• |
ide | kryesore

Erion Veliaj një B.Q. që s’më përfaqëson mua si homoseksual

-Instant, Blog

Pashe ngjyrat qe kishte vendosur Bashkia me rastin e 17 majit. Pashe dhe reagimin e Flamur Nokes. Flamurin e kam pas lexuar vetem nese me dilte para disa vitesh te antena e Mero Bazes. Kisha vite qe nuk e lexoja me meqe kam vite qe nuk e lexoj Meron. Pra Flamuri eshte nje figure qesharake, por kjo nuk e ben me te vogel demin qe shkakton me gjuhen e tij. Kaq per Flamurin. Une problemin tjeter me te madh e kam me faktin qe si person i komunitetit LGBT ndihem i bezdisur kur Bashkia e Tiranes vendos ngjyrat e ylberit.


I bezdisur sepse eshte gjeja me hipokrite! Bashkia e Erion Veliajt eshte nje shtab paraushtarak qe sherben nga mengjesi deri ne darke per te mbajtur ne pushtet nje grusht njerezish si Veliaj. Ky, diten kur nuk mban flamurin te muret e bashkise, eshte duke paguar gazetaret nga taksat e qytetareve jo qe gazetaret te derdhin talentin ne ndermarrjet e bashkise, por qe gazetaret (ne fakt 90 perqind e medias se blere ose te krijuar nga Veliaj) mos t’u shkoje ne mendje te mbrojne nje dite interesat e publikut. Diten kur nuk vendos ngjyrat e ylberit ne mure, eshte duke firmosur per te shkaterruar pronen publike, jo per te ndertuar nje vlere te re, por per te shtuar parate ne xhepat e tyre. Diten kur nuk ve flamurin lgbt ne bashki, eshte duke shkaterruar fuqine reaguese te shqiptareve, eshte duke vrare mendimin ndryshe, here me para e here me kercenime, e per pasoje eshte duke e mbytur dalengadale shpresen dhe aftesine e atij vendi per tu rigjeneruar. Me pak fjale, une nuk mund te jem sot me Flamur banalin, apo flamuret e asaj partie qe nuk frymezojne askend, por kurrsesi ama nuk mund te jem me Erin e bashkise qe eshte mekanizmi kryesor si po instalohet ne Shqiperi nje diktature e re, e qe per pasoje e ben ate realisht nje b.q ne karakter e ne gjithcka qe perfaqeson. Dmth sot te ve flamurin te muri i bashkise, neser i fut kazmen shpreses se te gjitheve per te dale njehere e mire nga deshperimi dhe mungesa e shpreses se ai vend mund t’ja dale te jete i jetueshem.

5 Comments

 1. Një soj e sorollop jeni. Sorosin keni mbas të dy. Ai dhe Rama bën tregti me me pronën publike, me shpirtrat dhe mendjen tonë, ti si i sëmur mendor do të bësh tregti me fëmijë. Se martesën mes të sëmurësh mendor prandaj e doni, të mund të adoptoni fëmijë ose, më mirë, ti blini ata në Afrikë ose shtetet e lindjes.

 2. SIKUR ERION PIçKA TE ISHTE BYTHQIMEN TE GJITHE DO ISHIM KENAQ . EDHE PESHTYMES NE FYTYREN E TIJ I VJEN PER TE VJELL.AI ESHTE ZHULI, LLUMI PISLLIKU , AI ESHTE E KEQJA E TIRONES DHE E SHQIPERISE .

 3. a te lumte bytha o Kristi

  ke fol si burre

  mbase te pelqen rroca por jo ste ben me pak burre sesa mijra legena qe fshehn ne shtepi kur i qi ne bythe me perdhune Ed Rama dhe LAL kellira

  ti mund te jesh bq me shije por sje bq ne karkter sot.

  nuk e ndaj pelqimine skesit mes gjinie por asiher sme ka pls trapi se ca bo ti apo noi tjeter me bythen e vet.

  sme pelqen kur permendet gaylleku si virtyt apo privilegj , po si pune personae jepi vlla sa fuqi te kesh

  lai eri esht nje BQ i vertete ne mend

  te lumte kristi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu