• |
ide | kryesore

Zbulohet shkaku i vdekjes së reperes amerikane

Paparazzi, Slider

Reperja dhe modelja e njohur Chynna Rogers ndërroi jetë të mërkurën ( 8 prill) në moshën 25 vjeçare në shtëpinë e saj në Filadelfia.

Lajmi u dha nga  menaxheri i saj John Miller duke thënë se shkaku i vdekjes së reperes nuk dihej akoma. Por sot zëdhënësi i Departamentit të Shëndetit Publik të Philadelphia-s James Garrow bëri të ditur se shkaku i vdekjes së Chynna Rogers ishte mbidoza.


Chynna fillloi karrierën e saj si modele kur ishte 14 vjec pasi nënshkroi kontratën me Ford Modeles. Menjëherë pas kësaj, ajo u bë shoqe me themeluesin e A$AP Mob, A$AP Yams.

Ishte i ndjeri Yams që i dha Rogers besimin për të karrierën në muzikë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu