• |
ide | kryesore

Analiza/ Veliaj, maska e punëve të pista të Ramës

-Instant, Kryesore, Lajme

Përditë e më shumë po bëhet e qartë se Erion Veliaj shërben si rrufepritëse e punëve të pista të Edi Ramës. Sa herë kryeministri gjuhet më baltë, kryebashkiaku nxjer kokën përpara për ta marrë ai njollën në fytyrë.

Kështu ka ndodhur edhe këtë radhë kur Rama ka zgjedhur një tjetër manovër për vazhduar planin e vjetër të shembjes së Teatrit Kombëtar duke e kaluar atë në pronësi të bashkisë së Tiranës. “Lali” jo vetëm që ka marrë mbi shpatulla detyrën, por po sakrifikohet edhe duke bërë mbrojtjen publike të këtij akti. Ai po replikon me presidentin, me aktorët që i quan të opozitës dhe po mbron me mish e me shpirt rrënimin e kësaj pasurie të historisë sonë.


Në fakt, gjithkush e di se Veliaj nuk ka asnjë lidhje me këtë veprim. Ai fillimisht ka qenë kundër kësaj nisme dhe në rrethe të ngushta thoshte se kjo është një cmenduri. Rama e ka nisur këtë plan që në 1998, kur ende Veliaj as nuk kishte dështuar me “Mjaft”, as nuk ishte fëlliqur me 12 mijë votat e G99. Pra të gjithë janë të ndërgjegjshëm se ai po shërben si maskë e shefit.

Dhe kjo nuk është një gjë e re.

Ai të njëjtën gjë ka bërë duke vendosur në mënyrë absurde tek parku i liqenit memorialin e “viktimave të grushtit të shtetit”, që Ramës i ishte kërkuar nga Erdogani. Të gjithë e dinë që kryebashkiaku nuk ka asnjë lidhje me autokratin turk e megjithëatë ai e mori përsipër këtë njollë publikisht duke ngritur në park monumentin dhe duke emëruar rrugën 15 korriku.

Lexo më tej:

Ping pong bashki qeveri/Askush se mban përgjegjësinë për monumentin që Erdogan ngriti në Tiranë

Të njëjtin rol mori përsipër ai edhe në komunikimin për unazën e Re, pasi Ramës i shpërtheu skandali i tenderit me dokumenta të fallcifikuara.  Veliaj bëri cmos për ta tërhequr urrejtjen rreth vetes duke përdorur fyerje raciste ndaj atyre që kishin zbritur si zaptues në Tironë.

Por, skena më e neveritshme e bythlëpirjes është ajo kur Rama e degjeneroi në sy të kamerave pasi e urdhëroi të lyente shkallën e një pallati që në ora 4 të mëngjesit. Si një njeri me stomak të fortë Erioni e kapërdiu ofendimin, madje më pas doli dhe dha edhe intervistë tek Luana Vjollca se Kryeministri se kishte pasur me të por me administratrorin e asaj godine.

Mos i humbni memet/ Tërmeti që i nxorri bojën llustraxhiut Veliaj

Qesharake, kapet sërish në mashtrim/ Si po vazhdon ti dali boja llustraxhiut Veliaj

Raste të tilla ka pa fund dhe enumeracioni i tyre nuk shton asnjë gjë në portretin tashmë të skalitur të kryebashkiakut.

Por pyetja që shtrohet është pse e bën ai këtë?

Përgjigjja e atypëratyeshme është se ai synon vendin e Edi Ramës. Dhe mënyra më e mirë për ta arritur atë në partinë socialiste është servilosja ndaj shefit. Në këtë kuptim Veliaj po ndjek rrugën e atij, të cilit në fund do ti ngulë thikën.

Ai jo vetëm ka kopjuar trajektoren e Ramës duke filluar me bashkinë e Tiranës dhe pushtetin financiar multimilionësh që buron prej saj, por po adopton edhe sjelljen e tij. Rama e bëri përpara jo vetëm duke iu servilosur Nanos dhe Metës, por imagjinoni, edhe Pandi Majkos ato kohë që qe kryeministër. Të gjithë e mbajnë mend si qe pro Majkos dhe pastaj e lëshoi sa humbi kongresin kundër Nanos. Të gjithë e kujtojnë si u reshtua pro kryeministrit Meta duke u tallur me të papunin Robert Camcakizi, të cilit pastaj iu ngjit si camcakiz me lule në duar në Korfuz për ti kërkuar falje. Të gjithë e kujtojnë si garoi me Nanon në sfidën për kreun e PS duke iu lutur socialistëve që e linin jashtë dyerve: ‘Unë nuk jam një axhami”.

Armand Shkullaku: Erjon Velija, si qeni i Kasharit

Dhe pas shtatë vitesh mundime Rama kapi kreun e PS-së.

Këtë rrugë po ndjek edhe Veliaj, i bindur se për të bërë karrierrë në këtë parti, nuk ka rëndësi të jesh i besueshëm për publikun. Më e frytshme është të shërbesh si leckë për shefin. Prandaj dhe “Lali” po bën rrufepritsen e baltës që hidhet mbi Ramën. Ai synon vendin e tij.    

©Lapsi.al

43 Comments

   1. Do votojne populli vezhderr socialist si perhere.

    Plehrat votonin enverin edhe ne 1992 moren prape 500 mje vota , jo me lali erin… mos ia qaja hallin . ka plot qe votojne per partine . edhe bar do hame edhe …ar do hame dhe lali erin do e bejme kryeminister

    1. tamam, kesaj i referohesha tek komenti pare. Me G99 smori asgje se tek ne njerezit votojne partine e po kshu do ulin kokat e do shkojne te gjith ne rradhe qe te bejn Veliajn kryeminister. Per Bashen bejn po kshu, vetem se delet qe votojne Bashen (lexo PD) jan me pak se delet qe votojne Veliajn (lexo PS)

 1. Edi Rama i Pare ky kokerr torollaku,
  nga pas e ndjek ky kokerr rrenacaku,
  ka dhe qejf ti therrasin “Lali” ketij tipi,
  kur eshte origjinal fiks, ai – Uriah Hipi,
  pra pa e zgjatur fare sot ky soj Ervelia,
  meriton cmimin si – Miss Demagogjia!

 2. Po lali dhjeri eshte uturaku I Ed boles ,po ben dhe si trim pale ,te udheheqi Tiranen nje milionshe nje pervers I tille ,epo kjo si falet Tiransve ,nje lloj lapere qe Shqiperia ska per ta pare kurre,tip I peshtire ,pervers ,I degjeneruar , bythelepires, hipokrit mashtrues,vemje e dale nga jashte shqitja e Sorrosit.

 3. Ashtu eshte ,Veli mamaja biles nuk eshte maske por bashkehajdut me Ramen.
  Por kjo eshte nje tradite e vjeter e Shqipetareve,psh Basha erdhi kryetar duke vjedhur votat dhe pervecse vodhi me kunatin dhe familjen berisha ,nuk beri asnje pune te dobishme.Desh harrova,vjehrri i Bashes vodhi dhe detin .
  Kjo menyre udheheqje eshte shume vjeter,pse psh Veli hajduti do te thoshte “nuk e prish teatrin” dhe do te merrte lavderimet e Bashes apo te Shkullakut.
  .
  Pranoj qe 100 here ta vjedhi te gjithe teatrinVeli mamaja se sa ta vjedhi Basha me Shkullakun sepse gjithsesi do te vidhet,Te pakten nderton nje gje ,por keta sarhosh si Basha vodhen dhe nuk ndertuan asnje nevojtore.

  1. Nëse të bie puna që të udhëtosh në Rrugën e Kombit që e ndërtoi Basha mbrenda 2 vitesh e të kalosh tunelin 5 kilometrash të Kalimashit, nëse je me diare, ke mundësi që të gjesh edhe në tunel ndonjë hale.
   Hallahile nuk paske udhëtuar asnjëherë jashtë Shqipërisë me pasaportat biometrike Shengem, pa qenë nevoja që të shkosh në ambasada për të kërkuar vizë ?
   Është po Basha që reaizoi këtë ëndër të vjetër të Shqiptarëve të izoluar për gati 70 vite nga bota.
   Nuk po të them pët pranimin në NATO se ndoshta yt atë të ka mësuar ta shohësh NATO-n si armikun e partisë.

  2. bobo sa rende

   vjehrri bashes vodhi detin bobo

   cilin det ate qe po paguajme 13 milion euro ne strasburg , o fugshpums?

   te shpetim gjikes ?????

   bobo sa rende!!!

   pranoje te keqen vjedhjen pranoje , se do beje dicka 🙂 , po pervecse do behet i pasur do behet nje teater. nderkohe qe me ato leke behet nje i ri ne vend tjeter dhe nuk ka korrupsion

   pranoje vjedhjen se karin do marresh , te behet qejfi se do te vidhesh vazhdimisht

   fuggris i vogel, e keni me qejf hajdarin ee .. -)

 4. Bej edhe nje analize per Bashen dhe te shohim se kush eshte me bythelepires ndaj shefit,te pakten Veliaj punon dhe po ndryshon Tiranen perdite,po Lul tollumbja ja futi gjumit 4 vjet dhe akoma nuk eshte zgjuar….

 5. Nje Blush, apo kaush, si gjithenje nje emer humbur, na komentojne per te metat, apo edhe shpifin me stilin Ramist te shume fjaleve pa kuptim, me qellim, qe te justifikojne edhe keta sorollope rilindasish qenien e tyre si sevo, apo lepires te bythes se te dyve , Per votat qe na paska vjedhur gjoja Basha, i kujtoj ketij zhurmuesi, te shohe e te marre zgjedhjet per bashkine e Tiranes, te vitit2001 se si e demaskoi miku i tije i sotem Ngjela, per masakren e vjedhjeve e blerjeve te votes nga super kllouni Rama, edhe ne zgjedhjet e tjera pas tyre, perseri super hajduti Rama i transformoi, e vodhi votat e qytetit te Tiranes, pome vjedhje. Bashibozuke kuqale….ju jeni krijuesit, e zbatuesit se si vidhen e blihen votat, per kete keni padi te shumta, . Persa i perket puneve ne bashki, vetem ju qe keni vjedhur, e transformuar Tiranen ne beton, e dini se perse e keni bere, per kete eshte fakti i njezet perqindeshit, e vazhdimi me hipokritin Te perkedhelurin Lali Eri, Lavatricet e partise, apo perfaqesueseve tuaj, mos u mundoni tena i nxirrni si punetore, por si sabotetore. Ju pranoni qe ta vjedhin keta Teatrin 10 here, cfar llogjike, me mire ta thote nje idit i ditur, sa nje horr kuqal, sepse kjo dihet qe per te vjedhur, jeni kapot euro ballkanik me te tera menyrat e format, por qe jeni shpirte katile e bastarde te demokracise se rrejshme qe na keni imponuar ju kelyshe te pas aredhsve kuqale. Me teatrin do hani kokat e njeri tjetrit, kjo eshte e sigurte, sepse ne shoqerine e vellezerve hajdute, aty te shpie rruga, e atehere do e kuptoni se kush jane, kane qene, por e mire eshte qe mos ti kemi me.

 6. Nje Blush, apo kaush, si gjithenje nje emer humbur, na komentojne per te metat, apo edhe shpifin me stilin Ramist te shume fjaleve pa kuptim, me qellim, qe te justifikojne edhe keta sorollope rilindasish qenien e tyre si sevo, apo lepires te bythes se te dyve , Per votat qe na paska vjedhur gjoja Basha, i kujtoj ketij zhurmuesi, te shohe e te marre zgjedhjet per bashkine e Tiranes, te vitit2001 se si e demaskoi miku i tije i sotem Ngjela, per masakren e vjedhjeve e blerjeve te votes nga super kllouni Rama, edhe ne zgjedhjet e tjera pas tyre, perseri super hajduti Rama i transformoi, e vodhi votat e qytetit te Tiranes, pome vjedhje. Bashibozuke kuqale….ju jeni krijuesit, e zbatuesit se si vidhen e blihen votat, per kete keni padi te shumta, . Persa i perket puneve ne bashki, vetem ju qe keni vjedhur, e transformuar Tiranen ne beton, e dini se perse e keni bere, per kete eshte fakti i njezet perqindeshit, e vazhdimi me hipokritin Te perkedhelurin Lali Eri, Lavatricet e partise, apo perfaqesueseve tuaj, mos u mundoni tena i nxirrni si punetore, por si sabotetore. Ju pranoni qe ta vjedhin keta Teatrin 10 here, cfar llogjike, me mire ta thote nje idit i ditur, sa nje horr kuqal, sepse kjo dihet qe per te vjedhur, jeni kapot euro ballkanik me te tera menyrat e format, por qe jeni shpirte katile e bastarde te demokracise se rrejshme qe na keni imponuar ju kelyshe te pas aredhsve kuqale. Me teatrin do hani kokat e njeri tjetrit, kjo eshte e sigurte, sepse ne shoqerine e vellezerve hajdute, aty te shpie rruga, e atehere do e kuptoni se kush jane, kane qene, por e mire eshte qe mos ti kemi me.

 7. Ej , Fakti qe Basha nuk dha leje per pallate , sic ben kjo dyshja . rama me lali dhjerin , nuk do thote qe basha sberi asnje pune .

 8. Postimi i plotë i Manjanit

  I pazgjedhuri kryetar i bashkisë Tiranë, sa herë flet për historinë tregon se sa i paditur është.

  Tapë topi duket të ketë dalë nga arsimi bazik 8 vjeçar. Analfabet funksional. Natyrshëm nuk mund të kishte një profesion në jetë një tapë topi i tillë.

  Por 8 klasë të rregullta duhet ti mjaftonit të lexonte e të kuptonte të paktën historinë e qytetit ku e kanë vënë të shërbejë.

  Vojo Kushin e dinte si të vrarë nga gjermanët. Teatrin Kombëtar e di si vend qejfi fashist. Madje teatrin e di si landfild të bashkisë që mund të bëjë çtë dojë!!! Është e tepërt të kërkosh nga tapa e topit që ska as punë e as kompetencë me objektet e trashëgimisë kulturore e historike që e tejkalojnë Tiranën.

  Nuk ka e as mos prisni të ketë turp kur lëshon aq rrjedhshëm grumbuj fjalësh që tregojnë se sa i paditur është për Tiranën dhe historinë e saj.

  Në thelb padituria e tij përdorët për të shprehur denë propagandistike se : “Tiranën e themeloi Edi Rama”.!!

  Dhe i padituri tapë topi nuk është se nuk e beson këtë marrëzi.

  Në fakt paditurinë nuk e ka vetëm me historinë për me çdo fushë tjetër. Psh kopaçja që ka këputur në varrimin e të ndjerit Maks Velo tregon njohuri ekstremisht të varfra nga aritmetika (matematika jo e jo). 6 vitet e vështira të të burgut të Maksit i dolën gjysma e jetës së tij 85 vjeçare. Sipas artimetikës së tapës së topit i ndjeri ndërroi jetë 12 vjeç!!!

  Pfffff. Tapa e topit fyen të gjallë e të vdekur sa herë flet.

  I padituri zakonisht mëshirohet, por kur është në pushtet nuk meriton mëshirë.

  I padituri në pushtet është qënia më e ligë që bën dëmin më të madh.

  Hall i madh është me këtë takëm të paditurisht që, ashtu si pleshti rrinë në bythë të kalit e shesin pordhë që tërheqin karrocën. Ndërkohë si çdo parazit bën dëm pa dyshim…

  19

 9. Ky legeni i bashkise, pati thene edhe qe ne dhjetor te 1990 e kishte kuptuar qe Rama do behej politikan i madh, nderkohe qe ne ate periudhe Rama ka qene ne Korfuz. Ky do merrte titullin doktor profesor per per perdorim llape ne bythen e shefit, nese do kishte nje doktorature te tille

  1. joooo e ke gabim, jo vetem aq, por edhe bustin e dulles e hodhi rama, e ma men kur o i bote shurren pasi e hodji ????

   je cun i ri nuk i di ca gjona ti… 🙂

   Po bitellsat , i ma mend, per here te pare rama i ka sjell ne shqiperi, tek artet.

   ca thu vlla , dihet ai muhabet

   atje ne qytet studenti rama ishte sic ka qene tek themelimi i partise ne 1941, ne nje rrugice te ngushte tiranaseu themelua partia jone ,: Rama enveri dhe ramizi kaq . kta te tre ishin, dartanjani dmth mehmeti ia beri vetes , skishte faj rama 😀

   pastaj e ma mend, ishte rama tek nendetesja 105 bashke me ndrek lucen, ca thu o vlla, ehu !

   biles edhe vasil lacin rama e ka bo gati per te shti tek viktor emanueli!

   bile bile edhe bert ndreniken rama e ka bo aktor te madh tek filmi perralle nga e kaluara (gjynah i shkreti se ka rrjedh nga mosha)

   ca thu o vlla, rama eshte me i madhi ne vend, ai i bo te gjitha..

   edhe golin me dore te maradones rama e ka bo

   pyte lalin erin pyte ca do te thote, pyte i her se e ke bast te fitum

   Rama o vlla

 10. Prokuroria e Posaçme njoftoi dje se ka nisur hetimet për disa ish-anëtarë të Gjykatës së Lartë dhe Gjykatës Kushtetuese, disa nga të cilët janë shkarkuar nga Vetingu për pasuri të pajustifikuara. Po cilat janë pasuritë që gjyqtarët nuk justifikuan dot me të ardhura të ligjshme, sipas Komisionit të Vetingut? Ish-anëtari Gjykatës Kushtetuese Gani Dizdari është pjesë e listës së ish-gjyqtarëve që po hetohet nga SPAK. Dizdari, në bazë të hetimeve nga Komisioni i Vetingut, nuk justifikon një apartament në Tiranë, depozitë 5.272 euro, tre hua në vlerat 23.000 euro, 36.000 euro, 20.000 euro, makinë të blerë 900.000 lekë, 15.000 euro shpenzime për mobilimin e apartamentit si dhe 19 këste pagesa qiraje.

  Ish-anëtari i Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca, i njohur si gjyqtari që mbylli dosjen e 21 Janarit si dhe për certifikimin e përmbysjes së zgjedhjeve për Bashkinë e Tiranës, në 2011, duke shpallur fitues Lulzim Bashën pas fitores së Edi Ramës me një diferencë prej 10 votash, është shkarkuar pasi ka fshehur një makinë, ka bërë deklarime të pasakta për pasuti të tjera, nuk justifikon 1 392 336 lekë, ka bërë deklarim të rremë në lidhje me çmimi e blerjes së një garazhi, ndërsa bashkëshortja dhe fëmijët kanë pasuri të tjera. Tom Ndreca po hetohet nga SPAK-u.Kush han buke ben dhe therrime,por ka qe nuk hajne buke dhe prape bejne therrime

  1. Do dyhej te kishte filluar herimet edhe per Dvoranin qe e kaloi vetingun pavaresisht se “kishte harruar” te deklaronte 10 milione leke te reja.

  2. ore me adriatik llllane cu bee ,

   apo iku si lajm Tiku,

   mos e rruj se do e marre dosjen artamarku 😀 😀 😀

   arta gjytyrymja hahahahha

   arta 69-shja e ulsiut

   Nivel ordiner si 2 leksha lagjesh keni perfundu vari K komplet

 11. Po punon vertet kodoshi partizan i vocerr Velo, ashtu sic ka punuar ahere kur sic thoshte, shiste fiq…dhe beri dy dasma me pensionin e mamakes tij.

   1. TANI QE ME KUJTOHET KE TE DREJTE . NJE E BERI TEK KALAJA E GJIROKASTRESH NJE NE PEZE DHE TJETREN ME GAI 700-800 VETEN NE TIRANE . NEJSE , E KISHTE HALLAL SE E KA PAS PLAKEN PARTIZONE SEMAFORI .

 12. ky Xixa dhe i paemer qekan isoj .Neise pseudonimet nuk e mbulojne dot mutin qe je ju rrjedh
  Nqs ka kryetar bashkie me i paafti dhe me qulli,me hajduti eshte Basha.
  Kunati i8 Bashes fitonte te gjitha tenderat dhe asgje,Tirana u qelb nga ky Idiot.
  Po ky Bashe e mori ne qafe PD,e shpartalloi fare,eshte kokrra e dembelit dhe qylit.
  Teatri mund te mos vidhet psh nqs Rama ja shet Bankes se Shtetit peer 40 milion euro ,njelloj si Berisha shiti hotel dajtin per 30 milion euro bankes se shetit
  Teatri do vidhet se do vidhet mos nga Rama apo Veliaj por nga Basha apo Berisha.
  Duhet te bejme ballancen se kush do te vjedhi me pak dhe se kush do te ndertoje me mire.
  Psh ,Shqupi u vodh me nje vendim te Saliut apo poerto romano iu dha Fazllicit apo gjiri i lalezit u vodh nga Meta.
  E gjith shqiperia eshte vjedhur.Shikoni keshtjellen e Metes dhe do ta ndjeni vehten nje cope lecke.
  Vjedhja na ben mire.

 13. Nëse të bie puna që të udhëtosh në Rrugën e Kombit që e ndërtoi Basha mbrenda 2 vitesh e të kalosh tunelin 5 kilometrash të Kalimashit, nëse je me diare, ke mundësi që të gjesh edhe në tunel ndonjë hale.
  Hallahile nuk paske udhëtuar asnjëherë jashtë Shqipërisë me pasaportat biometrike Shengem, pa qenë nevoja që të shkosh në ambasada për të kërkuar vizë ?
  Është po Basha që reaizoi këtë ëndër të vjetër të Shqiptarëve të izoluar për gati 70 vite nga bota.
  Nuk po të them pët pranimin në NATO se ndoshta yt atë të ka mësuar ta shohësh NATO-n si armikun e partisë.

 14. KOMEDI. MBREME DOLI E FOLI LALI FIQVE PER TEATRIN DUKE BERE SHURREN MBI BASENAT E UJIT.
  DYFISHOI TAKSAT PER TIRANEN.
  EDHE LEKET E SHQIPERISE U DERDHEN PER TIRANE.
  PO ME PALMAT QE U THANE CFARE U BE. TEK LIQENI TE VRASIN SYTE PEMET E THARA.

 15. Rama e bëri përpara jo vetëm duke iu servilosur Nanos dhe Metës, por imagjinoni, edhe Pandi Majkos ato kohë që qe kryeministër…..

  hahahahah

  fiks fiks

  edhe pandit i bente shkkrime , i lepihej, hahahahahahahaha

  kur e mendo se ca trapi eshte Pandi ,

  o sa kam qesh haaahhahah

  persoanzhe kaPS per zotin, ce do qe tani ska me lavatrice dhe trapa si pandi , ka personazhe si Termeti ne tepelene , kajmaku ne vore, gjushi ne durres, bushi ne kruje, ndoak ne lezhe, valdrin pjetri ne shkoderr, Roshi ne shkoder
  shukri brekbrimgrisuri ne peshkopi, qazoja ne qelbasan, dhe super kellira ne tirane.

  qeveria eshte mire, asnje figure te gjithe zara. e bejne ne breke kur i kercenon shullazi

  te keqen e pandit o bushat (ce pate fat)

 16. Me sa duket taktika e Veliajt per te marre kryesine e PS ka ndryshuar. Pavaresisht se haptas e mbron kryeministrin, komentuesit e porositur prej tij, kane filluar te flasin per vjedhje ne bashkepunim me kryeministrin, per punet e mira qe “ka bere” ne Tirane duke mbjelle grataciela ne vend te pemeve, duke ngushtuar rruget dhe duke eliminuar parkingjet per gjoja per rruge bicikletash etj. Meqe Veliaj ka bere kaq pune te mira, pavaresisht se ka vjedhur njecike si shume, le te kandidoje me nje sigel tjeter per kryetar bashkije ose edhe per kryeminister dhe jo me siglen e PS ku votuesit edhe gomarin e Nastradinit te kene kandidat do e votonin, e te shohim sa vota do marre.

  1. ore mmos e thuj me zo te larte se te degjoi Rama dhe po ve noi gomar me gjithe mend ne Tirane.

   me e bukura do jete e do zgjidhet kryetar, 🙂 njesoj si Lali Eri

   Do behemi gaz , me meme ne internet:

   Albania, Tirana kryeqyteti me kryetar nje gomar!!!!

  1. Hej Ethem Lalaj oj Gomarica madhore, dil se po ta shajne mamane, ktheu ne origjine si Ethem Lalaj ose si MH (Mut Hengersi) se si i paemer te doli boja. Ahahahaha..

 17. Nje loqe ketu thote qe basha ka bere rrugen e kombit tynel 5km dhe 7 ira te pa perfunduar me kosto rekord 1.3 miliard euro,nga kjo shume u vodhen 250 milion euro me nje rruge 60km Arben Mece e denoncoj me dokumenta por lulushi si i biri salihut shpetoje me raport mjeksor dhe nuk u paraqit ne gjykate,gjykatesit sot jane nen hetim nga spaku,basha vodhi sa desh dhe rruga nuk perfundoje,more vesh o loqja lulushit

 18. Policia gjermane thotë se më shumë se njëqind njerëz janë arrestuar në protesta kundër masave kufizuese të vendosura për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pasi disa nga mitingjet e mbajtura të shtunën u shndërruan në dhunë.

 19. O te mavijosur komentusa ,po sa rende u ka shkerdhyer Sala dhe Basha ,sidomos Sala qe ka 7 vjet qe ka ikur dhe juve ju dhemb suma akoma,dhe tani skeni pune tjeter vec tja mbani ne goje Sales dhe Bashes ,po deshet ma mbani dhe mua.

 20. Ti beni ke shtate vjet qe ja mban ne goje salihut e lulushit,me perpara ja mbaje ne bythe se te kishin neper zyrat e shtetit,tani droge ska me por ti je nje kelysh kurve ke nxjerr motren dhe vajzen neper koridoret e shqupit qe te kenaqen shpellkaret e rinj te lulushit duke mos i lene ne harrese shpellkaret e vjeter te salihut,ke fituar goxha para keto shtate vite o beni,motra dhe vajza punojne mire e fort

 21. Salih karaxhic berisha president nga trashigimtari ramiz alia marveshja e Triestes 92 berisha humb zgjedhjet lokale pastaj vjen,shkatarrim i prones publike per skrap vjedhje92-94,rrezohet kushtetuta e familjes berisha me vote nga populli,95-96lulzim i kapitalizmit berishian Piramidat vjedhje e 2miliard dollare popullit,salihu 96 fiton zgjedhjet me vjedhje ne 96% te votimit,janar 97 fillon luften veri jug hapen te gjitha pikat ushtarake ku mbahej armatim shteti i berishes shkermoqet per tre muaj,vriten nga shpellkaret e salihut 3000 njerez ne te gjithe vendi,europa vendos ardhjen e nje force ushtarake nga 18 vendet be,salihu kerkon te arratiset,por me ndihmen e izetit mbyllet ne presidence deri ne marveshjen e detyryshme te 9 marsit,97 zgjidhet president nga kuvendi i votave te vjedhura per se dyti,grusht 97 largohet nga presidenca si kriminel,5 vjet reprezalje i te gjithe atyre qe krijuan pd,reprezalja u be nga krahu i djathte gazidede,98 vrasjen e azem hajdarit dhe organizimin e grushtit te shtetit vjedhjen e tankut ne garde dhe mbajtjen dy muaj para selise se pd,salih humb zgjedhjet rresht lokale e parlamentare,2005 mbas marveshjes me nanon e meten vjen ne pushtet si i rinuar,por vesi del me shpirtin,projekti i shkatarrimit fillon fuqishem dhe ne qeveri afrohet Serbi Damir Fazllic qytetet bregdetare filluan shkatarrimin dhe vjedhjen e pronave,2007 filloje Vjedhja e shekullit rr kombit 60 km rruge 1.3 miliard euro,2008 gerdeci 30te vdekur 300 te plagosur dhe 460 shtepi te shkatarruara bilanc Lufte kjo ben qe hollivudi te bej film per Sy peshkaqenin e salihut,2009zgjedhje te vjedhura dhe kualicion me floririn Meta kater vjet Korrupsion gjigant i dyshes berisha-meta cez tia ndertime pa fund ne vijen bregdetare lufte me pronaret e tokave,2011 vrasje per kenaqesi te salih karaxhic berisha i ndihmuar nga lululzim basha etj te kater qytetareve me duar ne xhepa,salihu deklaron se do vriste dhe 300 njerez,maj 2011 vjedhja e zgjedhjeve ne tirone nga i gjithe shteti polici ushtrine shik shpellkare te ardhur nga kosova,romet komunistet kqz gjykata shkalles pare e apel ne funksion te salih karaxhic berishes dhe ne fund basha me dhune e kurbanin e nje dashi behet kryetar bashkie,2011-2013,erdhi fundi 467 koncesione te dhena nga salihu,kapja e drejtesise qe do ti sherbente pas largimit te pushtetit si nje Qen te ngordhur,7 vjet qe vjell e vjell vrer,qe kerkon Gjak kudo shikon varre arkivole,kerkon revoluciono demokratiko komunisto,ne vija te pergjitheshme ishin krimet e salih karaxhic berisha.

 22. S’kane faj keta jo!!
  E ka fajin ky popull i degjenerum. Sa me shume i ve shkelmin te fyti, aq me shume te adhurojne. Miler i dhjere…..

 23. Përshëndetje. Pse jam këtu…epo doja të thoja, ju lutem më mësoni për politikën! Këto ditë spo kuptoj çfarë të besoj e çfarë të them…

 24. Po e lexoj njemer te vjedhur te nje profesori, te cilen guerrilasi kuqal e perdor per fshehje,,,,mire e ka se keshyu dine te bejne.Po te jeshe ai qe komento me kaqe siguri, duke shpifur se Basha na qenka hajdut i madh, na thuaj ndonje kontrate, apo mareveshje qe eshte bere defakto qe te na mbushesh mendjen, por ti me emer hajdut, je dhe me shume se shoket e tua hajdut, sepse eshte stili, hajduti, therret,,,kapeni hajdutin. Kjo eshte stilii e metoda tuaj, kaqole te portalit, me levozhga qe nuk i hane as dhite ,Prandsaj mos i meshoni kometeve me shpifje e llafollogjira, por shih kete, apo keta te dy, beja llogarite, se si, e qysh , e ku i kane e pastaj komento duke lehur me inatin e idiotit qe ke ne krye te partise, e fatkeqesisht e kemi krye maskarain e ketij shteti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu