• |
ide | kryesore

Raporti me Ramën/ Meta: Çfarë ndryshoi nga mitingu i 2 marsit te dekreti i Kodit Penal

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta këmbëngul se tek ai nuk ka ndryshuar asgjë nga mitingu i 2 marsit kundër qeverisë tek aprovimi i ndryshimeve në Kodin Penal. Sipas Metës, ajo që ka ndryshuar është situata.


“Çdo keqkuptim që bëhet midis qëndrimeve të Presidentit me manifestimin e 2 marsit dhe me ndryshimet e miratuara në Kodin Penal është spekulative, për të treguar sikur këtu ka një inkoherencë, ndërkohë që është krejt e kundërta.


Duhet të kuptojmë që janë dy situata të ndryshme. Koherenca ime në mbrojtjen e Kushtetutën ka qenë dhe do të jetë e përhershme. Sa u përket ndryshimeve në Kodin Penal, dua t’ju sqaroj se ka pasur një boshllëk dhe për këtë arsye një grup i deputetëve të mazhorancës ndërmori një nismë të papritur që krijoi shqetësim. Pas këtyre shqetësimeve mazhoranca kërkoi bashkëpunim në këtë rast.

Duhet të kuptojmë që Presidenti kishte dy zgjidhje: që të mos bashkëpunonte paraprakisht dhe kur Kuvendi t’i bënte fakt të kryer këto ndryshime, Presidenti t’i kthente dhe mazhoranca t’i kalonte sërish. Por nuk mendoj se në rrethanat aktuale ky do ishte një vendim i drejtë nga ana ime në raport me interesin e përgjithshëm publik” – tha Meta ne nje interviste per Nova Media. ©LAPSI.al

12 Comments

 1. Ka pasur boshellek ne kodin penal- thote. Ah sa kemi vuajtur nga keto boshelleqe ne kodin penal

  per te shtuar nenet qe denojne njerzit. Po ato boshelleqet ne kodin penal per ju dhe krejt te

  ashtuquajturen klase politike qe e vodhet, e varferuat dhe e mjeruat kete vend me keq se cdo

  pushtues kur do ti plotesoni ?

 2. KUJDES!!!, Pas pajtimit me Meten militantet e LSI po pergatiten te rikthehen ne vendet e punes qe kane patur. Rilindasit te bejne plackat gati dhe t’i lene te lira brenda fundit te muajit prill.

 3. Merkeli dhe evropa po ndjek politiken e rames ( basha po e po se eshte me qyls se vet rama ne kete pike ). Do tju mesojme te punoni per qef, leku nuk ka rendesi….popull debil vazhdon beson te bashkimi evropian.
  Eshte teater nga kuntoni se po frymezohet edi rama ?

  O budallenje nuk e kuptoni qe po ju luajne mendesh ? Po iken nje brez kot mese koti.
  Nuk ju ben pershtypje qe NUK KENI TE DREJTA . Hajde nonen ne grop ku ta keni. Ju qift merkeli dhe lindoret e socializmit te shek te xx

 4. Dmth ti bashkepunove me nje maxhorance qe ka kapur çdo istitucion( sipas teje) dhe per nje ligj qe i heq lirine qytetarve, mire.
  Dhe kete e bere per te miren e pergjithshme?
  Ca quan te mire te pergjithshme, poste per lsi?? Te kuptohemi

 5. Ky vend përgjatë 3 dekadave, është tronditur, është dhunuar, është grabitur, është shpërfytyruar, dhe është goditur nga themelet, janë njollosur betejat dhe historia, janë shitur dhe vjedhur dituria dhe pasuria. Kjo kohë (koha e demokracisë) i ndau tashmë, në miq dhe të liq, në zullumqarë dhe hokatarë, në patriotë dhe tradhëtarë, në mirëbërës dhe taksidarë, në të shitur dhe barbarë, duke ruajtur padyshim mes këtij kaosi edhe vlera njerëzore.

 6. Meta mashtrues ordine. Ka grumbulluar rreth vetes llumin e llumit te shoqerise. Edhe baba Taku me lines nen pantallona i iku.

 7. I ore pirdhu, pederast Skrapari !
  Hajdut e legen i pa dinjitet. Merr edhe ate kurven Basha dhe shkoni beni ndonje vizite andej nga Surreli. Mjere ne per politikanet tane. Hajdute, frikacake e pederasta.
  kur do te vije dite tju rrjepim te gjalle nga i pari tek i fundit.

 8. Po pse sinqerisht jeni te zhgenjyer nga meta?! po a me pisa burricka se meta me ramziyn e me lulush e me co?! pa harruar nanon?! nje njeri o eshte pun mbaruar o zullumqar o edhte hipokrit e bukshkal o eshte i drejt e mirnjohes o eshte i zgjuar eimencur o eshte dinak i djallzuar hajdut e mastrues ordiner pra bandit. keta kane qene dhe nje lloji thjesht ju i keni pare me syzet qe ja keni vene vetes me qefin tuaj. keta burricka rruge ne krye te bandave te krimit te krijuar po nga ata vet.

 9. Po ca thot ky i pataksur po eshte mire nga mendia ky mire eshte ti behet nje kontroll ne spital po ne skemi gjykate kushtetuse po ben 3 vite ky thot un po mbroj kushtetuten qe te mos njomet e mbron ky e nxjer ne diell te thahet nga qe eshte njomur neper podrumet e qeverise Nje shtet nese nje ore eshte pa gjykat kushtetuse eshte grusht shteti po ti je nje i mare si Rama e Basha jeni te gjith nje lloj jeni

 10. Po ca thot ky i pataksur po eshte mire nga mendia ky mire eshte ti behet nje kontroll ne spital po ne skemi gjykate kushtetuse po ben 3 vite ky thot un po mbroj kushtetuten qe te mos njomet e mbron ky e nxjer ne diell te thahet nga qe eshte njomur neper podrumet e qeverise Nje shtet nese nje ore eshte pa gjykat kushtetuse eshte grusht shteti po ti je nje i mare si Rama e Basha jeni te gjith nje lloj

 11. Kushtetuta e shqiperisë e bërë shpejt nga fatos nano ilir meta gramoz ruçi bashke me eksponent të tjerë në politikën shqiptare, bëjnë referendumin kundra ardhjes mbretit ,ju kujtohet si çirresh likja, do sillte më vonë bashkë me fatosin edvinin nga tenxheria e makaronave refugjat ipa punë në france e bëri kkryetar bashkie vodhi floririn u bë president me ndihmën e rilindjes se ramës kë të qaj kë të lë moj e bukura shqipëri,më shumë janë per tu qarë votuesit e thesit të miellit,,,dhe gazetarët lëpirës të destinuar për ti bërë keq vëndlindjes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.