• |
ide | kryesore

Albin Kurti flet për “The Guardian”/ Grenell nxiti puçin kundër qeverisë

-Instant, Kryesore, Lajme

Pas disa deklaratave të tërthorta dhe pas një morie analizash, nga gazetarë, e ish diplomatë perendimorë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti e ka akuzuar drejtpërdrejt Richard Grenellin se qëndron pas një “puçi”për rrëzimin e Qeverisë së tij. Gazeta britanike “The Guardian” në një shkrim me titull “Kryeministri i Kosovës akuzon të dërguarin e Trump për ndërhyrje në punë të brendshme’’, raporton që ai të ketë thënë: “Qeveria ime u rrëzua sepse Ambasadori Grenell kishte nxitim për të nënshkruar një marrëveshje me Serbinë”.


“Ajo që atij (Grenellit) i duhet është një marrëveshje e shpejtë për të treguar se ata mund të rregullojnë krizat në botë, ndoshta në kontrast me Clintonët, Bushët dhe Obaman, pa ndonjë ndërhyrje ushtarake dhe kjo mund të paraqitet si një sukses në këtë vit zgjedhor”, i tha Kurti të përditshmes britanike duke theksuar se qëllimi i ndërmjetësuesit amerikan nuk është një marrëveshje e mirë për palët por vetëm “nënshkrimi në fund të dokumentit” sa më shpejt të jetë e mundur.

“The Guardian” që i cilëson deklaratat e Trump si pikante, shkruan se “pas dështimit të Trump për të arritur një marrëveshje me Korenë e Veriut ose në Lindjen e Mesme, Shtëpia e Bardhë tani mund ta konsiderojë Ballkanin bastin më të mirë për një përparim diplomatik, por koha po mbaron para zgjedhjeve të nëntorit”.

Lexo me tej:

Investigimi i “Washington Post”/ Grenell, lobisti me pagesë i autokratëve

Në fakt ndërhyrjen brutale të Grenellit në skenën politike kosovare nuk e ka thënë vetëm Albin Kurti për The Guardian. Ajo është bërë tashmë një e vërtetë e pranuar publikisht nga të gjithë mediat dhe faktorët ndërkombëtarë që merren me Ballkanin. Pak ditë më parë prestigjozja “Foreign Policy” theksonte: “Ndërhyrja politike e administratës Trump në Kosovë është nxitur nga ajo që tani është një qasje e njohur për një politikë të jashtme të karakterizuar nga “shmangia” e aleatëve, vendimmarrja e udhëhequr nga operativë të afërt me Shtëpinë e Bardhë që lënë anash diplomatët e karrierës… Richard Grenell, përvoja e të cilit në rajon është minimale, si shumë në administratën Trump, është i prirur të kënaqë një shef kapriçioz dhe të vetë-fiksuar.

Analiza e analizave/ Pse miqtë e vërtetë të Kosovës janë kundër Grenellit

Para se të bëhej drejtor i përkohshëm i inteligjencës kombëtare, Grenell kishte shërbyer si ambasadori i Trump në Gjermani dhe i dërguari special në Ballkan. Ne këtë tagër, ai bashkëpunoi ngushtë me Thaçin dhe Vuçiqin për të çuar përpara një marrëveshje paqeje, duke e shfrytëzuar atë me premtimin e lidhjeve të rinovuara të transportit midis Beogradit dhe Prishtinës. Në fillim të marsit, Grenell priti Thaçin dhe Vuçiqn në Shtëpinë e Bardhë, me zyrtarë të lartë të pranishëm aty”, shkruante “Foreign Policy”.

©lapsi.al

22 Comments

 1. O Kurt o bolino, amerikanet kur votojn si plas trapi a arriti Trumpi marrveshje midis shqiptare e dhe serbeve (nga ato qe jane permendur, kjo eshte me e pavlera si nga ana ekonomike si politike si strategjike), por shikojne xhepat e veta, edhe Trumpi, deri para coronavirusit ishte mire persa i perket ekonomise.

 2. Albini ti bere gabimin me te madh politik me pranimin e 1000 testeve serbe,ti e bere vucicin hero mor koqevar,gjukanovici i malit te zi nuk pranoje gjoja ndihmen serbe kurse ty vucici ta futi thelle

  1. Ty zagar do t’kthej pergjigje tjeter por si fillim me thuaj cili zagar je, ai qe mbron Ramen me cdo kusht, qofte dhe duke share gjysmen e kombit dhe duke i thene shpellar, apo ai zagari tjeter bythe shitur,EMU=ELIO qe punon prej vitesh per sherbimet sekrete antishqiptare,dhe qellim kryesor luften e ndyre ndaj Kosoves,e sidomos krijim e hendekut mes shqiptareve te Kosoves dhe Shqiperise,por edhe detyra te tjera, natyrisht detyra antikombetare.CIli je para se ta jap pergjigjen qe meriton?
   Ne lidhje me ate qe pretendon, Vucici luajti mire,ne secilin rast do te dilte mire.Tani pas pranimit te ndihmave, mund te dal si humanist bujar, ne mediat e tij dhe ne mendjen e ndonje shqipfolesi,si ti,per vetem 3 dite ,por me rendesi nuk e rregullon dot fytyren e shkaut tek nderkom,betaret,sepse shkaun e zi tashme e njeh gjithe bota, Kurse ne rastin e dyte,sikur te mos i pranonte ndihmat serbe, fitorja e Vucicit, do ishte jo vetem 100 fish me emadhe, por sdo zgjaste vetem 3 dite, por me siguri deri ne nenshkrimin e marreveshjes, pra me muaj,sepse aty fshihej hilja.Vucic priste refuzimin e Kosoves,dhe tna paraciste neper bote, si destruktiv, te eger qe refuzojne edhe ndihmat etj.Kurti, qe shyqyr qe e kemi por ti se kupton,normal qe kete hile serbe,nuk ishte aspak e vehtire per ta kuptu,beri ate qe duhet te bente.Ia la kopilin ne dere Vucicit, te Rames tend. E kuptove zagar,nqs verette se kishe kuptu?

  2. Edhe dicka se harrova. Hero VUcicin , e beri Edi Rama, qe ia dha mundesi,te vizitonte Durresin dhe te nxirrte lot krokodili per femijet shqiptare,nderkohe qe As kur Erdhi Kurti, as kur erdhi Haradinaj, nuk doli me ta ne Durres apo THumane, sic doli me mikun Sandri. Kurse miku Sandri kete rast qe te dal si humanist, nuk e ka pasur kurr ene gjithe jeten e tij politike,deri ne ate moment. Bile edhe ne Sebbrenic ekur iku per te kerku falje, e gjuajten me gur dhe i thyen syzet.Ne Kosove kur erdhi heren e pare, e tmerruan shqelmat e njerezve qe kishin mbushur rruget dhe po i gjuanin makines se tij.Kur erdhi heren e dyte gjithe Drenica kishte dal per t’ia pamundesu Rrugen per nje fshat serb. Vetem ne nje rast doli HERO.Atehere kur ia mundesoi EDi Rama yt o militant i verber…Sdoja te merresha me Edi Ramen tend, edhe pse je i instruktuar direkt nga ai per t’i rene Albinit dhe VV ,pro kjo sme shqeteson se sjam militant i verber si ti, por harroje qe lejoj te perdoresh termin koqevar. Zagar!..

 3. Po c’kusur kemi ne shqiptaret, pak se jemi te varfer, te karantinuar, po te mos shohim dot as porno ne internet?E ka thene salihu ne fcb edhe per ty albin te qetsohesh pak

 4. Albini ka te drejte te flase. Administratat shkojne e vijne.
  Amerikaneve nuk u ha palla fort.
  Eshte koha te zgjihemi nga endrrat per qeveri globale humanitare te toni bler dhe bill clinton.
  Ti shohim gjerat realisht interesi amerikan ishte shperberja e jugosllavise kosova ishte pjese e planit. Rusia ishte e dobet dhe kosova perfitoi.
  Fatkeqesisht shume vende europiane jane kunder shqiptareve ne ballkan. Edhe per faktin qe kane mbeshtetur serbet historikisht si franca rusia anglia etj.
  Shume vende sllave ne europe kane probleme me pavaresine e kosoves per arsye ruse, komuniste, sllavo etnike etj apo dhe vende te tjera.
  Amerika dhe gjermania kerkonin shperberjen e jugosllavise.
  Aty jemi ende. Keto dy vende hane sponsoret e kosoves kryesoret.
  Ka plot vende ne bote qe amerikanet i kane perdorur. Nuk eshte rasti i kosoves por te mos harrojme qe gjithsekush ka planin e vet.
  Problemi eshte tek politikanet plehra si isa mustafa thaci e haradinaj qe kane 20 e ca vite ne pushtet. Dhe qe te vijne prape ne pushtet kerkojne rrugen me te shkurter puthi doren amerikaneve pa kushte.
  Edhe erdoganin vlla e bene me ramen ne prizren
  Thaci vucic rama dhe alex soros jane takuar shume e shume here.

  Mbase albini e ka gabim por te pakten nuk po shet vendin per karrige. As po e fut vendin ne krize per karrige.
  Me e thjeshta beni zgjedhje dhe te kene mandat thaci isa ramushi per te bere marreveshje edhe te gabuara.
  Le ti firojne zgjeshjet te bejne koalicion dhe le te bejne ekipin negociues. Ta miratojne ne qeveri ne parlament me referendum etj.
  Smund te shmangesh partine e pare qe eshte vv.
  Kosovaret votuan vv. Jo thacin as isen e as ramushin.

  Trumpi mbase ka axhende vetjake.
  Mbase ka dhe borelli dhe lajcaku .
  Mogherini ishte me e keqja sepse sberi asgje per kosoven por i hapi rrugen situates se sotme

  Obama spati asnje impakt me kosoven. Asnje perparim me asnje shtet. Nje dorezim amerikan per kosoven. Duhej mbeshtetje si e bushit.

  Politika e madhe luhet tjeterkund

  Duhet qe be ketu mos te kemi legena si thaci dhe rama qe ulen cdo dite me vucic per hall te tyre jo te kombit
  Kane hallin e pushtetit jo te kosoves dhe as shqiptareve.

  Kwta lidera te korruptuar te konsumusr dhe te dobet mbeshteten nga ambasadat e usa dhe be.

  Pyetja eshte ca politike ka usa dhe be per shqiptaret???

  Me lidere te konsumuar korruptuar si rama thaci ?? Me praktika jo ligjore??
  Parlament me 122 veta ne shqiperi ku gjysma jane me skede penale
  Zgjedhje vendore me 1 parti!!!
  A ka mbeshtetje me te paturp???!!!

  Mosbesim i qeverise praktikusht puc qeverie ne kosove ne kohe pandemie?

  Perpjekje per te rrezuar qeveri legjitime dordolece si thaci isa ramushi???

  Nderkohe serbia me 3 luftera ne ballkan qindra mijra te vrare shperblehet me anetaresim ne be

  Kjo eshte politika e amerikes dhe europes per shqiptaret dhe rajonin??

  Pra duhet te pyesim veten cfare duan europianet dhe amerikanet nga ne??

  Mogherini dhe obama e nisen kete politike tani fajin po ja lene trump
  A thu se po i ha palla trump
  Trump eshte biznesemen do rezultate. Nuk i behet vone per efektet afatgjata.
  Per sa kohe kemi plehra si thaci dhe rama politika e sorosit ne ballkan do jete mbizoteruese. Trumpi po sheh mos po del noi gje per vete.
  A na intereson marreveshje me serbine??
  Beni zgjedhje . Te oakten ne kosove mund te behen se ka me shume rrezik sesa ne shqiperi ku mbeshtetja per republiken e bananve te rames eshte joligjore por e forte dhe e vazhdueshme

  1. Jam dakord me nje pjese qe thua, por jam kategorikisht kunder, qe qendrimin privat te Grenell, ta marrim sikur qendrim i SHBA ndaj Kosoves apo shqiptareve ne pergjithesi.SHBA ka bere gjithcka per shqiptaret,qe nga Wilson qe shpetoi copetimin deri ne zhdukje te Shqiperise, e deri tek Clinton e pastaj George Bush. Eshte e tmerrshme qe nje qendrim te Grenell,apo qofte dhe te Trump, ta barazojme me SHBA.Eshte gjithashtu e tmerrshme qe vetem se jemi te majte duhet te jemi kunder nje prediten republikan ne SHBA,apo vetem se jemi te djathte duhet te jemi kunder nje presidenti te majte, si Clinton.Cna intereson ne shqiptareve se ca ben Clinton ne bote(nqs ka bere ndonej gje te keqe sic nenkupton),kur e dime se sa kane bere per ne.Edhe me e tmerrshme do ishte mos te mbeshtesim,Jo Biden,kete mik te madh te shqiptareve,ne zgjedhjet qe vijne,vetem se nuk eshte i djathte,nderkohe qe ti mund te jesh i djathte, apo anasjelltas.Te mirat e Clinton, apo Bush per shqiptaret nuk duhet te harrohen,pavaresisht ca bejne ata neper bote(nuk jane punet tona ne fund te fundit). Jo Biden,pavaresisht se mund t’i gjejme edhe atij ndonje te mete, duhet perkrahur nga te gjithe ne.ne votime nga shqiptaret e Amerikes, por edhe nga ne te tjeret,natyrisht duke mos bere gabimet e zgjedhjeve te tjera qe kryeministri te dal hapur kunder nje kandidati.apo te pozicionohemi publikisht per te…Edhe per Europen,sduhet te jemi aq kritik.Ato shtete qe kane njohur pavaresine e Kosoves, edhe de juro jane me ne, dhe jo me serbet.Vetem 5 shtete europiane nuk kane njohur Kosoven,dhe ato njihen si shtete pro serbe, Pra ska rastesi as ne kete aspekt. Aleance vetem me SHBA dhe miqte perendimor

   1. VV- qe ne fillim esthe thene administratat do vene e do vine . ne amerike jane pro shqiptare te dyja krahet, me shume republikanet por edhe demokratet jane po qa pro shqiptare. ne fakt me historine qe ka shqiperia eshte veshtire te mos jesh pozitiv. vend qe vetem ka vujt , me fqinjete qe dun me e shfaros. simpatia per ne eshte shume normale por duhen te tjera gjera per te qene faktor dhe per tu mbrojtur

    Biden eshte nje trap i teri. pervecse njeri i kapur nga 40 vjet ne kongres e ne senat. aq shume ndere e favore ka marre e ka bere sa sdo i dale koha per ti shlyer po qe se zgjidhet

    Kthehemi tek aktualiteti.

    Ngjarjet qe po shohim sot kane vite qe pergatiten. Historia nis tek ngecja e njohjes se kosoves dhe politikes se jashtme te amerikes. nga 2009 e deri me sot

    Obama beri nje politike te jashtme te paqes kur amerika eshte ne lufte. deshtime si siria, ukraina libia jane te gjitha nen obamen dhe hillary-n. afganistatni dhe iraku ishin keq, u permiresuan pak dhe u bene edhe me keq nen obama , lindi ISIS.

    Shkurt nje deshtim .

    Ka shume njerez qe thone qe pushtimi i Krimese dhe ukraines lindore eshte OK, sikurse ISIS eshte OK. apo vrasja e ambasadaroit Amerikan ne Benghazi eshte OK.

    Deshtimi me kosoven,
    linja amerikane ne ballkan dhe ne europen lindore dhe qendrore nen ndikimi te forta te OJF/OJQ . dhe vazhdon te jete .

    nga 2012 e sot Kosova ngeci me njohjet. shume shkurt mbeshtetja amerikane nuk ishte me si me pare.
    BE me Mogherinin nisen bisedimet Thaci Vucic qe ne fat ishin nje humbje kohe dhe zero rezultat.

    Por qe objektivi kryesor ishte qe sillte ne aktualitet problemin e ndaljeve te njohjes si shtet duke e bere problem te dites per te kaluar ne fquizim te pozicionit te Serbise duke biseduar per gjera qe skane vlere por qe lind nevoja per te biseduar per gjera qe kane vlere si njohja , pra anashkalimi i planit marti ahtisarit.
    Serbia nderkohe me 3 luftra ne ballkan e qindramije viktima ,qe ktheu historine 100 vjet pas ne vitet e luftes se pare boterore, ` eshte bere gati per anetaresim. Ka me turp per Europen qe vrasesin ta ulesh ne tavoline me veten ???

    Gjithashtu mbeshtetja pa kufi per zyrtare te korruptuar praktika korruptive , metoda joligjore i rrenojne institucionet e kosoves dhe te shqiperise. Nuk eshte turp te themi qe institucionet e shqipersise jane jashte funksionit, parlamenti qeveria bashkite sistemi gjyqesor, policia prokuroria etj jane ne krize te thelle . krimi mbreteron dhe korrupsioni gelon.
    ngjashem dhe kosva me ca ndryshime specifike dhe presionin e speciales. Kemi nje dobesim te faktorit shqiptar, futjen ne krize te shoqerive shqiptare ne shqiperi dhe kosove, krize te krijuar artificialisht nga OJF/OJQ dhe BE dhe ambasada USA

    kur ty te dridhen kembet dhe je teresisht i kapur ca bisedmiesh do besh , ku ke hapesire per negociim ti????? ti po shkon aty me firmos ate qe kane bere gati Mogherini dhe Alex Soros. ka gati 10 vjet qe pergatiten kushtet qe te firmosen disa marreveshje qe duhen per te arritur objektiva te tjere.

    Mjafton mos angazhimi i amerikes ne rajon per te fuqizuar serbine dhe mekanizmat e saj,
    Eshte e qarte qe jo vetem mosagazhimi por angazhimi i drejteperdrejte me zyrtare si rama dhe thaci dhe shpura e tyra ateher kuptohet qarte qe po behet nje loje tjeter qe ska te beje me kosoven por qe do te godase ekuilibrat ne rajon dhe ne europe

    soros dhe putin kane te njejtin objektiv ne kete rast . dobesi me kercenim destabilizimi
    spekulanti i kercenon dhe i thote qe keta Rama thaci jane ne xhepin tim ndersa rusia me vucic i kercenon ne perendim dhe i thote qe e kam une ne xhepin tim. pra problemi sillet qe duhet qe europa drejtperdrejte te zgjidhe kete problem . dmth gjermania se per pjesen tjeter te europes , =si franca spanja cekia sllovakia greqia etj kosova nuk ka aq rendesi e po aq dhe shqiptaret . dhe po shohim qe gjermani ne fakt po mbeshtet hapur faktorin shqiptar , jo hajdut , kushtet per shqiperine dhe hapjen e negociatave edhe pse nuk e meritojme per 100 vjet. Mbeshtetja per qeverine Kurti jane shume hapur .

    Supozojme qe dikush i con trump nje lajm, i thote nese ka shkembim terriotresh serbia e njeh Kosoven, Trump as qe ka investuar asnje gje ne ballkan, zero. as ambasador nuk beri percapje per te vene. pra nuk ka interes fare.
    POR Trump do qe ta relaizoje kete duke perfituar nga puna e te tjereve per ti marre interesat vet po qe se arrin te beje marreveshje ose tia rrembeje te tejreve . por seshte budalla, ve njeriun e tij Grenell ne krye duke hequr Palmer bythen qe eshte nje njeri tipik zyrtaruc pa vlera ne state department , qe mbahet mend per thenie gjigante : le te kete zgjedhje me nje parti ne shqiperi dhe qe ska nevoje per gjykate kushtetues ne shqiperi .

    pra trump do me pa se ca perfiton. per ta bere kete do me heq qafe kurtin nga qeveria por jo ta nxjerre nga loja sepse po aq ska besim tek fijet qe i luan sorosi me putin.
    Dime qe soros ka ne xhep anen shqiptare te qeverise KS /AL putin ka ne xhep vucic
    trumpi po i shkon lojes amerikane poker. po qe se ky problem zgjidhet pun e madhe fort per nje komune ne veri por qe kosova te bashkohet me shqiperine. gjermani ahumbi gjithe pjesen lindore , 12 milion te shpernguluar dhe ja ku eshte perseri. dmth territoret ikin e vijne ka rendesi projektimi i fuqise dhe realizimi i objektivave dhe vazhdimesia

    objektivat e trump sipas shume njerezve eshte nje aritje per te para zgjedhjeve, po pse kaq naiv e dini nje president??? apo te besoni qe KIM i korese eshte nje deshtim i trump ??? Kim eshte deshtim i secilit president, apo talebanet jane deshtim i trump ???? WTF!
    Trump eshte nje biznesmen tipik amerikan qe do rezultat dhe jo bullshit
    Nuk eshe pare ende se ca ka thene trump per kosoven, pra nuk dime ate qe do ai. por dime qe po i shkund mire si ne ameriek si ne europe. . dime ate qe krahu kundershtar i tij hamendsojne per Trump.

    Kosova duhet te jete me planin ahtisari . aty eshte dakordesia e pernedimit.
    por ja qe mogherini soros dhe shume te tjere ne BE duan qe ky plan te mos jete me sot plani i kosoves. cila eshte zgjidhja ?

    Ndarja e kosoves eshte plan i tjeterkujt pervec Trump. Gjermania eshte kunder. Mund ta fitojne lojen veglat e soros mogherini dhe putin por mund ta kape dhe gjermania. por do shkoje tek trump per vule dhe firme. Pra do endose Trump-i
    Kush e do vendin le ti dale zot. ata qe se dun e kane kollaj me thon qe fajin e ka trump, e ka saliu e ka mogherini e ka kush e ka.

    Te jesh me ramen dhe thacin nuk i del per zot vendit pervec pushtetit personal. gjerat nuk jane ashtu si duken. 🙂 asnjehere 😉

 5. Pozdrav svima, koristim ovaj medij da vas upoznam sa privatnom tvrtkom koja daje velike pozajmice. Ponudili su mi zajam i govorim iz iskustva. Njihove usluge su super i nude zajam od 2%. Jednog dana, dok sam pretraživao Internet, činilo se razočaravajućim kad sam naišao na svjedočanstvo čovjeka koji je također bio prevarant i završio s legitimnom tvrtkom za zajam pod nazivom Jose luis zajam za kredit ([email protected]) ili (joseluislosns @ aol.com)
  gdje je napokon dobio zajam. , pa sam se odlučio obratiti istoj tvrtki za zajam i tada sam im ispričao svoju priču kako su me prevarili 4 različita zajmodavca koji nisu učinili ništa osim što su mi nanijeli više boli. Objasnio sam tvrtki poštom i sve što su mi rekli da više ne plačem jer ću dobiti zajam od njihove tvrtke, a također sam odabrao pravi kontakt s njima. Ispunio sam obrazac za kredit i ispunio sve što sam tražio i dao mi kredit od 34.000 eura za ovu sjajnu tvrtku, kojom je upravljao gospodin Jose luis. Danas sam sretan zbog svoje obitelji jer mi je ova tvrtka dala zajam, pa sam dao zavjet da ću stalno putem interneta svjedočiti kako sam dobio kredit. Trebate li hitno zajam? ljubazno i ​​brzo kontaktirajte jose luis zajam putem e-maila: ([email protected]) ili
  ([email protected])}. Mislim da i drugi ljudi svjedoče o istom poštenom zajmodavcu

 6. Pozdrav svima, koristim ovaj medij da vas upoznam sa privatnom tvrtkom koja daje velike pozajmice. Ponudili su mi zajam i govorim iz iskustva. Njihove usluge su super i nude zajam od 2%. Jednog dana, dok sam pretraživao Internet, činilo se razočaravajućim kad sam naišao na svjedočanstvo čovjeka koji je također bio prevarant i završio s legitimnom tvrtkom za zajam pod nazivom Jose luis zajam za kredit ([email protected]) ili (joseluislosns @ aol.com)
  gdje je napokon dobio zajam. , pa sam se odlučio obratiti istoj tvrtki za zajam i tada sam im ispričao svoju priču kako su me prevarili 4 različita zajmodavca koji nisu učinili ništa osim što su mi nanijeli više boli. Objasnio sam tvrtki poštom i sve što su mi rekli da više ne plačem jer ću dobiti zajam od njihove tvrtke, a također sam odabrao pravi kontakt s njima. Ispunio sam obrazac za kredit i ispunio sve što sam tražio i dao mi kredit od 34.000 eura za ovu sjajnu tvrtku, kojom je upravljao gospodin Jose luis. Danas sam sretan zbog svoje obitelji jer mi je ova tvrtka dala zajam, pa sam dao zavjet da ću stalno putem interneta svjedočiti kako sam dobio kredit. Trebate li hitno zajam? ljubazno i ​​brzo kontaktirajte jose luis zajam putem e-maila: ([email protected]) ili
  ([email protected])}. Mislim da i drugi ljudi svjedoče o istom poštenom zajmodavcu

 7. Pozdrav svima, koristim ovaj medij da vas upoznam sa privatnom tvrtkom koja daje velike pozajmice. Ponudili su mi zajam i govorim iz iskustva. Njihove usluge su super i nude zajam od 2%. Jednog dana, dok sam pretraživao Internet, činilo se razočaravajućim kad sam naišao na svjedočanstvo čovjeka koji je također bio prevarant i završio s legitimnom tvrtkom za zajam pod nazivom Jose luis zajam za kredit ([email protected]) ili ……(joseluislosns @ aol.com) ,,,,,,,,,,,
  gdje je napokon dobio zajam. , pa sam se odlučio obratiti istoj tvrtki za zajam i tada sam im ispričao svoju priču kako su me prevarili 4 različita zajmodavca koji nisu učinili ništa osim što su mi nanijeli više boli. Objasnio sam tvrtki poštom i sve što su mi rekli da više ne plačem jer ću dobiti zajam od njihove tvrtke, a također sam odabrao pravi kontakt s njima. Ispunio sam obrazac za kredit i ispunio sve što sam tražio i dao mi kredit od 34.000 eura za ovu sjajnu tvrtku, kojom je upravljao gospodin Jose luis. Danas sam sretan zbog svoje obitelji jer mi je ova tvrtka dala zajam, pa sam dao zavjet da ću stalno putem interneta svjedočiti kako sam dobio kredit. Trebate li hitno zajam? ljubazno i ​​brzo kontaktirajte jose luis zajam putem e-maila: ([email protected]) ili
  ([email protected])}. Mislim da i drugi ljudi svjedoče o istom poštenom zajmodavcu

 8. Përshëndetje, kjo është për të informuar publikun e gjerë se Jose luis, një huadhënës për hua private ka hapur një mundësi financiare për këdo që ka nevojë për ndonjë ndihmë financiare. Ne ofrojmë kredi me interes 2% për individët, ndërmarrjet dhe kompanitë në një mënyrë dhe gjendje të qartë dhe të kuptueshme. na kontaktoni sot me email në ([email protected]) ose ([email protected])

 9. O sandri i klanit nuk mund te drejtosh qeveri me 25% te votave me 29 deputet ku kuvendi ka 120 deputet,mos I bej llogarite si lulushi 7here7=42 se nuk e kalon klasen,shteti udhehiqet me shumice parlamentare,albini e kishte rastin por nuk diti te udheheqe

  1. O Shoku, I shokut te Sandrit Te Beogradit. E vertete qe VV kishte 25 % te Votave me 6 tetor. E vertete qe PS e zaptuar nga EDI Rama yt, kishte nja 56% te votave para 3 vitesh, por te shohim a do kete VV me pak se 50% te votave ne zgjedhjet e tjera, dhe a do mundet shoku I Sandrit te Beogradit, te marre qofte dhe 25% te votave me ne zgjedhejt qe do vijne. Hajde o shoku i shokut te Sandrit te Beogradit, thuaj shokut te masi forcat me Albinin qe po e sulmon kaq shume ti dhe shoku,sepse i ka thene ai shoku i Beogradit. He miltant, le te testojme partine e vjedhur nga Rama dhe VV ne popull , dhe te shohim si kane ndryshuar shifrat

 10. U be Kurti me e kundershtu Ameriken. Ej Albin bre. Po si mashtrove kete popull me propagande. Dhe genjeshtra zgjati 50 dite.

  1. O komentues fiktiv, Kurti nuk eshte kunder Amerikes. Ne ate moment qe Kurti do jete Kudner amerikes, do luftoj em shume se ti per ta rrezu Kurtin dhe cdo shqiptar qe behet antiemariken, Por Kurti edhe kunder Grenell. Zoti e bekofte,Kosoven,Shqiperine, SHBA.Poshte tradhetaret,percaresit,dhe cdo antishqiptar, qofte dhe Grenell, qe aspak nuk perfaqeson SHBA.Eshte vetem nje punonjes i perkohsshem administrate

 11. Lulzim Bashës në atë kohë i kishte plasur skandali i kontratës mbi 1 milionë dollarë me kompaninë tjetër lobuese të Nik Muzin, hesap të cilin Lulzim Basha ende se ka zgjidhur me drejtësinë.

  Partia Demokratike do të ketë zyrtarisht si kompani lobuese në SHBA të njëjtën që përdor edhe presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, një njeri i akuzuar për krime, i mbështetur nga Rusia dhe Putin, si dhe një nga personat me të kërkuar nga DEA amerikane e cila për kokën e tij ka vënë një shpërblim 15 milion dollarë.

  Ka disa të dhëna se Lulzim Basha prej gati dy vjetësh nuk udhëton dot përtej oqeanit dhe për këtë ka pasur dhjetra raportime mbi mundësinë e refuzimit të vizës amerikanë ndaj tij.

  Interesant është fakti se ndërsa Basha i bën thirrje Ramës për anulimin e koncensioneve, për të ndihmuar njerëzit në nevojë, vetë shkon e nënshkruan kontrata lobimi.O bushat cfare jane keto serb qe komentojne ketu te lapsi,serb shpellkare

  1. PoDrogesRamesXhafesDheTahirit....Termet termet ia ke .iii nanen krejt :-D Rilindje :-D thotë:

   fis si tualet balla ke fol ..

   vetem noi karr si ty mund ti besoje keto qe thua ti.

   biles biles e di cfare?

   basha eshte uminist pro rus

   babi i bashes ka bere monumentet e enverit dhe bashke me babin e edi rames edhe te skenderbeut, bile mami i bashes eshte mbesa e sofokiut te lazrajve nga vunoi, anetar i byrose politke per 30 vjet.

   bile bile ka qene shok me sul bushatin dhe gramoz rucin

   koleg hetues me dvoranin

   spiun me fatmir xhafen

   te gjithe keta sovjetiko okunusite te bashes jane, edhe sorosi qe ka mblesh te gjithe ish te perndjekurit ne shqiperi eshte kundra

   po ik o loqe

 12. Nuk e njoh mire situaten ne kosove, por jam kategorikisht kundra disave qe thone se kurti dhe vv jane “anti amerikane” pse nuk ndoqen udhezimet e nje ambasadori te cmendur.

 13. Per me fitu 50% te votave ne KS, eshte shume e veshtire, sistemi ivotimit nuk mundeson. Por VV me 25 % eshte fituese e per me shume veshtire e ka .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu