• |
ide | kryesore

Rama mohon masakrën e policisë: “mos e ke me të dëgjuar”. Ja ku i ka provat

-Instant, Kryesore, Lajme

Keqtrajtimin e sotëm të protestuesve tek Teatri Kombëtar nga policia e ka parë e gjithë Shqipëria përpos kreut të qeverisë së saj. Edi Rama e ka mohuar përdorimin e shpërproporcionuar të forcës nga uniformat blu gjatë një bisede me ndjekësite tij në rrjetet sociale. “Cila dhune policore apo e ke me te degjuar nga televizori? Eh mor mik, s’ke faj, po do rrosh me gjate e do me kujtosh per
perfaqesimin e mosperfaqesimin” i ka thënë ai një qytetari me emrin Tosi i cili i kishte shkruar: “ju keni deshtuar ne te berit shtet, dhe kjo u tregua sot nga dhuna policore”.

Meqë Edi Rama nuk di gjë për dhunë Lapsi.al i ka renditur disa foto dhe dëshmi nga masakra e kryer nga policia e Leshit të tij.


Ky këtu poshtë është Bledi Shahu student i akademisë së Arteve. Meqë kryeministri nuk ka parë dhe nuk ka dëgjuar gjë i ati i tij, Rexhep Shahu ja ka bërë me dije.  “Edi Rama! Im bir Blendi Shahu qe sheh ne foto nuk eshte terrorist. Eshte student i Akademise se Arteve. Ata qe i bejne keq atij behen qyqe…”

L’image contient peut-être : une personne ou plus et personnes assises

Kjo është një tjetër foto dhune makabre që po shpërndahet me shpejtësi të llahtarshme në rrjet. Ajo po bën këtë efekt pasi banditi i veshur me uniformë po qëllon me shkelm mbi një protestues të pa rrezikshëm të shtrirë përtokë. Shumëkush në Facebook po kërkon arrestimin e menjëhershëm të policit të maskuar që pritet të denoncohet nga kolegët e tij.

L’image contient peut-être : 1 personne, debout

Gazetari Alfred Lela u tërhoq zvarrë dhe u ndalua nga policia dhe të njëjtin fat përdoi edhe kameramani që po e filmonte këtë skenë të llahtarshme. “Jam goditur disa herë me shkelma nga afër në trup dhe në kokë ndërkohë që ma vendosën fytyrën mbi asfalt. Ky qëndrim zgjati shumë, sepse nuk po gjenin dot pranga, kishin mbaruar prangat dhe po kërkonin pranga përmes radiove të njëri tjetrit” – tregoi më pas Lela për Zëri i Amerikës.

 

Policia jo vetëm ishte nisur për dhunë, por duket ditur krimin që do te bënin ata u kujdesën të hiqnin dhe numrat nga uniformat (siç duket poshtë) per te mos mbajtur përgjegjësi.

L’image contient peut-être : une personne ou plus, personnes debout, foule et plein air

Këto janë ato që duken në pamje, por ndërkohë shumë aktorë si Edmond Budina kanë dëshmuar se fadromat filluan shembjen e godinës kur ajo kishte ende njerëz brenda duke rrezikuar seriozisht jetën e tyre. Për këtë akt Aleanca për Mbrojtjen e teatrit do ti drejtohet SPAK me një padi për vrasje.

E meqë Rama nuk ka parë gjë dhe qorrat që i bëjnë fresk e besojnë ja dhe disa imazhe të tjera.

L’image contient peut-être : une personne ou plus, chaussures et plein air L’image contient peut-être : une personne ou plus, personnes debout et chaussures

L’image contient peut-être : 1 personneL’image contient peut-être : une personne ou plus et personnes debout

L’image contient peut-être : 1 personne, texte qui dit ’NJE HAP PERPARA PER NE BE’

©Lapsi.al

44 Comments

 1. A ka pasur një marrëveshje të re per Teatrin si në 17 maj? Analiza e ftohtë të thotë se, po. Ka pasur. Njeriu i parë që e parandjeu se diçka po lëvizte jashtë kurrizit të tij do të ishte Berisha. Ai dërgoi si komisar të tij Sali Lushën, ish truproje, i njohur për rrëmujë e besnikëri, por nuk e mendoi as njëri e as tjetri se gjërat kishin ditë që ishin vënë në lëvizje. Basha, pikërisht në prag të shembjes së godinës së teatrit, bëri një deklaratë aspak në natyrën e tij se, unë jam shefi i partisë dhe se rruga e tij drejt pushtetit nuk ishte revolucioni.Ku ishit ju artista e popull kur pronat e kinostudios u vodhen nga treshja qe sot ben sikur Qan per teatrin salih-meta-basha,pse nuk protestuat o shpellkare e cecene te organizuar nga did kaba I lsi dhe salih lushaj nga pd ku vidhej prona publike nga keta pushta

  1. Ty shpellaret te qifshin rracen femer mor bythqir i lindur te qifsha ropt e far e fis o i biri eterve o i degjenerum o krye kurv o fis shkerdhym o baltaxhi lushnje te qift sali luzha e sali berisha lulzim basha e te gjith me soi e sorolllop

   1. TY MOR KAFSHE TE ZENÇIN NE JETE TE JETEVE HAQET E NENAVE TE ATYRE STUDENTEVE QE U KE ZENE KOKEN ME THUNDER O BASTARD ! TE ATYRE NENAVE DHE TE TE GJITHA TE TJERAVE SE S’KA NENE NE BOTE T’I DUROJE KETO PAMJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Majtas dreqer , Djathtas djaj !

   Me gjurmon dikush patjeter .
   Dhe vertet s’di nga t’ja mbaj.
   Majtas vrap me dalin dreqer,
   Djathtas vijne e presin djajt.

   Nga dollapi nxjerr nje pjeper ,
   thela thela nis ta caj.
   Gjysme e pjeprit plot me dreqer,
   gjysma tjeter mbushur djaj.

   Nxjerr nje laps a marr nje leter.
   Syte e mi nga letra s’ndaj.
   Siper letres shtrihen dreqer.
   Permbi lapsin hipen djajt.

   Ku te futem ? S’gjej vend tjeter.
   Ku te qesh e ku te qaj ?
   Majtas vrap me dalin dreqer .
   Djathtas vijne e presin djajt.

   1. Ky “Driteroi i madh”, a mos ka qenë antarii KQ të PPSH e kryetar i Lidhjes së shkrimtarëve e artistëve të realizmit socialist ?
    Sa shkrimtarë e artistë përfunduan burgjeve gjatë kohës që ai ka qenë me këto funksione ?
    A ka dëgjuar ndokush jo më gjatë kohës së diktaturës komuniste, por edhe pas përmbysjes së saj, që “djaj” të djathtë të kenë vrarë “ëmgjëj” të majtë ?
    Janë djajtë e majtë ata që vranë jo vetëm të djathtët, por u vranë edhe me njeri tjetrin.

    1. Po , ashtu si dhe prinderit e tu ( ose xhaxhallaret, hallat, tezet dajat ) ka qene .
     Nese ti do te doje ta vendosje vehten tek djajte ( djathtas) , nuk do te ishe me e mire se dreqerit ( majtas) se do ishe spiune ( do te detyronin ) dhe do te kishe spiunuar tere fisin tend .

     Djaj dhe dreqer nuk kan te bejne fare me engjej. Kjo eshte ngaterresa qe ke ti ne koke.

  3. More kafshë !
   Po edhe këtu e ke kurajon e ndyrë që të hedhësh gënjeshtra e të flasësh për “shpellk…” ?
   Po shikoji o të plaçin sytë këto pamje kriminale të kryeministrit Rama !
   Nëse ato gra ndaj të cilave policia e Leshit përdori dhunë e që u pa nga sytë jo vetëm të shqiptarëve, por të gjithë botës nëpërmjet mediave, të kishin qenë motrat apo nëna tënde, kështu do të shkruaje përsëri ?
   Ata mijra shqiptarë , studentë, artistë , intelektualë që janë ngritur për të mbrojtur teatrin, a mos kujton se kanë ndonjë interes paraje të ndyrë siç ke ti që me siguri je ndonjë pjestar bande droge ?
   Po përse të duket ky psikopat si perëndi ?
   A mos se soji yt i ndyrë i bandave kriminale ka ndarë para me te, që paratë e drogës të pastrohen për të bërë fasada e ti të bredhëshnëpër rrugët e Tiranës me makina fuori strada e me kokën gdhë nga kultura ?

  4. O NDYRESIRE E NDYRESIRAVE, O BAJGE, O HALE E SHQIPTAREVE !

   IK TE LALI JOT QE TE TE PROMOVOJE TOGER TE POLICEVE NDRYRESIRA QE KANE TREGUAR DJE FYTYREN ME TE URRYER E ME TE SHEMTUAR TE PJELLAVE QE MUND TE PRODHIJE NJE VEND !!!!!

   ME PJESEN ME TE BUKUR, ME TE KULTURUAR, RININE E KETIJ VENDI QE KA PROTESTUAR DJE NE MENYREN ME TE KULTURUAR, ME PAQESORE DHE QE E KENI TRAJTUAR ASHTU SIÇ NUK KENI TRAJTUAR AS KRIMINELET E DROGES DHE TE PROSTITUCIONIT !

   ME KE FRYHENI JU MOR BANDITE, MOR BARKDERRA !

   KU Y KE SYTE MOR HORR I HORRAVE, NUK I SHEH TI FYTYRAT E ATYRE QE U ESHTE VENE THUNDRA SIKUR TE ISHIN KRIMINELE !

   EDI RAMA, MOS PROVOKO ME SHQIPTARET MORE HALE E HALEVE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   NJE BANDIT SHOHIM NE, ME ZE DHE ME FIGURE, FYTYREN TENDE TE SHPIFUR OR MJEKERCJAP DHJAKS !

  5. Masaker….. Sa te vdekur dhe te plagosur rend kishte?
   Sa u vran me duar ne xhepa?
   Sa u plagosen me cadra thik dhe me stilolapsa pistolet?
   Llapsi si gjithmon i pari per te shperndar, ferra per gomer.

  6. Rama sikur eshte katolik kurse talebanet myslimane. Ku eshte lidhja mes rames dhe talebaneve? Nese do te ishit te ndershem, do te jepnit imazhet e shkaterrimit te kishave e xhamive nga komunistet ne 67, por nuk besoj se ju intereson se atij diskursi nuk i keni fryre shume, nder vite i keni fryre ketij te myslimaneve barbare… Kurse teatrin e mbrojten gra me shami e njerez agjerueshem

 2. Po pse hera e pare eshte qe genjen ky. Kur ka thene ndonjehere te verteten ky njeri. Po si e duron ky popull kete thuaj. E meritojme kete te droguar si kemi merituar dhe paraardhesit e tij.

 3. Tutje i degjeneruar me gjyshe e mama e grate e tua te gjitha kan pasur nga 20 dashnor dhe ne fund i ke mar ti o byth qire o legen materniteti o shkerdhat te erdhi fundi o super hajdut me ate Berrats homon.S do ket vrime miu te ju nxej o rrace felliqur.

 4. Heu bre, une e Timonieri Rama nuk dijme gja per ket dhune! Do ta ket ba maloku Llesh (a Lleshaj si dreqin e ka) me krye te vet.

 5. A ka pasur një marrëveshje të re per Teatrin si në 17 maj? Analiza e ftohtë të thotë se, po. Ka pasur. Njeriu i parë që e parandjeu se diçka po lëvizte jashtë kurrizit të tij do të ishte Berisha. Ai dërgoi si komisar të tij Sali Lushën, ish truproje, i njohur për rrëmujë e besnikëri, por nuk e mendoi as njëri e as tjetri se gjërat kishin ditë që ishin vënë në lëvizje. Basha, pikërisht në prag të shembjes së godinës së teatrit, bëri një deklaratë aspak në natyrën e tij se, unë jam shefi i partisë dhe se rruga e tij drejt pushtetit nuk ishte revolucioni.

 6. Shpellkare e cecene jeni gati per revolucionin demokratik te salihut,por kujtoni torten qe salihu ju hodhi ne shesh dhe luftuat kush ta mbushte me shume legena e kova,ngjarje qe nuk harrohet kollaj nga memorja,se cfare ishte ne gjendje te bente nje njeri salih karaxhic berisha per popullin e tij,ju shkeli me kembe e me Torte

  1. O i paemer i 09:44, AZIA ….dhe SHPELLKARET,e din ti,me liste emrore te gjinise femrore.Pa mungesa dhe mundesisht, te jene te pa infektuara Ramavirusin dhe socialrracistet antiverior te PS-se.

 7. Kur flet per shpellKar dhe ti Ethem Lalaj qe je vete ShpellKar moj kurve bythqire por meqe po kerkon shpellKare tjere shko atje te Kryeministria te gjesh Taulant katunar Ballen apo Ulsi malok Manjen, Lindita maloke Nikollen a Sander pishderr Lleshin, Damian katunar Gjiknuren etj e po nuk te dolen ato shko ne katundin e sat’eme po e gjete ne harte. Hajt udha e mbare or plak bythqire

 8. I gjati ine nuk ka rene ndonjehere tuç qe te bjere sot . Kur behet fjale per miliona euro shikimi , degjimi dhe arsyetimi humbasin si me magjit per kedo , pale per kete kuçedren e parase me emrin Edi Rama qqe per shuma te tilla kalon ne haluçinacione . Ky eshte dhe ç’eshte por ne arsyetim me pak kryp e limone edhe gelltitet , ndersa ai lejfeni i bashise nuk gelltitet sikur ti hedhesh gjithe mjaltin e botes . Eshte i paarritshem ne llojin e tij , eshte specie unike ne bote . Keta nuk njohin gjuhe tjeter perveçse gjuhen e forces , çdo veprim tjeter per ta eshte e kot , eshte nje fllusk ne hapesire .
  z.Bushati bej nje artikull per kete lejfenin e bashkise per fytyr gomen e rilindjes Veliajn . Une e dija veçse mashture , hajdut dhe genjeshtar patetik por ky qenka komplet idiot . Ne nje monolog qe paska bere dje , ky na tregon se idiotesia nuk paska fund . Fytyrgomesia e kesaj monstre eshte ne nivelet me idioteske qe mund te kete ky rruzull.
  Shikojeni ne Youtube linkun “Erion veliaj : Teatri i vjeter iku, nuk do t’ja japim privatit projektin e ri ” . Shikojeni nga minuta 6:10 dhe do te habiteni se deri ku arrin ky peshtiresia e ketij njeriu .

 9. LIDERI GLOBAL NUK KA GABU ASNJEHERE . PRANDAJ MOS E AKUZONI KOT . VETEM TE HAJE MISH NJERIU I KA NGEL . PALOOOOOOOOOOSH TE FALA ANETES .

 10. Nga sot do tregohet fytyra e vertete e reformes ne drejtesi dhe e institucioneve qe SHBA e BE thone se jane ngritur, deri diku, dhe do ngrihen se shpejti te gjitha. Ne aspektin ligjor e gjithe historia eshte veper e paster kriminale shteterore me permasa gjigande. Te perfshire ne kete aktivitet kriminal jane: Ministria e kultures, Ministria e Drejtesise, Ministria e Brendshme, Keshilli i ministrave e vecanerisht Kryeministri, parlamenti, bashkia ne teresi i referohem ketu Kryetarit dhe keshillit bashkiak, INUV, Drejtoria e Kadastres. Veper e paster KRIMINALE e organizuar nga vete strukturat e shtetit, si ne formen e nje bande te organizuar kriminale. Me nje hetim profesional brenda 10 diteve SPAK do te jete ne gjendje te vendose prangat e para, duke filluar nga poshte dmth ekzekutoret e kesaj vepre, dhe maksimalisht brenda 60 diteve te arrije ne kokat e medha. Do te duhet ta bejne detyrimisht, pa asnje lloj kompromisi, pasi ne rast te kundert do te konsiderohen bashkeautore, bashkefajtore e bashkepunetore ne kete krim shteteror. Le te dalin pastaj maksi, sajmiri e dhori ti bejne avokatin. E them qe nuk eshte e veshtire pasi keta nga makuteria kane shkelur cdo norme kushtetuese dhe juridike duke lene gjurme qe edhe nje qorr do ti shihte. Nje nder kallzimet duhet te jete “Shkaterrimi i prones publike” nga Institucioni jo pronar, qe ne rastin konkret eshte Bashkia. Ligji per planifikimin e territorit( 107/2014), Rregullorja per zhvillimin e territorit (VKM 408/2015), Ligji per Kadastren (111/2018), Ligji per perfundimin e proceseve kalimtare ne RSH (Nr. 20, dt. 05.03.2020), ligji per qeverisjen vendore (139/2015) keto akte jane shkerbythyr nga bashkia dhe kadastra, por jo vetem. Kaq sa per indicie. Te shohim ne vazhdim, se keta vertete mendojne se e prishen dhe shpetuan, por do te duhet ti bejne mire llogarite, sepse edhe nese do ta zvarrise SPAK do ti shtyjne perpara qytetaret deri sa te pergjigjen edhe per presjet qe nuk dine ku i vendosin.
  Ndersa ne lidhje me ceshtjen RINDERTIMI I TEATRIT, besoj do te jete ceshtje fondesh, dhe une besoj fort qe DO TE RINDERTOHET ATY DHE SIC ISHTE!

 11. Kur flet Edi Rama gazi shkul dyrnjan,
  nga mengjezi ne darke rren ky hajvan,
  harron gomari se sot ka kamera ngado,
  qe kjo qeveri e tij pleher dot nuk i ndalo,
  ato filmime bindin ato qe kane sy ne ball,
  vec te vetqorruarit e besojne kete budall.

 12. He cecene e kujtuat diten kur mbushnit kovat e legenet me torten e salihut,ju kujtohet kur u shtrite dhe kercenit mbi torte,vazhdoni hani mut salihu e lulushi tani se gje tjeter nuk ju ka mbetur o cecene

 13. INJOROJENI. Mos u merrni me njerez qe kane kryer me sukses provimet e “herd community test”. Testet e sorosit per te manipuluar te verteten sy me sy. Mos bini pre e ketyre eksperteve te mashtrimit sepse jane testuar per te qene aty. Mos u acaroni, mendoni me kujdes pa u marre me ta dhe te gjejme 1 zgjidhje sesi ti heqim qafe. Duhet te mendojme si popull. Se keta tipa Edvin kristi kurva dhe Lal fisqiri fiku jane si uji. Pa ngjyre forme pa shije. Jane te frikshem dhe sa me sh merremi me ta aq me sh na hipnotizojne.

 14. I paemri i ores 11:29, jam dakord me ty qe ata qe keqtrajtoi policia kane qene cecene. Nuk mund te ishin shqiptare se do nuk mund te trajtoheshin ne ate menyre. Po ti ben mire te ruhesh se po te kapen ne dore ata cecenet kane nje ves te keq, te lene te zgjedhesh, t’u japesh bythen ose te te vrasin. Cilindo variant te zgjedhesh keq perfundon se ta “bombardojne” bythen deri sa te te dale shpirti.

  1. I paemri i ores 11:39 quhet Ethem Lalaj por e ka harru emrin qe kur ato qe ai i quan cecene e kapen dhe ja hapen anusin e bythes me tritol. Qe ahere ka kalu ne ilegalitet dhe mallkon perdhunuesit duke i quajtur cecene. (Nuk thote katunare se eshte vete 100% i tille)

   1. MOS U FIKSO ME KETE EDHE TI OR BURR I DHEUT . TE GJITHE KOKKUQT PA PERJASHTIM JANE ETEM LALAJ , JANE VEMJE . KETYRE TUA QISH LIBRIN E SHTEPISE DHE PRAPESE PRAP E KANE PAK . NUK KANE DIN E IMAN , PRANDAJ MOS PRIT TJETER GJE NGA KAFSHET E SOJIT RILINDAS .

   2. Et’hem Lalaj te shkerdhefte AZIA(India,Kina,Pakistani dhe Mongolia me Rusine) te gjitha femrat e familjes,farefisit dhe te shoqerise socialiste te PS-se.

 15. Dhune nuk kishte aspak. Ishin dhunuesit cecene si vellezrit Budina, znj. Emiri, Z. Licaj, z. Lela, ai studenti i arteve e te tjere, te gjithe te pashkolle e te pakulture te cilet, kishin me shume se dy vite qe benin stervitje dhe i dhunuan policet duke marre nga kater police njeheresh. Dhe kur policet e shkrete (me te vertete te shkrete sepse disa jane viktima te bukes se gojes e disa te tjere jane pjese e trimerise se pushtetit) arrinin t”i vinin prangat, keta cecene te paedukate, ne menyren me te dhunshme i merrnin policet me vehte duke perdorur forcen dhe i conin ne makinet e shumta te policise. Keta njerez qe u permenden me siper, i mbanin me force policet neper komisariate duke treguar se pergatitja fizike qe kishin bere muajt e fundit inuk kishte shkuar kot. Policet nuk perdoren as shkopinj gome, as sprai per paralizimin e njerezve, gazetaret u trajtuan ne menyren me te mire sipas udhezimeve te kryetarit te tyre qe i ka shume per zemer gazetaret dhe i levdon sa here qe i jepet mundesia. Ne komentet e mesiperme dikush thote se nje komentues e ka emrin Ethem Lalaj. Krahasoni kulturen e jashtezakonshme te keti qytetari nga fshati (sic po thone), me injorancen e talebaneve cecene Edmond dhe Robert Budina, Julinda Emiri, Neritan Licaj, Mehdi Malkaj, Guljelm Radojes, Alfred Lelaj e shume talebaneve te tjere. Per te kuptuar qarte dhe sakte keta talebane cecene, te pakulture dhe te paedukate, mund te perdorni nje fjalim te kryeopozitarit te vitit 2010 ne lidhje me diskutimin per prishjen e piramides se E. Hoxhes. Kush e mban mend ate diskutim apo e gjen ne sitet e ndryshme, e dallon lehtesisht talebanin nga njerezit e kulturuar.

 16. Ky mut kryeministri, ky maskara , ky qen , ky mashtrues , ky kryehajdut , ky ……. po e ben per budalla e ne fakt nje pjese e ka bere . Keta jane komentuesit pro tije qe bije bushtrash sa arrijne deri atje kur duan te percajne shqipetaret e veriut me te jugut . Njelloji si keta ose me keq jane deputetet e rlindjes nga kruja deri ne tropoje keta jan jo vetem bije bushtrrash por jane bijet e bijat e spiuneve te cilet spiunuan spiunuan vllzerit miqt fisin ne sigurimin e shtetitte cil vrane e pren , burgosen, internuan dhjetra mijra verior . rasti tipik eshte ministeri faqezi Lleshaj . Nga e gjithe nomeklatura komuniste kam respekt per Sul Bushatin i cili nuk bente dallimin midis te persekutuareve dhe jo te persekutuareve

 17. Se harrova pak me siper, por keta talebanet artiste, si kane pafytyresine te harrojne se teatri i ri qe do ndertohet do jete i rrethuar nga kulla te mbushura me zyra, me dyqane me qendra tregtare. Aty do dalin ta pine kafen ne pamjen e qete te natyres betonistike me vlere s dita e tyre e punes. Dhe kafja qe do pine do jete kafe e jo llafe, e bere nga ekspresi me uje dhe me kafe te bluar e kush te doje mund t’i shtoje edhe qumesht dhe sheqer. Si nuk e kuptojne qe aty do kete dyqane lluksi ne te cilet vetem per te hyre brenda do iu duhet te lene gjysmen e rroges mujore. A ju kujtohet kur Veliaj tha me krenari qe i kishte rritur vleren e prones tironcve duke iu rritur taksat per banesat? Ashtu do behet edhe tek ish-teatri kombetar dhe njerezit qe pas krizes se covidit do jene shume me te pasur, do shkojne me kenaqesi per te blere aty dhe vendi rreth e rrotull do gumezhije nga njerez te lumtur. Apo jo Ethem Lalaj?

  1. O mik, mos u mer me ate robqir Ethem Lalaj a si e ka emrin se ai ka dale vullnetar te beje rrufepritesin. Te gjithe sharjet e mllefin per robqir Ramen po e mer ky percares shqiptaresh. Ky i printon tani gjithe komentet dhe justifikon pagesen si lehes duke i thene shefit qe e shikon, asnje ste ka share se i haj une te sharat per ty qe marrsh nga ditet tona:). Ketij eshte ti qish motren ta djegesh me benzin vetem per percarjen qe nxit ketu.

 18. Gjatë dy viteve të fundit, e ardhmja e Teatrit Kombëtar ka ngjallur shumë kundërshti dhe PD, për oportunizëm të qartë politik është bërë palë me atë pakicë artistësh që kanë ngulur këmbë në ruajtjen e godinës. Shumë deklarata publike, shumë kërcënime dhe akuza, por në çdo moment, Lulzim Basha mund të kishte ngritur një padi në gjykatë për të pezulluar planin dhe për ta shfuqizuar plotësisht atë. Kjo do të ishte shumë më e efektshme se kërcënimet për luftë, nëse vërtet qëllimi kryesor i PD do të ishte ruajtja e objektit.

  Për ata që e kanë kujtesën e shkurtër: Teatri Kombëtar, në fillim të viteve 1990 u shndërrua në bingo. E gjithë salla e Teatrit Eksperimental u vendos në funksion të lojravë të fatit me vendim të qeverisë së Berishës. E njëjta qeveri, ideoi në mesin e viteve 1990 prishjen e Teatrit dhe ngritjen në vend të tij të një kulle, ku dy katet e para do të ishin teatër dhe pjesa tjetër apartamente dhe hapësira biznesi. E gjithë historia e Teatrit Kombëtar provon vetëm një gjë. PD kurrë nuk ka pasur ndonjë interes që ta ruajë këtë godinë, madje qëllimi i tyre ishte të zëvendësonin Teatrin me godina biznesi dhe jo me një Teatër të ri modern. Por, duke nuhatur mundësinë që kjo çështje e ndjeshme mund t’a shpërblejë me kapital politik, vendos të ngjitet në bord. E fundit, a mos vallë ishte Basha dhe Kryemadhi ata që deklaronin se Teatri do të prishej mbi trupat e tyre dhe se do të flinin në godinë derisa qeveria të tërhiqej? Ku ishin ata mbrëmjen që u vendos të prishej godina?Dhe dicka ti stalin xixa fax lenin qe jeni sulur me bresheri salihiste kercenoni njelloj si salihu kur vriste njerzit per qef dhe qeshte ne lulushin qe pse nuk vrava me shume dhe masturboheshit kur e shikonit ne tv,dhe mereni ne sjelljen e policise qe shtrihu disa si kudo neper europe qe i shikojme neper tv e salihut dhe ju cecene te hani mutin dhe po cecene do vdisni me qe e pranoni dhe vete qe jeni te tille,pas shkatarrimit qe salihu i beri tirones,me ju qe ju solli nga pidhi satom ne tirone ky ishte shkatarrim i madh,por ju te lyheni me parfum te shtrejte ju prap dalloheni nga sjellja dhe era shurre qe ju vjen

 19. Tani po i shikoja me vemendje nje e nga nje te gjitha fotot . Ajo fotoja e atij djali me mbiemrin Shahu ta keput shpirtin , ndersa ajo me poshte ta shton urrejtjen ndaj policise se leshit dhe rilindasve te kurves.

 20. Ethem Lalaj, je shok i shkerdhates Minister LLeshit,sepse edhe ti ke qene oficer ushtrie.
  Prandaj i ban ato komente duke lepire bithen PS-isteve.Ti je taliban i thekur sic te donte Enver monstra dhe Edvin Ramshkerdhata.

 21. Motren mu ne pidh police e polica me ne krye leshin dhe kadarene. Ju qifsha grate spiunave komuniste fshatarevgjitergej.

 22. Ti qe pranoni e je shpellkar,ka dallim nga fjala shpellar,ti more qe vetem per nje pune te perdor salihu qe te shtosh rracen e shpellkareve duke Qire fort motrat vajzen kushurirat kete pune di te besh ti se salihu te ka programuar ne laboratorin e vicidolit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu