• |
ide | kryesore

Gazetari i BILD: Po punoj për një tjetër investigim. Ku i gjeti Rama paratë?

Lajme, Të fundit

Gazetari gjerman i “BILD”, Peter Tiede zbulon se po punon për një artikull tjetër lidhur me Shqipërinë. Në një intervistë për Adi Krastën në Tv Syri, Tiede tha se është ende në proces verifikimi dhe se nuk mund të tregonte për çfarë bëhej fjalë, por tregoi se i ishte vënë pas “parave”.

“Jam edhe duke verifikuar. Jemi duke ndjekur gjurmën e parave. Kush e ka paguar avokatin që ka angazhuar Edi Rama? Populli shqiptar? Është një nga më të paguarit këtu” – tha ai.


Tiede ka folur lidhur me padinë për shpifje ndaj kryeministrit Edi Rama dhe rrëzimin që i bëri Gjykata e Frankfurtit. Tiede tha se kishte siguruar dëshmitarë dhe regjistrime të reja për tu mbrojtur duke pretenduar gjithashtu se Rama kishte bërë zgjedhjen e duhur për t’u tërhequr.

“Më paditi në Frankfurt. Di që kjo padi nuk ekziston më. Nuk më ka ardhur asnjë informacion zyrtar. Ti mezi e prisje një përballje me kryeministrin? Po do të kisha dëshiruar për më të tepër që kishim dëshmitarë të rinj dhe regjistrime video.

Informacionin e kam marrë nga mediat shqiptare. Nuk jam paditur unë personalisht, por gazeta “BILD”. Unë duhet të gjej dëshmitarët. Rama ka marrë një vendim të mençur duke tërhequr padinë. Mesa duket ka mbetur edhe pak mençuri tek ai”,- tha gazetari gjerman. ©LAPSI.al

20 Comments

 1. I ka ngec’ sharra je gozhde Kumandantit me kete Hansin…
  I shkreti nip i BabaPilos, sa do te donte te mos e kishte hedhur kurre ne gjyq, por tani eshte teper vone…

 2. YMER GELBAZA CARLO BOLINO SOKOL BALLA SKENDER MINXHOZI ZAGARET E TREDHUR NGA EDI RAMA thotë:

  BRAVO STAFI I LAPSI.al JENI ME TE MIRE, POR ZAGARET E TREDHUR NGA EDI RAMA DHE LAL ERI NUK PO E POSTOJN KETE POSTIM TE ADI KRASTES,

  1. madje flitet qe Merua po punon paralelisht me ato 50 agjensite per nje vaksine te re anti-covid….. Ne laboratoret e tij te gjirizeve!

 3. MERO GELBAZA KELLIRA DO TA POSTOJ NJE ARTIKULL KUR DO TE THOTE SE KUJTIM GJUZI DHR EDI RAMA PO SHKOJN NE GJYQ PER ZAHON,KUJTIM GJUZI THOTE SE ZAHO ESHTE I TIJ ,EDI RAMA THOT JO ESHTE I IMI?

 4. DEkonspirimi qe ben gazetari per ate qe do beje, do veje ne levizje tere arsenalin e sigurimit te shtetit kuqal, e mbase ia mbushin mendjen qe ta anulloi ate mendim qe ka per investigimin. Por nese e ben, atehere ky gjatosh do e denoncoi ne HAGE, sepse e pa se sa te drejte kish ne akuzen e pare. Andaj keshilla me e mire eshte qe ;;nuk mbulohet dielli me shoshe, e aqe me teper kur bemat e ketij KM, e kesaj qeverie, nuk ka dosje qe rrumbullakoset sepse cdo dite dalin kangrena te reja. Keta qofshin.

 5. Ku i gjeti parate?.Po ketu nga tenderat vidhen 10=35% e vleres,pra te te gjitha investimeve e sherbimeve qe jsne llogaritur ne buxhet.Besoj se s,’jane pak.Ndaj keta shesin dhe nenen dhe grate per nje post ne qeveri dhe parti.

 6. Jo mor gazetari gjerman i mirepaguari nga parate e pista ruse ne pd,burri nuk terhiqet ti je per te informuar opinionin dhe jo ti shkosh mbrapa kryeministrit,je duke hetuar parate e supozuara te paguar zyres se avokatise,ti ke akuzuar kryeministrin e nje shteti,jo ramen dhe parate i paguan shteti per te mbrojtur imazhin e vendit nga shpifjet e tua peter te lidhura ngushte me shpifjet e lulzimes te kopsitura nga hajdarmataj te lexuara nga alibej salianji,dhe pastaj i more ti peter per te Bilid,por ti nuk duhet te terhiqesh se gjoja rama eshte treguar i zgjuar qe eshte terhequr,pra ti vete pranon qe e bere per para dhe buje ne shqiperi,kaq

 7. Pas prerjes se thonjve e dorezimit te vendit te bodrumit afer “Pigalle” me bekimin e nanos ky u be minister kulture.ketu filloi duke vjedhur e vjedhja u shumefishua frikshem kur erdhi ne drejtimin e bashkise Tirane me bekimin e spathariotit.per te arritur ne cmenduri qe diten kur erdhi ne kriministri.nuk po zgjatem te bemat e pseudomasonit e lidhjet e tij me George sorros,vedoven e zeze e vucic!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu