• |
ide | kryesore

LETRA/ Kurti i përgjigjet Thaçit: Nuk e kuptoj insistimin tuaj

Lajme, Të fundit

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar me një letër tjetër Presidentit Hashim Thaçi, përmes së cilës i ka thënë se nuk heziton t’i përgjigjet dhe as nuk e refuzon kërkesën e tij, porse është në pritje të përgjigjes nga ai për letrën e fundit të dërguar.


Në letrën e kryeministrit në detyrë Kurti dërguar presidentit Thaçi thuhet se do të jetë në pritje të sqarimit dhe pas përgjigjes së Thaçit mbase mund ta ketë më të qartë arsyen pas këtij insistimi për t’u marrë me çështje dytësore e tretësore, në një kohë kur të gjithë duhet të bashkohemi në luftën kundër armikut të përbashkët- COVID-19.


“Do të jem në pritje të sqarimit tuaj, me shpresën se do të përdorni standardin e njëjtë që po pritni nga unë. Pas përgjigjes suaj mbase mund ta kem më të qartë arsyen pas këtij insistimi për t’u marrë me çështje dytësore e tretësore, në një kohë kur të gjithë duhet të bashkohemi në luftën kundër armikut të përbashkët- COVID-19” – shkruan Kurti.

Më poshtë letra e Kurtit dërguar Thaçit.

8 Comments

 1. ZOTI ALBIN KURTI VETEM PERBUZE HASHIM THAQIN DHE ISA(morina)MUSTAFEN thotë:

  ZOTI ALBIN KURTIT VETEM INJOROJE ATE LETER ,JU LUTEM ME JAPNI MUA TE PERDORI SI LETER HIGJENIKE MBASE TE KAM NGRENE NJE PJATE TE MADHE ME FASULE ,DO TE JU ISHA SHUME MIRENJOHES

  1. po patjeter qe mund ta heqin, por ka nje problem, osova ka situate me deliate se shqiperia, po pati probleme aty ikin shume gjera per lesh , dhe nje nga te cilat eshte mbeshtjetja e shume vendeve,

   po ra qeveria bej zgjedhje . ky eshte matesi i besimit per qeverite.

   hiqe pa proces dhe i ke dhene te drejte serbise…. sepse shqiptaret nuk dijne te bejne shtet

   plus edi rama si palaco ryeminister ne shqiperi dhe ka nje doze shume te larte vertetesie ….

   futu ne burg se je semure — thote Rama ne SHqiperi, ,Thaqi thote- ik nga qeveria te vije une , edhe pse ne kohe pandemie edhe pse zgjedhje nuk mund te bejme por pushtetin e duam….

   edhe rama sben zgjedhje edhe pse ka nje parlament ordiner me 122 nga 140, pa opozite …. bej zgjedhje . kjo eshte zgjidhja,
   le ti fitoje rama apo thaci . por me zgjedhje

 2. Ky Kurti, jo qe u tregue a afte per kryeminister..,por ua kaloi te tjerve per dashurine per karriken. I shkarkuar nga parlamenti ( me 82vota) e sillet si te mos kishte ndodhe asgje. Per cdo dite emron zv ministra e keshilltare(vet eshte i shkarkuar) po kjo nuk ka sens. Nuk e dergon te PR kandifatin per KM qe ia lejon kushtetuza por sillet pa ndergjegjshem.

 3. Na ishte njehere nje KM, qe qendroi veq 50 KM. Nje plak e pyeti …po pse kaq shpejt. Ky u pegjigj ….po me rrezuan. Plaku ia ketheu…. ndoshta edhe ti deshirove te rrezohesh… e kur te ngritesh kthellohesh.

 4. Disa analiste po thone qeveria me e shkurte(50dite). Si ka mundesi ende pa i mesuar zyrat Po thone se nuk diti te qeverise, edhe keshilltaret i kishte te dobet. Sa e vertete?

 5. Aspak e vertete.
  Nuk vleresohet qeverija per 50 dit.
  Pastaj Albini e dinte qe Mustafa do ja punonte.
  Megjithate ai po’ kerkon zgjedhje
  Jo cic mice.
  Ne jemi 7 vjet e gjys e sk mi Marre v sh Ca’ eshte Bo
  Patem 8 m bwrishen po’ ashtu.
  Problemi tek ne eshte se asnjera pale nuk do zgjedhje.

 6. Kur qeveria rrezohet,domosdoshmerisht vijne zgjedhjet .Kjo asht demokracia.Ne se dikush kerkon ndrrim qeverie duke anashkalu zgjedhsit,pra popullin,nuk ban asgja tjeter vec shkatrron shtetin dhe nxit ndasite n’popull.(Sic ka ndodh n’Shqipni,parti-shtet).
  Kjo do t’quhej fitorja e rradhes e Serbise,mbas tarifave 100%.
  Me qe ra’ fjala, a din kush a po fiton gja Kosova pas renies te tarifave 100%!?
  Sepse dihet ne aspektin politik fitoi Serbia.Ne aspektin ekonomik duhet me prite dhe me pa’ se a po bojkotohen mallrat e Serbise n’Kosove!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu