• |
ide | kryesore

Paterica e Isa Mustafës kthehet në argument të luftës politike në Kosovë

-Instant, Lajme, Të fundit

Lufta politike mes dy aleatëve kohëshkurtër të koalicionit Vetëvendosjes dhje LDK ka mbërritur deri në ato tone armiqësore sa pjesë e saj të bëhen edhe cenet fizike të liderëve. Pasi për të marrë vendimin për qeverinë e re, LDK, e përjashtoi nga mbledhja ish bartësen e listës së zgjedhjeve të tetorit, Vjosa Osmanin, Albin Kurti ka ironizuar ish partnerin e tij Isa Mustafa:  “Ai më shumë e përdor shkopin për ta goditur Vjosa Osmanin sesa për të ecur me të” ka thënë kryeministri duke iu referuar një problemi shëndetësor që e ndjek Mustafën që nga vera e kaluar.


Por kësaj fraze me dy kuptime që i referohej sa demokracisë së brendëshme të partisë rugoviste po aq edhe shëndetit të kreut të saj, i është përgjigjur me një deklaratë flakë për flakë LDK: “Kur u duhet për arsye shëndetësore, njerëzit e LDK-së mbahen edhe për shkopi. Por, shkopin nuk e kemi përdorur dhe nuk do ta përdorin asnjëherë për ta goditur dikë apo për t’i gjuajtur institucionet e shtetit dhe as pronën private të askujt. Siç ka bërë dhe po paralajmëron se do të bëjë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Albin Kurti”, kanë thënë ata duke iu referuar deklaratave të Kurtit se po u rrëzua qeveria do të ketë protesta.


©Lapsi.al

9 Comments

 1. Cfare cirku, po u rrezua qeveria do te kete demonstra, po qeveria eshte rrezuar ne parlament (me 82 vota), e VV ende eshte ne enderr “Nese rrezohet qeveria” Kurti si poet e orator. Per qeverisje dobet.

 2. Lulzim Bashës në atë kohë i kishte plasur skandali i kontratës mbi 1 milionë dollarë me kompaninë tjetër lobuese të Nik Muzin, hesap të cilin Lulzim Basha ende se ka zgjidhur me drejtësinë.

  Partia Demokratike do të ketë zyrtarisht si kompani lobuese në SHBA të njëjtën që përdor edhe presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, një njeri i akuzuar për krime, i mbështetur nga Rusia dhe Putin, si dhe një nga personat me të kërkuar nga DEA amerikane e cila për kokën e tij ka vënë një shpërblim 15 milion dollarë.

  Ka disa të dhëna se Lulzim Basha prej gati dy vjetësh nuk udhëton dot përtej oqeanit dhe për këtë ka pasur dhjetra raportime mbi mundësinë e refuzimit të vizës amerikanë ndaj tij.

  Interesant është fakti se ndërsa Basha i bën thirrje Ramës për anulimin e koncensioneve, për të ndihmuar njerëzit në nevojë, vetë shkon e nënshkruan kontrata lobimi.E kuptoni ku shkon politikani i ri albin duke u mare me fizikun e tjetrit ky eshte albini qe po behet si salihu ne shqiperi kur i hynte deri ne krevat opozitareve te tij

 3. ISA MORINA MUSTAFA NJE ZAGAR O TREDHUR NGA HASHIM THAQI DHE BATON HAXHIU,ZOTI ALBIN KURTI ,PAS COVID19 DREJT NE ZGJEDHJET E REJA DHE KETE ZAGAR PLAK DO TA HEDHIM NE KOSH TE PLEHRAVE,PEE TJU RENDUAR DENIMIN EDHE ME SHUME DO TE KA FUSIM EDHE YMER GELBAZEN DHE BATON HAXHIUN NE KAZAN DHE PASTAJ KETA TE DY DO TE ABUZOJN SEXUALISHT ME ISA MORINA MUSTAFON

 4. Ipaemeri i ores 13; 23 ka bere nje koment sa shpifes, po aqe sa edhe per partine qe perfaqeson. Per te gjitha sa ka komentuar e thene fallco, si perpunues opinionesh, eshte i skandalit tendencioz, sepse hedh nje gure, qe te ngele ne rrjedhen e luftes ndaj opozites, e qe te fshehe maredheniet e maskaralleqet e partise se qelbesirave ne maredhenie me serbine, e turqine, e duke u lidhur me keto dihet qe ku KM, eshte edhe me ruset. Pra keta jane si ai hajduti qe kish vjedhur dhe po e ndiqnin, e kur e shihnin njrezit duke vrapuar therriste’ _ kapeni hajdutin,,,,,epra,, kjo eshte menyra, e sjellja politike e partise se qelbesirave. Sa per gjyqin qe eshte bere per shpifjet e mashtruesit te ores 13;24, te intewresohet se do marre pergjigje nga gjykatat qe i zgjodhi vete gjatoshi. JU, shpifes se kohes se sigurimit te shtetit, jeni akoma ne binare te baballareve tuaj kriminele, e sajues te trilleve per ””armiqte tuaj, fatkeqesia eshte qe ende nuk jeni ingranuar ne demokraci sepse vazhdoni udhen e kodosheve kuqale.

 5. Kur sistemi demokratik i nje vendi fillon e keqperdor e keqinterpreton ligjet e kushtetuten e vendit atehere vete demokracia ne kete vend ka probleme te veshtira. Demokracia eshte fryme ne radhe te para e pastaj interpretimesh nenesh e ligjesh. Partit ne kosove duhet te kuptojne sa ma shpejt demin e madh qe po i sjedhin zhvillimit demokratik te popullit te tyre me papergjegjeshmerine e tyre.

 6. Ti i paemri i 14:34 ajo qe ti quan shpifje eshte dokument i firmosur nga gazmend bardhi i pd dhe nuk eshte si daljet e llojit bardhi perdite pa dokument te firmosur por vetem per ti thene salihut ja ne po luftojme fort qeverine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu