• |
ide | kryesore

Basha: “Po preku teatrin sulm mbi Surrelin, vilat e oligarkëve dhe qendrat tregëtare”. A e ka seriozisht?

Arkiva, Kryesore, Lajme

Lulzim Basha ka reaguar me fjalë ashtu sikurse i takon liderit të opozitës në një vend të kapur nga një bandë autokratike. Pas takimit me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit ai ka qenë i ashpër për atë që e ka quajtur një kapërcimi i vijës së kuqe, një akt lufte që do të ketë përgjigjen e merituar: “Nëse ky pushtet do t’i shikojë deri në fund marrëzisë për ndezjen e zjarrit te Teatri ta presin popullin te çdo institucion i uzurpuar, në Surrel dhe në qendrat tregtare dhe objektet luksoze të oligarkëve të lidhur me krimin e organizuar. Akti i luftës do të ketë përgjigjen e merituar”! (video poshte)


Lexo me tej:


Basha: Prishja Teatrit është një akt i pastër lufte, do të ketë përgjigjen e merituar në Surrel!

Ai nuk ka folur vetëm për sulm ndaj institucioneve, por edhe ndaj qendrave tregëtare dhe vilave të oligarkëve.

Ndonëse, fjalët e Bashës ngërthejnë të vetmen rrugë që i ka mbetur shumicës së vjedhur për të reaguar ndaj një grushti grabitësish, pyetja që shtrohet është nëse lideri i opozitës e ka seriozisht. Sepse ai ka abuzuar shumë me fabulën e bariut që bërtet: “Ujku, Ujku”. Sepse pasi i ka bërë thirrje njerzve për mosbindje civile ai më pas është tërhequr me parrullën: ” Dhuna i shërben Edi Ramës”. Pasi nxiti protestat e fuqishme në kohën pas djegjes së mandateve, ai u pendua madje kur u ul në tryezën e reformës me Gjiknurin, u tall me ‘revolucionarët që e kritikonin nga pozicione radikale.   

Berisha hapur kundër Bashës: “S’duhet humbur kohë me Ramën, duhet rrëzuar me revolucion”

Edhe tani në kohën e pandemisë ai theksoi se qasja e re e opozitës nuk është ajo radikale.

Po a ka gjë me ekstremiste sesa të bësh thirrje për të shkuar tek shtëpia private e Ramës, tek vilat personale të oligarkëve tek qëndrat e tyre tregtare?

Janë pikërisht këto oshilacione që të bëjnë të mendosh nëse lideri i opozitës ishte serioz kur foli pas takimit me përfaqësuesit e Aleancës. Edhe më të mëdha bëhen pikpyetjet kur mendon se ai të tilla qëndrime ka mbajtur edhe gjatë çadrës deri në marëveshjen e 18 majit, edhe kur u vu trau tek Rruga e kombit, edhe kur tha se nuk do ketë votime në 30 qershor edhe kur tha se nuk do prishen shtëpitë tek Unaza e Re. Prandaj shumëkush sot ndonëse i jep të drejtë fjalëve që basha thotë, shpreson që teatrin ta ruajë zoti.

©Lapsi.al


48 Comments

 1. Qe duhej nje pergjifje e forte, kjo eshte e padiskutueshme dhe, me sa duket Basha po ben nje thirrje populiste per t’u bashkuar kunder ologarkeve. Eshte e qarte qe durimi ka vaktur aty ku nuk mban me dhe kollaj mund te shpertheje. Nese e ka me institucionet e uzurpuara, nuk eshte ndonje problem i madh sepse dihet qe asnje institucion nuk ka te zgjedhur por te emeruar. Por kjo thirrja kunder qendrave tregtare ngjason pak me ate batuten e kryeministrit per shitjen e pasurive te patundeshme per te paguar punetoret. Vetem nese Basha di dicka qe njerezit nuk e dine dhe do e lere per ta thene ne fund. Por edhe kjo nuk duket e drejte.

  1. Haha… Ky i Bashes eshte mesazh qe teatri do prishet dhe ka marreveshje. Po me vjen vertet keq per teatrin dhe per ate pak qytetari qe ka ngel. Basha perfundimisht merret vesh symbyllurazi me Ramen

   1. Ate mendova dhe une. Pazari eshte bere. Zakonisht kur ky kaqoli e ngre zerin, do ti shpetoje nje situate te cilen e di shume mire qe do ta vere ne veshtiresi. Ky thjesht do tju thote artistve qe ja une jam me ju , pooor …. KULLA E BARIT DO TE DIGJET.

  2. Bullshits.. Hahahahah Luli revulucionar.
   Gati idiotat ta besojn. Ta besojn si per, REPUBLIKEN E RE. PER ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT. PER UNAZEN E RE. Me lulin gjithmon del fitues. Mbajeni ta gezoni.

  3. Po pse akoma nga luli e rama prisni o te mjerre. Po nuk moret fatet ne dore e tiu tregoni vendin njeher e mire, batakçinjte do vjedhin, plaçkisin e shembin çfare tu doje trapi. Po nese rinia tregohet me nerv e dinjitet do masin bythen mire ata qe do pretendojne ta udheheqin kete vend ne te ardhmen. Ndersa keshtu e lagu se lagu vetem perçarje dhe rroberim vjen, nderkohe pushtat argalisen çdo dite me ne

 2. Koja nonen or taj ,revoucjoni I tetorit m qershor ene rikthimi I qadres 2 .Jeni t papam me qikto ide t reja krejt.M 2029 osht e sigurt qy rama ka me I humb zgjedhjet.

  1. se mos i hyn ne bythe ajo Qadra atij bolshevikut tuaj suprem??? Ruani bythen tuaj servila, se ajo e Rames do te shpartallohet shpejt!

   1. i mbyturi ne mutin e Meros,edhe ti edhe Basha te hani ate qe sthuhet,ashtu siç e hengret para 30 Qershorit…

    1. gajasuni lolo te psikopatit Rama!
     Do jesh ndonje rrace serbi a greku, se i kujton shqiptaret per dele….
     Dhe thuaji Kristaqit te te vere nje emer, se ngele bastard pa emer!

 3. O I Shitur.

  Perse I le ne balte Kuksianet per Rrugen e Kombit.

  Ti o qelbesire, NUK je material per Kryeminister. Mjere Shqiperia dhe Opozita we te ka Ty.

  Lum, krye hajduti, Kryeminister, we te ka Opozite Ty.

  I Shitur.

 4. Po mbi pronat e kunatit do hudhesh,po mbi pronat e plakut Mere,po mbi pronat e Presidentit,rrofte Robin Hudi i koheve moderne,ose me sakte donKishoti i Mançes….

 5. Rrace serbi eshte ai vampiri juaj Berisha,i cili si Serb qe eshte vdes edhe per grekun,te cilit i fali ca kilometra det dhe na beri peshqesh kryepeshkop Anastasin,ik tani ndrroi bebelinat se i ka mbushur Birisha juaj i dashur….

 6. Thone , para se te ndodh nje marrezi Zoti te merr mendjen . Me duket se te gjatit Edush dhe genjeshtarit patetik Erion euroja i paska ardh dekiku . Ishallah e kane seriozisht dhe tentojne ta bejne kete marrezi .

 7. Nëse ky pushtet do t’i shikojë deri në fund marrëzisë për ndezjen e zjarrit te Teatri ta presin popullin te çdo institucion i uzurpuar, në Surrel dhe në qendrat tregtare dhe objektet luksoze të oligarkëve të lidhur me krimin e organizuar. Akti i luftës do të ketë përgjigjen e merituar”, tha Basha.Ju kisha thene o shpellkare e pseudo artiste qe lulxim basha eshte komunist safi e tregoje veten sot ne lufte me kulaket qe sulmoje enveri ate kohe,sot lulushi i ka vene emer modern Oligarke,ky eshte trashigimtari i komunizmit te enverit dhe robin hudi i pd

 8. Une kam nje mendim te gjithe fugsshpumsat te bejne roje 24 ne 24 Ore prane viles se lindes ne Surrel ,do te jeni nen komanden e Bledi Cucit ,sufllaqe do keni pa hesap nga lali dhjeri here pas here do beje ndonje vizite Ver Llapa, krye komisar do te kinI Erion Bracen . PO kur shkruajne ca nga ju dhe hiqen si trima ishalla nuk ndodh ,se po ndodhi provojeni nje here sa u vlen suma o minj bunkeri ,se vetem dhisni nga goja se dreperdrejt te hani ka…. bushtra .

 9. Miu dakort ka qene gjithnje.
  Basha nje mi i gjirezeve politike qe kurre ne jeten e tij te qelbur nuk fitoi dot asnje beteje.
  Basha vete jeton ne superluks dhe mendon si fukara.
  Pika qe nuk ju bie.
  Nuk ka bere kurre vaki qe revolucionin ta bejne te djathtet sepse fevolucionin e bejne masat e shtypura,Po Basha ke perfaqeson te varferit apo te pasurit.
  Gallate shqiptare.

 10. Shpellkaret me prasin ne bythe fo fluturojn njelloj si te astiri,por birucat nuk i pa lulushi por ju shpellkare e lakuriqet e pd,shtepite pa leje ju prishen ju nuk mbrojtet dot shtepite tuaja bashke me lulushin dhe cunin e fariut do mbroni teatrin per llogari te oligarkut politik qe bleu dy vilat e oligarkut,sot thote do i sulmoje,shkoni mish per Top o shpellkare

  1. BRAVO PAGATOR . TANI IK MERRNI RROGAT SE I MERITONI , KENI LEPIRE ASHTU SIÇ E KERKON PARTIA DHE KURVAT E RILPIÇKAVE .

   I JUAJI ERION PUSHTI
   TE RROJE PARTIA

  1. kot per muhabet po keshtu sikur thane edhe per parkun te liqeni
   per pallatet te uzina enver
   per taksen 5 euro
   etj etj
   i mut i madh asgje sndodh
   jo me kte popull iher
   ky eshte popull telenovelash dhe byreku me gjiz
   edhe i tas llall
   aq do
   ti daku vazhdo shih endrra me sydac

 11. Reagoni o pagator pisa .
  Bertisni dhe shpifni sa me shume se pastaj po ra pushteti nuk ka me rroga .
  Ky eshte urdhet partie . yxhyyyyyymmmmmmmmm bythlepirsa se nuk jepet rroga badiava.

  Te rroje partia kuqalasher
  me respekt lali dhjeri dhe
  palloshi 2 metrosh

 12. Karakurvesit rilindas, edhe linkun ALIDEMS, Tabaks e paska nxjerre nen masken e surreterve te baballarve sigurimsa, Jane profesioniste, e paskan rregjistruar e dalin tani, me linkun qe kam une Ali demsi i vertete, por kodoshet, bijte e kurvit te kurvave komuniste te zvarritur pas idiotit me rrenje kuqalesh, duken edhe ne shume komente, se nuk jane me shume se dy, qe hiqen e dalin qe me Ipaemer , e sorollope vera, , Jari qe eshte magjari, e tj etj, keta duken qe si guerrilas shperndajne mendime trakti te pergatitur, e te fshehur sipas zakonit te partise skandaloze rililipute, Kjo lloje monstrash, nuk jane me shume se zorraxhinj, servile, apo jane si fis kuqalesh.. Persa i perket titullit, e fjala e Bashes, gjithesesi, opozite eshte, kur kaqe kohe e ne vazhdim, ky pushtet pushtash, nuk ka marre parasyshe asnje kerkese, apo mendim opozitar, dhe qe u eshte hapur goja ketyre kelysheve qelbesire, per te ofenduar, e per ti dhene drejtim tjeter opozitarizmit me disinformime, e shpifje te studios FUXI, sot bejne edhe presione, e trimeri duke ftuar dualizmin. Por ne te zeze te tyre do jete, edhe sikur rrevolucion i ri demokratik te behet, qe kjo kaste banditeshm horrash, drogmene, hajdute duhet te shporret sa me pare. Per te qene me i sakte ne maredheniet , se kush eshte me filo serbi, e greku, per kete shihni takimet, vizitat, e bisedat e fshehta qe ka bere ky shitesi i kombit shqiptar qe kur ishte ne France. Por ju servile qe ju ka shtruar ne spitalin e bunkereve guerrilas psikopati, per kete pune jeni ne portal. Opozita, populli qe e ka thiken ne palce, e cdo njeri me dy pare mend, e ka marre vesht, dhe e ka kuptuar qe jemi vjedhur, rrenuar, rraskapitur, e mashtruar nga rilidhesit e rinj me prejardhje pushto_komuniste. Koha eshte ne fund te durimit, levizja me te gjithe format, do jete per jete me te mira per ne, e popullin qe paska lindur per te duruar gjithemone shtypes e tradhtare te asaj qe premtojne

 13. O shpellkaret e salihut te bere me lulushin,thuajeni troc jeni me deklaratat kunder kulakeve te kapitalizmit,apo lulushi ben me sikur,une besoj qe ai lulushi dhe ju shpellkaret do shkoni ti prishni vilat qendrat tregatare shtepine 70m katror te surrelit por mos harroni te shkoni ne lalez te vila likes salihut shkelzenit dhe ne fund dhe ke dy vilat e lulzim bashes,une besoj se ju shpellkaret e salihut do beni ate qe bete te astiri qe nuk late policine te prishte te gjitha ndertimet pa leje qe kishit ndertuar,mos harroni therrisni dhe cunin e fariut dhe pampurin se kjo dhe lufton shume me veglat,ju rrace e qelbur jeni per tu shfarosur,por nuk ka hitler ketu prandaj gati thirrjes per te sulmuar oligarket dhe kulaket,por kujdes se shkoni per bythe dhe e Hani ne Byth si gjithmone

 14. O lyl Ti je kar dhe Edi Rama ben qef me ty se ti ske bole te fitosh zgjedhjet Edi do jete aty dhe nja 5 vjet te tjera doni apo sdoni ju katunaret e PeDes

 15. edi rama, sali berisha, ilir meta, monika kryemadhi, lulzim basha, erion veliaj, keta jane thesari i pacmueshem shqiptar

 16. Pirdh pirdh se lirohesh o qullashi Basha. Po ti jeton vete ne vile oligarkesh o i zi! A nuk doli lajmi para ca muajsh qe ishte spostuar tek Vilat e Papulit pas Vilave te Manes? Ti je pjese perberese e Republikes se Sinaloas.

 17. Nëse ky pushtet do t’i shikojë deri në fund marrëzisë për ndezjen e zjarrit te Teatri ta presin popullin te çdo institucion i uzurpuar, në Surrel dhe në qendrat tregtare dhe objektet luksoze të oligarkëve të lidhur me krimin e organizuar. Akti i luftës do të ketë përgjigjen e merituar”, tha Basha.Cecene mblidhuni nga kamza bathorja keneta laqi mamurrs mos harroni dhe mziun dhe sulmoni Pronat e kulakeve,njelloj si enveri juaj o debatikasit e salihut

 18. Ka hedhur një tymëse për Bashën Lapsi , e shoh që gjithë zhabat e moçalit enverist janë trimëruar, pasi u gjet “armiku i Teatrit”
  Armiku i Teatrit na qenka Basha, kurse Rama e Veliaj thjeshtë bëjnë shaka..

 19. Protestat ne surrel duhet ti kishe bo me kohe o kurva edit. Tani shpresoj qe njerzit ate qe sbene me Ramizin ta bejne me Ramen ahmetajn spiropillin ballen etj ,e kam fjalen per ate qe bene rrumunet me Causheskun por kame frike se Basha do i ndryshoi rrugen dhe urrejtjen njerezve si dikur Neritan ceka

 20. Ripjerdhesave u flitka pidhi i motrave shum sot qar paskan a thua su ngrihet me Ed pordhes, Erion mutt kurves, atehere jemi gati ne nga te gjitha vrimat qe u kan ngelur pa jua shkerdhyer rozalinjte.

 21. Kur Ilir Meta ishte kryeministër kërcënonte: Grevistët e Teatrit do të nxirreshin me forcë dhe sikur në ambasadën italiane të futeshin,per ju cecene te salihut qe do sulmoni pranat e oligarkeve,ju cecene as nuk i afroheni atyre pronave se do shkoni ne pidh te cecenes qe ju polli

 22. Kjo eshte celula e pd ne teater,keta quani aktoret e teatrit popullor,apo aktoret e lulzim bashes qe bejn si debatikasit e enverit,keta do sulmojne vilat qendrat tregtare dyqanet e luksit qe lulushi beri thirrje per shkatarrim

 23. Nëse ky pushtet do t’i shikojë deri në fund marrëzisë për ndezjen e zjarrit te Teatri ta presin popullin te çdo institucion i uzurpuar, në Surrel dhe në qendrat tregtare dhe objektet luksoze të oligarkëve të lidhur me krimin e organizuar. Akti i luftës do të ketë përgjigjen e merituar”, tha Basha.Cecene mblidhuni nga kamza bathorja keneta laqi mamurrs mos harroni dhe mziun dhe sulmoni Pronat e kulakeve,njelloj si enveri juaj o debatikasit e salihut,shpellkare ku jeni dilni shpetoni lulzimen nga sikleti se gjygji per lobimin nuk eshte mbyllur

 24. Hap krahun Lul, te mbyten cecenat komunist dhe neokomunist. Hap krahun te marri fryme Opozita se ti e mban peng bashke me kadriun socialist.

  Fitoje Droga dhe Mafia edhe kete beteje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *