• |
ide | kryesore

VIDEO/ Mjekët ia marrin valles, publiku irritohet me pamjet

Syri i Lapsit

Një staf mjekësor në Britani ka vendosur të bëjë një kërcim duke e xhiruar dhe postuar në rrjet në kuadër të solidarizimit me luftën kundër Covid-19.

Stafi mjeksor i sëmundjeve kancerogjene menjëherë pas kësaj video-je kanë marrë kritika të ashpra madje edhe janë kërcënuar nga familjarët e pacientëve që po kurohen në spitalin Leeds.


“Familjarët tanë po vdesin nga kanceri ndërsa këta mjekë ja nisin kërcimit” – ishte një ndër komentet më të shpeshta mbi videon.

Kjo nuk është hera e parë që një gjë e tillë ndodh pasi kudo në botë mjekët dhe inferermirët janë përfshirë në sfidat e TikTok si shenjë solidarizimi kundër pandemisë dhe si një ndër të vetmet mënyra që ata mund të argëtohen.

1 Comment

  1. Shenjë e amatorizmit ekstrem me të cilën është menaxhuar kjo krizë.

    Besim qorr te informacione Kineze ku në sitet e ashtu quajtura komplotiste lajmet vinin që në dhjetor.

    Perëndimorët morrën masat e para në mars dhe kërcejnë, këndojnë e duartrokasin kur njerzit vdesin në spitale.

    Të moshuarit në shtete si Franca as i kuronin fare por i lanë të vdeisin në azile.

    Kjo është e ardhmja Evropiane ku duam të vemi?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.