• |
ide | kryesore

Ndërron jetë aktori i Rambo

Paparazzi, Slider

Është ndarë nga jeta Brian Dennehy, aktori i famshëm edhe për rolin e sherifit William Teasle në filmin ‘Rambo’, në 1982. Ai ishte 81 vjeç dhe vdekja ka ardhur si pasojë e shkaqeve natyrale në shtëpinë e tij në Connecticut.


I njohur në kinema dhe në teatër për aftësinë e tij për të interpretuar rolin e të keqit, Dennehy kishte fituar dy Tony Awards, një Golden Globe dhe ishte nominuar për 6 Emmy. Sylvester Stallone e ka kujtuar aktorin me një twitter prekës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu