• |
ide | kryesore

Idris Elba përlot publikun me mesazhin ndaj Covid 19 (Video)

Paparazzi, Slider
Aktori Luther, 47 vjeç, recitoi vjershën e Edgar Albert Guest nga viti 1921 për të rrëfyer një klip të shkurtër të BBC News mes pandemisë globale, shkruan DailyMail.

Videoja 90 sekondëshe është një montazh i pamjeve nga jeta reale të ngjarjeve nga javët e kaluara, duke lëvizur nga raftet e boshatisura të supermarketeve në momente virale si ‘Clap for Careers’ ku pjesë e saj është edhe Rita Ora, si dhe video personale nga stafi i ‘NHS’.


Filmi përfundon duke na kujtuar të gjithëve se përkundër vështirësive me të cilat përballemi tani, ‘nuk duhet të dorëzohemi’ dhe jep një mesazh që ‘së bashku, do tia dalim’. Pasi publikimit të videos, publikoi  vlerësoj lartë këtë video të shkurtër.


Kujtojmë se aktori Idris i cili ishte pjesë e kastës ‘Fast and Furious’, së bashku me gruan e tij ishin prekur nga koronavirusi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu