• |
ide | kryesore

Tim Judah: ShBA po flet si Moska, po mbështet Serbinë në raport me Kosovën

-Instant, Lajme, Të fundit

Tim Judah, korrespodent i “The Economist” për Ballkanin, është shprehur i habitur me atë që e konsideron kthesë e Amerikës në çështjet Kosovë-Serbi. Në prononcimin për një podcast  kushtuar rrezimit te Albin Kurtit, të revistës prestigjioze “The Economist” ai ka thënë: “E çuditshme sepse deklaratat që vijnë tani nga ëashingtoni duket sikur të vijnë nga agjencia TASS, apo Moska. Është hutuese për shumë njerëz, pasi që duket se amerikanët tani po favorizojnë Serbinë”.


 


5 Comments

  1. Tim Judah,,paske qene me coronavirus,qe nuk e paske marre vesh me kohe,por Grenellin e degjuan e gjithe bota?Edhe Moska,nuk ka folur kaq hapur dhe me tone urdheruese,sic ka bere Grenelli,Palmeri,prandaj duket se jane te prekur,akoma,prej virusit Sars 2…

  2. Qe te kuptoni me mire , shihni KM tone te dale nga fiqiri, qe mesa duket bashkepunimin me Vucicin e paska te perkrahur, qe i ben kaqe karshillek politikaneve te Kosoves? Por nuk eshte ashtu, sepse ky Km i jone e ka nga geni e tradita e kuqaleve qe eshte rritur e edukuar, qe me Serbine ta kete, e mbaje mire politiken. Shihni se sa here eshte takuar e buzeqeshur me Vucicin, shihni planin e lidhjes ballkanike qe kerkon te nxjerre Serbine dominante, e pas saj te nxjerre vehten, si lider ballkanik…. DROGA QE KA LEPIRE ME SA DUKET IA KA RRITUR EPSHIN SI SUNDUES, E MEGALLOMAN, ANDAJ NA FRYHET SI KACEK QYMYRI, POR NE PLEHRA DO SHKOI, SE ANDEJ NA ERDHI KY BASTARD.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu