• |
ide | kryesore

Basha në Sukth: Të pastrehët e tërmetit që u harruan nga qeveria

-Instant, Lajme, Të fundit

Sukthi dhe banorët e tij ende vuajnë pasojat e tërmetit të nëntorit. Aty ishte kryetari i Partisë Demkratike Lulzim Basha. Banorët thanë se asnjë ndihmë nuk kanë marrë banorët me shtëpitë e shkatërruara, asnjë kujdes për situatën e pandemisë që i ka çuar në varfëri të tejskajshme.


“RAMAVIRUSI ka goditur rëndë këtë zonë dhe banorët e saj që sot më shumë se kurrë ndihen të braktisur dhe të lënë në harresë. Shtëpi të rrënuara dhe në pragshembje pas tërmetit, asnjë ndihmë financiare apo ushqimore, varfëri e shtuar, papunësi dhe mjerim. Kjo është gjendja e Sukthit sot.


Alarmi i qytetarëve që takova në Sukth është dëshmi e qartë e pandemisë ekonomike që ka prekur shqiptarët. Rama i ka braktisur shqiptarët. Ai dhe oligarkët e tij kanë vetëm një qëllim, të vjedhin taksat e shqiptarëve për t’u pasuruar në kurriz të qytetarëve të braktisur pa ndihmë dhe kujdes” – thotë Basha. ©LAPSI.al

5 Comments

    1. KETA TE PUSHTETIT SI LEPUJ , POR TE BUTA AMA .
      IK QIU OR KAR ME SYZE, O PAGATOR I QELBUR QE MENDON ME BYTHE DHE TE FLET PO BYTHA O ZHULS .

  1. Ky bolja tu bo fushate elektorale neke kohe, o gar zgjedhjet i ke vitin tjeter. Kete bolen uroj ta zej virusi si Johnson te pakten ti vijn trute ne vend

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu