• |
ide | kryesore

Policia mban në komisariat kreun e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë

-Instant, Lajme, Të fundit

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka njoftuar se nga policia është arrestuar Drejtori i Qendrës së tyre, Boiken Abazi.

“Në përpjekje qytetare për mbrojtjen e ligjshme të Teatrit Kombëtar nga shkatërrimi i paligjshëm, Policia e Shtetit ka ndaluar aktivistët Boiken Abazi dhe Kastriot Qema dhe i ka shoqëruar ata në komisariat”, thuhet në postim.


VV-ja i ka bërë thirrje shtetit shqiptar të ndalojë menjëherë prishjen e mëtejshme ndërtesës së Teatrit dhe të lirojë menjëherë aktivistët e qytetarët.

“I bëjmë thirrje shtetit shqiptar të ndalojë menjëherë prishjen e mëtejshme ndërtesës së Teatrit dhe të lirojë menjëherë ata dhe aktivistët e qytetarët e tjerë që ka ndaluar orët e mëhershme në mënyrë të paligjshme, ndërsa ushtronin të drejtën kushtetuese të protestës në mbrojtje të Teatrit Kombëtar pjesë e trashëgimisë kulturore kombëtare”, thuhet në njoftimin e LVV-së në Facebook.

8 Comments

    1. “Refugjat ” robqiri , varikars je ti qe te shkerdhehet motra andej kendej ne cdo ore.

      Bastard dhe moterqir gjithashtu.

  1. RREMBENI ARMET O POPULL SY PER SY DHE DHEMB PER DHEMB KUNDRA TE KEQES ME EMRIN RILINDJE.

    LIRIA FITOHET NUK DHUROHET

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu