• |
ide | kryesore

Rama: Fundjava e fundit që lëvizja lejohet deri në orën 13:00

Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga e hëna do të hyjnë në fuqi masat e reja lehtësuese dhe kryeministri Edi Rama thotë se sot do të jetë dita e fundit që lëvizja lejohet deri në orën 13:00.


“Sot është dita e fundit me fashën orare deri në 13.00. Nga sot në 13.00 deri të hënën në 05.00 gjithçka do të jetë e mbyllur dhe të gjithë në shtëpi. Nga e hëna, fasha orare do të zgjatet deri 17.30 dhe autorizimet për leje-dalje për pazar do të jenë 90 minuta. Pak nga pak dhe me durim, do të dalim me kokën lart nga kjo luftë”, shkruan kryeministri Edi Rama.


14 Comments

 1. Me ballin lart bile, sic do te thoshte shoku Spiro Koleka nga Vunoi
  Lufte, front, vije zjarri, 28mije deshmore, rezistence popullore dhe çarje rrethimi do te kete GJITHMONE per nje psikopat bolshevik si ty!

 2. Burri s’ duhet të jetë kurrë pishman me vdek”, ajo nuk është karshillëk ndaj vdekjes por është esencë e asaj që të gjithë jemi vdekatarë. Unë nuk kam frikë, por respektoj me rigorozitet të madh karantinën për tu mbrojtur nga një armik i egër”, tha Berisha

 3. Dhe salihu si edi e quajn armik covidin,por salihu paska treguar qe eshte dakort me masat e mara nga qeveria,por cfare kane shpellkaret e tu o salih qe cirren si lakuriqet kur i ze ngerci kinez

  1. varet si e percakton dhe kush ,karantinen o i cjerre nga trute; Krahaso ate me vendet e tjera , me italin degjo videon e Altin Gaxhajt per kete; komuniste e bij bushtrash

 4. Dmth gjithmon do jete keshtu po fole kunder Rames duhet te jesh patjeter me Saliun dhe anasjelltas. Se mund te kete robi mendimin sic i vje nga shpirti me e thene apo vk. Lat nom jo mavi jo shpellar.

 5. Ne ballkan dhe ne europen lindore e veri lindore u perdoren ne mase maskat. Perse tek ne jo o te pa udhe apo u kapet gafil si me termetin.

 6. Nuk më shkoi në mend, sepse pas 30 vitesh të pretendoj që jam mjek është qesharake. Mjekësia ka një parim fondamental; së pari mos dëmto. Unë kam pasur një pasion të zakonshëm, por po e le të lë. Kam qënë 20 vite kardiolog. Nuk e sheroj dot më, unë mund t’i bëj masazhin e jashtëm por njohuritë e tjera të miat kanë avulluar tërësisht”, tha Berisha.

 7. Po ti mor kriminel nuk ke qene as doktor,por e ke perdorur mjeksine per karriere politike,keshtu nuk i ke harruar por nuk e ke ditur asnjehere,nuk mund te jesh mjek dhe kriminel politik

  1. Pse rama na paska qene artist ? Po te kujtije qe socualizki te ben njeri te sukseshem ne komentin qe behesh politikan. Shih evropianet dhe do me kuptosh. Te vrare nga jeta qe hiqen si te lumtur.

   1. po jotëm edhe ne periudhe virusi dhe prap neper shpite e te tjereve, si nuk u mesua njehere xhanem. ngeli duke na sjell sufllaqe per pretekst.

 8. O Rame na thuaj , ku do me dal qe ne fillim.
  Se ti e ke planin ne koke. Mos e bej te veshtire. Ne prape do te shohim si shpetimtar. Ca do me shume?

 9. Hajde sufllaqe ,suxhuk kosove,shishqebap Peqini,sufllaqe Greke per te gjithe komentuesit mavi kur te dalin nga bunkeri Endrit te kuoska perballe e kane falas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu