• |
ide | kryesore

Shfaqjet muzikore që mund ti ndiqni falas (Video)

Paparazzi, Slider

Edhe pse Broadway ka mbyllur dyert e tij përkohësisht, dashuria e njerëzve për të vazhdon të mbetet e fortë. Ka me qindra mënyra për të marrë kënaqësi dhe për t’u kulturuar edhe kur ndodheni të izoluar brenda në shtëpi. Njëra prej tyre është të shihni shfaqje të famshme muzikore (Musicals), opera, arte vizuale. Të gjitha, falas.


1. Romeo & Juliet


Një prej perlave të Shakespeare-it, mund ta ndiqni online në YouTube .

2. Mrs. Doubtfire!

Kë ka marrë malli për historinë e komedisë së famshme familjare mund ta ndjekë këtu. Mrs Doubtfire, është përshtatur nga filmi i 1993-it dhe rikrijimi i tij dhe shfaqja pati vetëm tre previeë para se Broadëay të mbyllej në 12 mars. Rikthimin virtual mund ta ndiqni këtu!

3. Elektra

Çfarë shfaqjesh, operash apo musicals të shihni pa lëvizur

The Metropolitan Opera vazhdon të transmetojë online performancat e saj më të famshme! Një prej tyre është Elektrs, opera e bazuar në mitologjinë greke që do t’ju mbajë mbërthyer për orë të tëra.

4. ‘Moulin Rouge!’ (2001)

5. Singin’ in the Rain

Musical-in klasik e gjeni në Amazon Prime ose YouTube!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu