• |
ide | kryesore

Vatër e re në Shkodër, pozitivë me korona edhe 2 infermierë të spitalit

Lajme, Të fundit

Dy infermierë në Shkodër kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. ABC News se nga marrja e 32 tamponëve të fundit, 7 prej tyre kanë qenë staf mjekësor.


Ndërkohë burime konfidenciale bëjnë me dije se 2 infermierë të Spitalit të Shkodrës kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Dyshohet se infermieret e kanë marrë koronavirusin nga kontaktet që mund të kenë pasur me persona të infektuar.


Ndërsa për shkak të situatës, në Shkodër do zbarkojnë sot drejtues të Ministrisë se Shëndetësisë, të cilët do të zhvillojnë takime me drejtuesit e emergjencave civile të Shkodrës.


3 Comments

  1. politikanët rrënimtarë të Shëndetësisë Publike të pas 31 Marsit 1991 të të dy krahëve të politikës, si dhe ata Drejtues jo vizionarë të QSUT “Nënë Tereza” të pas 1993, së paku duhet të heshtin në këto kohë covidiane….ishin mediokriteti dhe partitizmi i tyre, ato që e dëmtuan në themel strukturën mirë-funksionale në aspektin epidemiologjik dhe jo vetëm, të të vetmit Shërbim Kombëtar të Sëmundjeve Infektive në Shqipëri, atë që njihej para viteve 1990 si Spitali Infektiv nr.4…..pulitikanët tanë në këto 30 vitet e fundit, shpesh njëlloj si edhe pulat e kanë futur “sqepin e tyre në të njëjtin ushqim”, duke prodhuar më pas politika jo të mbara, aromëmbytëse per mjeksine

  2. O sa mirë ishim para 93-shit në kohën e Enverit.
    Nuk mernim vesh fare se kush vdiste nga sëmundjete, kush nga uria e kush nga dora e partisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.