• |
ide | kryesore

Rama njofton masa të reja lehtësuese për javën tjetër: Rrisim orarin për pazar, marrim vendim për shkollat

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se javën e ardhshme do të vijë akoma më shumë lehtësimi i masave të marra në kuadër të situatës ndaj Covid-19. Në një komikim nëpërmjet një video-live në profilin e tij në Facebook, Rama tha se do tëzgjatet fasha orare për daljet për të bërë pazare dhe lëvizja me mjetet private nuk do të ndalet vetëm tek ata që kanë nevojë të shkojën në punë.


“Hapja dhe imponimi i rregullave duhet të vazhdojë, ndryshe gjithçka që kemi bërë për të arritur deri këtu na shko kot. E di që ju jeni mërzitur dhe se kjo është një dhimbje koke e madhe. Javën e ardhshme do rrisim orarin për daljen në pazare dhe hapjen e taksive. do të lirohet edhe lëvizja me mjete private dhe nuk do të ndalemi tek ata që kanë nevojë të shkojnë me makinë në punë. Ndërsa për shkollat do merret vendimi më 4 maj, se ç’do të ndodhë. mso shikoni Suedinë, vetëm Danimarka ka marrë përsipër të hapë shkollat dhe nën masa të rrpeta,”- tha Rama.


9 Comments

 1. Javes tjeter do t’ju lejojme te merrni ajer pa leje.
  Javes pas kesaj do te heqim taksen e diellit.
  Mutin do ta beni pa orar dhe shurren do ta beni: burrat ne kembe dhe grate ulur.
  Ç’mendje e vier, o sho’u ‘Isaa!

 2. Lulzim Bashës në atë kohë i kishte plasur skandali i kontratës mbi 1 milionë dollarë me kompaninë tjetër lobuese të Nik Muzin, hesap të cilin Lulzim Basha ende se ka zgjidhur me drejtësinë.

  Partia Demokratike do të ketë zyrtarisht si kompani lobuese në SHBA të njëjtën që përdor edhe presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, një njeri i akuzuar për krime, i mbështetur nga Rusia dhe Putin, si dhe një nga personat me të kërkuar nga DEA amerikane e cila për kokën e tij ka vënë një shpërblim 15 milion dollarë.

  Ka disa të dhëna se Lulzim Basha prej gati dy vjetësh nuk udhëton dot përtej oqeanit dhe për këtë ka pasur dhjetra raportime mbi mundësinë e refuzimit të vizës amerikanë ndaj tij.

  Interesant është fakti se ndërsa Basha i bën thirrje Ramës për anulimin e koncensioneve, për të ndihmuar njerëzit në nevojë, vetë shkon e nënshkruan kontrata lobimi.

  1. Filluan sufllaqexhinjtë u ngjallën dhe po flasin si kodra pas bregut ngaqë nuk kanë thithur më viza se kanë punuar nga shtëpia.

  2. O Fuge, po i boton dokrrat edhe ne gjume tani……
   Kujton se i ha mileti akoma ne 2020en keto bolshevizma, o kokerr kurve?!

  3. o gamor, 60 mije euro, as nuk shkojne ne llogari ne amerike o palle, sa komisione e taksa do paguhen rruges..Doli Balla(Palla) do na tregoje 60 mije eur korrupsion..

 3. Nje gje eshte absolutisht e sigurt te gjitha paguhen nje dit. adhe ajo qe peshon sa grimca. vdekjes dhe llogaris asnje qenie nuk i shpeton dot. E deri atehere o i shitur e o te shitur do kendoni po do hidhni dhe valle. gezohuni….

 4. Ama krahasimi real që duhet të bëjë opozita e Sali Berishës dhe Lulzim Bashës është me vitin 2013, kur ata e dorëzuan pushtetin. Në atë vit Shqipëria ka qenë në vendin 102. Edi Rama e çoi nga 102 në 75, pra 27 shkallë më mirë. Sot e ka 18 shkallë më mirë se ata. Nëse opozita duhet të krahasojë veten me Edi Ramën, duhet t’i thotë faleminderit që e përmirësove Shqipërinë nga vendi 102 ku ta lame, në vendin e 84.Pyeteni bashen per lobimin per cfare i duhej,jane te dokumentuara jo llafe dixhitale te salihut

 5. Ne amerike ka rregulla shume strikte persa i perket Lobimit. Ramazani yne i madh e di mire kete pune se ka qene dhe me Bilalin tek darka per grumbullimin e fondeve te Obames

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu