• |
ide | kryesore

Një prej këngëve të Mozzik bëhet pjesë e serialit më të ndjeur britanik

-Instant, Paparazzi, Slider

Në një prej serialeve britnike të quajtur “Gangs of London, përveç se flitet për një bandë shqiiptare si dhe disa prej aktorëve janë shqiptarë, së fundmiështë bërë pjesë edhe Mozzik. Por jo fizikisht, një prej këngëve të tij e titulluar “Ghetto” është bërë pjesë e këtij seriali. “Gangs of London” i zhanrit dramë-aksion, i prodhuar nga Pulse Films & Sister ka në qendër të tij rivalitetin mes bandave dhe organizatave kriminale në Londër, ku përfshihet edhe një bandë shqiptare.

Aktorë të bandës shqiptare janë Orli dhe Eri Shuka, çift në serial dhe në jetën reale. Ata luajnë rolin e Luanit dhe Mirlindës të cilët drejtojnë bandën shqiptare. Nebal Basani luan rolin e Tarik Gjelajt, krahu i djathtë i Luanit. Aktorja Arta Dobroshi luan personazhin e Florianës, Chloe Sulaj është në rolin e Bukuroshes, Azra Rexhepi në rolin e Elirës dhe Florist Bajgora në rolin e Besmirit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu