• |
ide | kryesore

Bëni krahasimin/ Shoqërimi i policit narkotrafikant dhe ai i Neritan Liçajt (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Për të kuptuar paradoksin e një pushteti të kalbur shërben si provë irracionaliteti në tregimin e forcës së pushtetit.

Mjafton të shohim diferencën e arrestimit të aktorit të mirënjohur Neritan Liçaj, mbrojtës i kauzës së teatrit, me dorëzimin e Jaeld Çelës, ish-drejtues policie i dënuar për shpërdorim detyre në një çështje trafiku droge, për të kuptuar se po jetojmë në një kohë paradoksesh.


Liçaj shoqërohet me duart mbrapa dhe lot në sy, Çela pati lluksin e vetëdorëzimit pas vitesh arrati. ©Lapsi.al 

8 Comments

  1. Po pse Balili nuk i tha drejtorit te policise hajde me merr te pularia me co ne Tirane? Ky shtet vetem per te arrestuar kriminele dhe te korruptuar nuk pati force. Madje ata i promovon dhe ngre ne detyre

  2. Krimineli eshte Neritan Licaj, jo ai polici qe punonte si punetor ngarkim-shkarkimi per Habilajt. Kjo dihet tashme, ne kete vend po te jesh i ndershem dhe te mbrosh kauza je kriminel, po vrave njerez, grabite pasuri u more me droge, je deputet dhe ajka e kombit.

  3. Une them me mire krahasoni teatrin me vilen e Shkullakut dhe leket qe merr gruaja jote Bushat nga Linda Rama.. se ka sh me teper vend…. sigurisht i keni arritur me merite dhe pune te pasta 🤣🤣🤣

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu