• |
ide | kryesore

I kafshoi veshin 23 vjet më parë: Mike Tyson e Evander Holyfield sërisht në ring

F1, Sport, Video

“Një tjetër ndeshje me Mike Tyson? Nëse është për bamirësi po, por duhet të jetë ai që të ma kërkojë. E kam mundur dy herë dhe duhet të jem bullist ti kërkoj një tjetër ndeshje”. Janë fjalët e Evander Holyfield, legjenda e boksit e rivali historik i Mike Tyson. ‘Iron Mike’ nuk arriti kurrë ta mundte “The Real Deal”: humbi në 1996 me KO teknik e një vit më vonë për skualifikim (episodi i famshëm i kafshimit të veshit).Rikthimi i tyre në ring do të gëzonte të gjithë adhuruesit e boksit, por të dy tani kanë një moshë 110 vjecare së bashku (Tyson 53 vjec e Holyfield 57). Por kjo nuk është problem për kampionin amerikan: “Jemi të dy në formë të mirë dhe gati për të luftuar, nuk jemi budallenj. Mendoj se me ndeshjen e tretë mund të grumbullojmë shumë para për ti dhënë për bamirësi e për të paguar pjesën e mbetur të jetës sonë. Mike është shumë i shpejtë, por edhe unë jam e nuk do të qendroj në kënd duke e pritur”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu