• |
ide | kryesore

Koronavirusi, 242 viktima në Itali gjatë 24 orëve të fundit

Arkiva, Planet, Të fundit

Autoritetet në Itali bëjnë me dije se 242 persona të tjerë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit, duke e çuar bilancin total në 31,610.

Lajmi i mirë vjen për numrin e të prekurve të rinj, të cilët ditën e fundit ishin 789 për një total prej 223 mijë të infektuarish. Sot Italia ka 72 mijë persona aktivë me koronavirus.


Situata është përmirësuar ndjeshëm dhe në Lombardi, e cila konsiderohet dhe si epiqendra e pandemisë në vendin fqinj, ku në 24 orë u regjistruan 290 raste të reja me Covid-19.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu