• |
ide | kryesore

Mbërrijnë në Shëngjin qindra persona nga vendet e prekura nga koronavirusi

Lajme, Të fundit

Në Shëngjin kanë mbërritur qindra persona që janë kthyer nga vendet e prekura nga covid 19. Sipas Top Channel ata janë akomoduar në Resort Rafaelo ku do të kalojnë periudhën e karantinimit për 14 ditë.

Ata janë sjellë nga aeroporti Nënë Tereza me autobuzë të Posaçëm për në hotelet në Shëngjin. Në ditët në vijim pritet që të vijnë të tjerë persona që do të kalojnë aty periudhën e karantinimit.


7 Comments

 1. OBSH-ja del me deklarate shtypi vetëm një here në dite, ndersa PD-ja del në deklarata shtypi cdo një ore dhe për cdo gjë që lidhet me Covid 19.

  Asnje opozitë në botë nuk prodhon politikē nga Pandemija me përjashtim të Lulzim Bashës, Sali Berishës.
  Aq rëndë e kanë situatën sa po nxjerrin Albana Vokshin të flas për Covid çdo ditë.

  1. Nqs ti komunist sufllaqengrenes ankohesh se po ben politike Basha, bastardi i Kristaqit jeyon me politiken ne kohe pandemie. Cdo pordhe dhe fende qe do te behet e njofton dhe shpall Kristaq Junior.
   Njerezit duhet t’i marrin leje nipit te Babapilos per te bere shurren dhe mutin, or fisshkerdhyer nga bolsheviket!
   Po ti mamin brigadiere do ta kesh pasur….

  2. Ti duket se lexon përditë vetëm ndonjë gazetë shqiptare që shan opozitën.
   Të siguroj që po të dish disa gjuhë e të hapësh në Google faqet e mediave europiane, do të kuptosh se nuk ka opozitë që të mos kritikojë veprimet e qeverive.

  3. Ky nuk eshte Komunist.

   Eshte i punesuar si Komentator me Rroge per Rilindjen.

   Ka me qindra si ky qe puneson Departamenti i Propogandes se Rilindjes.

   Lereni hajvanin.

   Ka gjetur pune, dhe patrullon portalet sipas porosise se Drejtorit.

   Ik ore gjej nje pune te fisme.

 2. Në çdo dalje publike si Rama ashtu edhe specialistët që komandon ai, kur pyeten se përse nuk po bëhen testime, përgjigja është se strategjia jonë është gjurmimi i të dyshuarve që kanë pasur kontakte me vendet ku virusi ka një përhapje të madhe..
  Po përse duhet të izolohen pëe dy javën këta të ardhur, kur normale do të ishte që në ditën e parë që futen të izoluar në hotele, të testohen të gjithë.
  Kush del nga testimi pozitiv, të vazhdojë karantinimin për 14 ditë në hotel e të tjerët që dalin negativ, të lejohen të shkojnë tek familjet e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu