• |
ide | kryesore

‘Dorëzohet’ Vuçiç: Kosova do e fitojë pavarësinë në gjithë territorin e saj, por jo prej fajit tim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ende mjegull në dialogun Kosovë- Serbi, tensione politike, ndërhyrje nga SHBA- BE si dhe një marrëveshje e fshehtë që po aludohet mes Vuccicc dhe Thaccit prej takimit të tyre të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Por deklaratat e Vuccicc janë tejet kontradiktore.

Sot Presidenti serb tha se nuk ka marrëveshje të fshehtë, pra ajo që do të ccojë në ndarje të territoreve. Më parë Vuccicc pranoi se nuk do të jetë ai që do të firmosë njohjen e Kosovës dhe i propozoi serbëve të zgjedhin një President tjetër nëse duan këtë gjë.


Kurse 3 ditë më parë një video në mediat serbe gjatë një intervistë Vuccicc thotë se Kosova do e fitojë pavarësinë në gjithë territorin e saj dhe për këtë fajtor nuk do të jetë ai si President.

8 Comments

  1. YMER GELBAZA DHE ALEXANDER VUCIC PO PALLOHEN DHE BATON HAXHIU ESHTE BERE GJELOZ thotë:

    HASHY THAQI ISA MUSTAF BATON HAXHIU DHE EDI RAMA ,DO TE MBESIN SI ZAGAR TE TREDHUR DHE TE TURPERUAR NE HISTORINE E KOMBIT SHQIPËTAR ,

  2. ky i pështyu ne surrat BEse per ca maska kineze…i quajti edhe vëllezër, pardje lutej e qurravitej per Serbine ne BE! Paska dhe me keq se ky soji jone!!

    1. POR TE PAKTEN E BENE PER TE MIRE TE POPULLIT TE TIJE . DHE JO SI KETA TANET QE ARMIK SHOHIN PIKERISHT POPULLIN E TYRE . I KE INAT JEPU HAKUN.

  3. Prokuroria e Posaçme njoftoi dje se ka nisur hetimet për disa ish-anëtarë të Gjykatës së Lartë dhe Gjykatës Kushtetuese, disa nga të cilët janë shkarkuar nga Vetingu për pasuri të pajustifikuara. Po cilat janë pasuritë që gjyqtarët nuk justifikuan dot me të ardhura të ligjshme, sipas Komisionit të Vetingut? Ish-anëtari Gjykatës Kushtetuese Gani Dizdari është pjesë e listës së ish-gjyqtarëve që po hetohet nga SPAK. Dizdari, në bazë të hetimeve nga Komisioni i Vetingut, nuk justifikon një apartament në Tiranë, depozitë 5.272 euro, tre hua në vlerat 23.000 euro, 36.000 euro, 20.000 euro, makinë të blerë 900.000 lekë, 15.000 euro shpenzime për mobilimin e apartamentit si dhe 19 këste pagesa qiraje.

    Ish-anëtari i Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca, i njohur si gjyqtari që mbylli dosjen e 21 Janarit si dhe për certifikimin e përmbysjes së zgjedhjeve për Bashkinë e Tiranës, në 2011, duke shpallur fitues Lulzim Bashën pas fitores së Edi Ramës me një diferencë prej 10 votash, është shkarkuar pasi ka fshehur një makinë, ka bërë deklarime të pasakta për pasuti të tjera, nuk justifikon 1 392 336 lekë, ka bërë deklarim të rremë në lidhje me çmimi e blerjes së një garazhi, ndërsa bashkëshortja dhe fëmijët kanë pasuri të tjera. Tom Ndreca po hetohet nga SPAK-u.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu