• |
ide | kryesore

VIDEO/ 101-vjeçarja i kërkon të birit të ndalë makinën për një arsye të veçantë

Syri i Lapsit

Jeta është sfidë, dhe vjen me perioda të shumta kujtimesh të momenteve të gëzimit. Por a keni akoma aftësinë që të shijojmë momentin? Në mënyrë konstante jemi të përqendruar të jetojmë më shumë në të tashmen, por shumica nga ne konsumohen nga stresi i mënyrës së jetesës.

Filloni të gjeni lumturinë në pleqëri me gjërat e vogla në jetë, ashtu siç ju keni bërë në fëmijëri, sepse kjo është mënyra më e mirë që të gjeni lumturinë. Albina 101-vjeçare, akoma gjen lumturinë në çdo gjë në jetë, duke përfshirë edhe borën.


Gjatë një udhëtimi me të birin, ajo i kërkoi djalit të saj që ta ndalte makinën që të mund të luante më borë. Në një video, zonja e gëzuar shihet duke luajtur me borën dhe duke formuar ca topa bore me shumë kujdes. Video është mjaft e vjetër, por së fundmi është bërë virale në rrjet. ©LAPSI.al

1 Comment

  1. Natyra ben mbrekullira.Kjo e moshuar,prandaj ka jetuar aq gjate,sepse i ka shijuar cdo gje ,qe i ka dashte shpirti.Edhe udhetimin neper debore,e ka cfrytezuar,per te shijuar,prekur dhe,pse jo edhe per te bere topa bore,sikunder,me siguri do i kete bere edhe ne rinine e saj.Natyra,i mbron ,dashamiresit e saj,i jep jete te gjalle,ne cdo moshe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu