• |
ide | kryesore

Pompeo bën deklaratën e bujshme: Kemi prova që virusi doli nga laboratori i Wuhanit

Lajme, Të fundit

Shtetet e Bashkuara vijojnë të bëjnë akuza të forta për Kinën sa i përket çështjes së origjinës së shpërndarjes së Covid-10. Deklarata e fundit vjen nga Sekretari amerikan e shtetit Mike Pompeo.

“Ka prova të shumta për faktin që koronavirusi nga dalë nga laboratori viroligjik i Wuhan. Kina ka bërë gjithçka ka mundur që të mbajë në errësirë mbarë botën” – është shprehur Pompeo.


Gjithsesi Pompeo nuk pranoi të thoshte nëse ai mendonte se virusi ishte lëshuar me dashje. Më herët ka qenë vetë Presidenti Trump që ka bërë kritika të forta për këtë çështje. Kreu i shtëpisë së Bardhë ka urdhëruar spiunët amerikanë që të mësojnë më shumë rreth origjinës së virusit.

Në fillim u tha se virusi doli nga një treg shpendësh në Wuhan, por tani po shtohen zërat se shkak mund të jetë nga një laborator hulumtues i viruseve aty pranë. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. Merrni dosjet e Kuartetit te politikaneve shqiptar:
  1-Sali Berisha,krimineli numer NJE i Shqioerise,sebashku
  te birin e tij,autorin dhe aktorin e 430 milion te CEZ-it…
  2- ILIR Meten, alias Ilir Floririn, sebashku me familjen e ti,..
  3-Lulezim Bashen familharisht
  4- Edi Ramen,familjarisht ..,.
  Dhe mos u hallakatni si vaji ne lakra qe e beni jo pa qellim
  per te zhvendosur vemendjen tone ,qe megjithese perpiqe-
  ni nuk e zhvendosni dot, dhe fokusoheni ne keto 4 figura
  qe sundojne ne politiken shqiptare qe prej 30 vjetesh

 2. O dobici i Kristaqit sa te paguajn kur punon jashte orari? Mos e shit bythen lire kerkoi sipas ligjit 150% te pages.

 3. O ju shpellkare me ne krye namyti juve ja u kane shkerdhyer mamate grate vajzat per 30 keta te kater ju prape i mbroni dhe mereni me mua qe po i denoncoj,ke qene i modh o Qazim Mulleti,kur ke thene ShpellKaret ne qytet Kombi ne Rrezik

 4. O Ethem Lalaj ik e pi ilacet se po rendohesh, sa per gruan dhe gocen kujdesemi ne qe ti na quan shpellkare megjithese ne kemi lindur ne qytet dhe ti ne fshatrat e Mallakstres. Ngaqe ne kemi kar te madh dhe ja kemi bere tet shoqe dhe vajze si shpelle pidhin, ti nga inati na quan shpellkare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu