• |
ide | kryesore

Presidentja e Komisionit Evropian: Të moshuarit në karantinë deri në fund të vitit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se për të moshuarit, karantina do të zgjasë deri në fund të këtij viti.


Kontaktet e të moshuarve me mjedisin e tyre në Evropë duhet të mbeten të kufizuara të paktën deri në fund të vitit për shkak të pandemisë së koronavirusit”, paralajmëron von der Leyen në një intervistë per gazeten “Bild”.


“Pa vaksinë, ne duhet të kufizojmë sa më shumë kontaktet me të moshuarit, veçanërisht ata të vendosur në shtëpi pleqsh”, u shpreh ajo.

“E di që është e vështirë dhe është e vështirë të izolosh, por është çështje e jetës dhe e vdekjes. Ne duhet të mbetemi të disiplinuar dhe të durueshëm”, shtoi.

“Fëmijët dhe të rinjtë më vonë do të gëzojnë më shumë liri të lëvizjes sesa të moshuarit dhe ata me probleme mjekësore para-ekzistuese ,” tha ajo. Në mënyrë që të vaksinohemi sa më shpejt që të jetë e mundur, ne jemi tashmë në konsultim me kompanitë farmaceutike në lidhje me potencialin e një prodhimi global“, përfundon von der Leyen.


5 Comments

 1. Nese i len te mbyllur deri ne fund te vitit atehere vitin e ri do ta festojme pa pleq sepse

  do na kene lene shendene.

 2. “E di që është e vështirë të izolosh, por është çështje e jetës dhe e vdekjes. Ne duhet të mbetemi të disiplinuar dhe të durueshëm” – tha Presidentja e Komisionit Evropian.

  Rrofsh ti shoqe qe ja “qan” hallin te moshuarve, po fol per vete! Ju jeni nje grup mashtruesish qe s’e keni shokun dhe gjynah ata njerez e te moshuar qe ju degjojne.

  #Larg-Komunitetit-Europian

 3. Mos e rruaj fare moj zonje.
  Po pse kane mbetur me pleq?
  CFARE BETE JU PER KETE MORTAJE. KU I DEGDISET PARATE E SHENDETIT MOSHES TRETE QE KANE BERE NGA 40 VJET PUNE.
  ME FAL SA E KE RROGEN TI MOJ ZONJE? PO GJITHE BURROKRATET TUAJ NE BRUKSEL DHE EUROPE
  ? HARAM E PACI.
  Po mogerin e vlahutin kurvat ku jane tani ????????

 4. Mund te vendoset per moshat e medha te mbajne maskat dhe jo mos levizin. Kjo moshe duhet te eci te pakten nje ore neper parqe ndryshe ate qe nuk ben korona e ben Diabeti e ben zemra e ben mbipesha etj
  Jeni komplet ne krahun e injorances qe po e shohim cdo dite qe nga ai jevgjiti i OBSh qe thote vetem lani duart.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.