shumë se 6 200 vdekje në total.

“Kjo do të jetë java më e vështirë dhe më e trishtueshme e jetës së shumicës së amerikanëve. Ky do të jetë momenti ynë Pearl Harbour dhe momenti ynë 9/11, vetëm se nuk do të lokalizohet, do të ndodhë në të gjithë vend”, tha Trump për “Fox News” të dielën.


Në total, 1,5 milionë njerëz janë infektuar nga COVID-19 në botë, që kur u shfaq për herë të parë në qytetin kinez Wuhan në fund të vitit të kaluar. Numri global i vdekjeve po i afrohet 95 000, ndërsa rreth 351 000 persona janë të shëruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu